gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

liseli öğrenciler gelecekten umutsuz

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Lise öğrencileri geleceğe karşı umutsuz. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin dörtte üçü kazanacağına inanmıyor.

Türk Analiz Araştırma Şirketi'nin araştırması kapsamında 15 ilde 1980 öğrenciye anket yapıldı. Anketten çıkan çarpıcı sonuçlar şöyle:

-Ankete katılan öğrencilerin yüzde 83’ü meslek liseleriyle düz liselerin puanlarını etkileyen katsayı oranı eşitlenmesini doğru buluyor.

-Araştırmaya katılanların yarıdan fazlası iki aşamalı sınava karşı. Yüzde 59’u tek sınavın daha iyi olduğunu belirtiyor.

-Ankete katılanların yüzde 72’si sınav sayısının artmasının daha çok çalışmaya neden olacağını düşünüyor.

-Ankete katılanların yüzde 81’i üniversitelerin kendileri tarafından, her bölüme göre sınav yaparak, yerleştirmenin buna göre yapılmasını doğru buluyor.

-Öğrencilerin yüzde 78’i üniversite harçlarının kaldırılmasını istiyor.

-Ankete katılanların yüzde 88’i imam hatipli öğrencilere önyargılı bakmanın onların hınç duymasına neden olduğunu düşünüyor.

-Öğrencilerin yüzde 71’i “Liseyi bitirdiğinizde, üniversiteyi kazanacağınıza inanıyor musunuz?” sorusuna “Hayır, kazanacağıma inanmıyorum”, yüzde 29’u ise “Evet kazanacağıma inanıyorum” cevabı verdi.

2. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yazıya katılıyorum, çünkü öyle bir hal aldı ki eğitim sistemi şuan anlaşılmaz durumda.. Ben de lise öğrencisiyim fakat korkularım var gelecekle ilgili ,yani şuanki duruma göre benim gibi öğrenciler haklılar bana sorucak olsalardı öyle yada böyle kazanacağım derdim fakat yüzde seksenlik gibi bir oran hayır diyor. Demekki bu durumdaki eğitim sisteminde kazanamayacaklarına inanıyorlar.
    Güzel bir paylaşımdı canım tşklerrr

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Eğitim sistemi böyleyken nasıl olsunlar ki.Dershaneye gitmeden kazanılmıyo neredeyse üniversiteiYa gidemeyenler napacak bilemiyorumm...

4. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :uhu: ben ne yapacağım ya :((( ?? :cry:

liseli öğrenciler gelecekten umutsuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Umutsuzum......

Umutsuzum......

3 yil oldu evleneli... basta aman is önce kariyer diyerek hamile kalmayi erteledim (esim cok istiyordu onuda bi sekilde ikna ettim) 5 ay önce korunmayi biraktim artik zamani geldi diyordum ama hala bi ses seda yok. 1 yil gecmedi diye doktorlar hicbir test yapmiyorlar normaldir falan diyorlar, esim de öyle, allah razi olsun, daha dur hem olmazsa napalim sen bana yetersin diyor... canim benim....
  2. Unutulmayan liseli...

Unutulmayan liseli...

LİSELİME MEKTUP 1 Aklıma sen geldin birden bire bırakıp gittiğimden beri ne yaptın liselim hala bana lanet yağdırıyormuşsun yoksa özlemim mi yakıyor seni beni unutamıyormuşsun liselim sana artık yürümeyecek dediğim günü kabuslar görüp hıçkırıyormuşsun sırana ismimi kazıdın mı liselim? attığın her adımda ismimi heceliyormuşsun arkadaş grubunda tek başına konuşuyor anlayınca . kıpkırmızı olup...
  3. Liselinin Mektubu

Liselinin Mektubu

liselinin mektubu liseliye mektup ERKEK; Sen geldin birdenbire aklıma. Bırakıp gittiğim günden beri hala bana lanet mi yağdırıyorsun? Beni kolay unutamazsın LİSELİM. Sana artık yürümüyor dediğim günü kabuslarla, sıçrayarak hatırlıyormussun. Attığın her adımda ismimi anıyormussun. Arkadaş grubunda her konuşulduğumda yüzün kıpkırmızı oluyormuş LİSELİM. Beni sorarsan her zamanki gibiyim senden...
  4. liseli kız

liseli kız

Liseli kız liseli kız Yavaş yavaş tırmanıyordu merdivenleri birazdan dönüp sınıfa girecekti. Anlamsız bir güne başlayacaktı. Karşıdan bir süre seyretti liseli kız. Sınıf aynı sınıf,sıralar aynı sıralardı.Bir kaç gün canlandı gözünün önünde. Her zamanki gibi camdan bakıyordu. okul kapısından sevgilisinin girmesini bekliyordu liseli kız.Ders boyunca okul kapısına baktı. Ne olmuştu,neden...
  5. Liseli Öğrencilere Yeni Bir Seçmeli Ders Daha Geliyor!

Liseli Öğrencilere Yeni Bir Seçmeli Ders Daha Geliyor!

bu konu liselerndeki seçmeli dersler hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Milli eğitim bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 2013/2014 eğitim ve öğretim yılında okuyacak liseliler için yeni bir seçmeli daha ders geliyor. Buna göre lisede okuyan öğrenciler seçmeli ders olarak Osmanlı türkçesini seçmeli ders olarak seçebilecek. Haber ile ilgili detay bilgilere geçiyoruz. Milli Eğitim...

Sayfayı Paylaş