gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

lokumlu kurabiye, çeşitleri, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, hakkında , tarifleri buradan bulabilirsimiz
    Yeni tariflerle sizlerleyiz bu kurabiye yaygın olmasına rağmen herkez tarafından yapılmamaktadır. Ben ısrarla tavsiye ediyorum.

Hemde istediğiniz şekli kendiniz verebilirsiniz. Farklı şek,llerle farklı kurabiyeler elde edebilirsiniz melekler..

Malzemeler
    1 çay bardağı toz şeker
    1 su bardağı süt
    1 adet yumurta
    5 yemek kaşığı tereyağı (oda sıcaklığında)
    10 adet sade lokum
    1 tatlı kaşığı gülsuyu
    3,5 su bardağı un
    1 çay kaşığı kabartma tozu​

Hazırlanışı,
    Oda sıcaklığındaki tereyağını küp şeklinde doğrayın.
    Yoğurma kabına; tereyağı, gülsuyu, yumurta, süt ve şekeri alıp iyice çırpın.
    Lokumu çok küçük parçalar halinde doğrayın.
    Lokum, un, kabartma tozunu yoğurtma kabına ilave edin.
    Tüm malzemeler özleşene kadar iyice yoğurun.
    Hamuru streç filme sarıp buzdolabında 1 saat bekletin.
    Sürenin sonunda dolaptan çıkarıp merdane yardımıyla açın.
    Kurabiye kalıplarıyla hamurdan parçalar çıkarın.
    Yağlı kâğıt serilmiş fırın tepsisine aralıklı olarak dizin.
    Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 20 dakika pişirin.
    Kurabiyeleri fırından çıkarıp ılınınca servis tabağına alın.​

Afiyet Şeker Bal olsun.

Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lokumlu Kurabiye

Lokumlu Kurabiye

kuş lokumlu kurabiye lokumlu tatlılar kurabiye krem şantili krem şantili 1 paket margarin ( yumuşak olacak ) 1 çorba kaşığı pudra şekeri 1 paket toz halinde krem şanti 1 / 2 çay bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Lokum Yapılışı : Yağ, pudra şekeri ve krem şantiyi ilk başta yoğur. sonra sıvı yağı ve unu ekle. bir parça al elin ile açtır. sonra lokum koy ve yuvarla. 150 derece pişir ama beyaz...
  2. Marmelatlı, kakaolu, nişastalı Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır ?

Marmelatlı, kakaolu, nişastalı Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır ?

mantar kurabiyesi kurabiye, mantar kurabiye, tarifi, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, buradan bulabilirsiniz Tek hamurdan 3 çeşit Mantar kurabiyesi yapıyoruz hanımlar. Hanımlar birsürü mantar kurabiye tarifi var hepsi birbirini tutmuyor. Kimi sırf nişasta ile yapılırken kimisi ise nişasta ile un karışımından nyapılıyor. Birde son zamanlarda üst kısmına jöle veya marmelat tarzı meyveler...
  3. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  4. nescafeli kurabiye nasıl yapılır

nescafeli kurabiye nasıl yapılır

Geçenlerde arkadaşımda yedim ve tadı damağımda kaldı, tarifini de almayı unuttum.Şimdi telefon edip sormak ta istemiyorum :D Sizde nescafeli kurabiye tarifi var mı :D
  5. Kurabiye Süsleme Nasıl Yapılır?

Kurabiye Süsleme Nasıl Yapılır?

kurabiye süsleme malzemeleri, kurabiye süsleme yapılışı, kurabiye nasıl süslenir Günümüz de kurabiye tarifleri birçok seçenek ile marifetli bayanların elinden çıkarak lezzet ve görsel olarak hem damağa hem göze hitap ediyor. Hatta bu işi meslek haline getiren birçok bayan kişiye özel tasarım kurabiyeler bile yaparak geçimini sağlamaktadır. Özel günler için yapılan kurabiyeler farklı renk ve...

Sayfayı Paylaş