gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Losyonlar Sütler

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Losyonlar yalnız yüz ve boyun bakımında değil bütün bir vücut bakımında kullanılır. Bu sütleri ayaklarınızdan başlayarak baldırlarınıza, dirseklere ve omuzlarınıza sürebilirsiniz. Losyonlar yani vücut sütleri sıvı ve akıcıdır. Cilt losyonu çabuk emer ve giysilerinizde iz bırakmazlar.
    Acıbadem Yağı: Yatmadan önce cildinizi acıbadem yağı ile iyice ovun. Sabah ılık suyla duş alıp kurulanın.

Bademli Süt: Dört çorba kaşığı dövülmüş bademi yarım bardak sütün içine koyup ara sıra karıştırarak sekiz saat bekleyin. Sonra süzün şişeye boşaltıp buzdolabında saklayın. Cildi temizleyen ve nemlendiren bu sütü yüzünüze ve ellerinize sürebilirsiniz.Süzdüğünüz bademleri de atmayın. Elde ettiğiniz sütle cildinizi temizledikten sonra bu bademleri cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek yani peeling yapmak için yüzünüze sürebilirsiniz.
    Badem Sütü: 100 gram dövülmüş bademi bir litre madensuyuyla karıştırıp buzdolabında saklayın. Cildiniz için mükemmel bir losyondur.

Losyonlar Sütler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütun

Sütun

Mermer sütun faydalı mala, hayırlı kazanca ve şerefli kadına, Renkli mermer sütun kişinin hayat tarzına, Kaba ve hantal taş sütun düşük ahlaklı insana, Beyaz sütun temiz ahlaklı kadına, İnce ve zarif sütunlar gözyaşına delalet eder. ( Ayrıca Baakınız; Direk.)
  2. Süt

Süt

rüyada kediye süt vermek rüyada bardakta görmek bir bardak görmek kediye su vermek anne sütü İslam fıtratına ve bu yaratılışa uygun davranmaya, zahmetsizce kazanılan dünyalığa; Erkek yahut kadının memesinde süt olduğunu görmesi mal biriktirmeye; iki memeden de süt akması talihin açılmasına, İnsan sütü bazen hapse, emen ve emziren için sıkıntıyaa; Bir kadını emmek mal ve kazanca; hastanın bir...
  3. Süt ve süt ürünleri

Süt ve süt ürünleri

Sevgili Melekler 27 aylık oğluma süt ve süt ürünleri yediremiyorum.:18: Sadece muhallebi yedirebiliyorum. Önceleri cocopoks iile sütü biraz biraz içiyordu şimdi onu da bıraktı.Ne yapacağımı şaşırdım.:zonked: Küçükken yoğurt yedirebiliyordum Hareketlenince peynir ve yoğurt yediremez oldum. İçine meyve püreleri, pekmez kattığım halde yemiyor. Artık önceden yediği yoğurt çorbasını da bıraktı....
  4. losyonunuzu kendınız yapın...

losyonunuzu kendınız yapın...

Losyonlar belirli özelikleri kendinde toplayan, yüz, beden ve saç bakımında kullanılan sıvılardır. Cildi derinden temizler, amaca göre cildi sıkıştırır, yumuşatır, nemlendirir, uyarır, şifa verir, renk kazandırır, bakterileri yok ederler. Cildi duyarlı olanlar bitkilerle hazırlanan losyonlardan özellikle yararlanırlar. Bu değerli bitkilerin aktif yönünü cilde geçirmenin en kestirme yolu,...
  5. Cildinizi Temizleyen Bitkisel Losyonlar

Cildinizi Temizleyen Bitkisel Losyonlar

cilt temizleyici, bitkisel losyonlar, uygulanış şekli, formülü, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Cilt bakımının ilk basamağı temizliktir.Bunun için kozmetiğe dünya para vermeye gerek yok,evde de cildiniz için losyon hazırlayabilirsiniz. Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, at kuyruğu, nane gibi otlarla evde yapacağınız losyonlar,...

Sayfayı Paylaş