gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

louis pastour ne bulmus ayrıntılı ve kısa

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

louis pasteur neyi buldu Kuduz Aşısı

Joseph Meister adlı bir çocuk kuduz bir köpek tarafından on dört yerinden ısırıldığında, anne ve babası çocuğu Louis Pasteur'e getirdiler Bu bilim insanı daha önce sadece hayvanların üzerinde denemiş olan kuduz aşısını çocuğa uygulamakta tereddüt etti Pasteur bunu ancak, kendisine gelen iki doktorun, çocuğun kuduz hastalığından her durumda öleceğini ve başarılı olursa yöntemin kuduz hastalığına bir çare olabileceğini söylemesinden sonra denemeye karar verdi Aşının başarılı olması bu öldürücü hastalığın önlenmesi ve aşıların geliştirilmesi için büyük bir adım oldu

Pastörizasyon

Pasteur'ün, özellikle mayalanma olayında ve bulaşıcı hastalıklarda mikroorganizmaların sorumlu olduğunu kanıtlaması, kendiliğinden türeme teorisini çürütmesi, şarap, bira, süt, meyve suyu gibi mayalanabilir sıvıların uzun süre bozulmadan saklanabilmelerini sağlayan "pastörizasyon" adlı konserve yönteminin gelişmesini sağladı

Bu yöntemde, sütü 63 °C'de otuz dakika süreyle ısıtmak ve sonra hızlı bir biçimde soğuttuktan sonra sütü kapalı ve sterilize edilmiş şişelere koymak gerekiyordu Buna benzer bir yöntem (UHT) sütü mikroplardan arındırmak için günümüzde de kullanılmaktadır

louis pastour ne bulmus ayrıntılı ve kısa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nedenler ve niçinlerle dolu bir dünya biz kısa kestik …….NEDEN…. NEDEN….. NEDEN…..

Nedenler ve niçinlerle dolu bir dünya biz kısa kestik …….NEDEN…. NEDEN….. NEDEN…..

nedenler niçinler nedendir bitmez Neden fazla okumayız ama herşeyi bildiğimizi sanırız? Neden güzellik uzmanları çok çirkin olur?Gazete ve dergilerde resimlerini gördüklerim pek gudubet. Neden moda tasarımcısı bayanların kendilerine hayrı yoktur?Esmer bir bayan modacı kendini sarışın yapmış çok komik olmuş, bir de kadınlara stil sahibi olmayı öğretecekler. Neden dımtıs dımtıs çalan ve...
  2. La İlahe İlallah ne demek ayrıntılı açıklaması..

La İlahe İlallah ne demek ayrıntılı açıklaması..

“İlah” Ne Demektir? İslam kültürünün en önemli kavramlarından biri olan ‘İlah’ kavramı ne yazık ki günümüz insanı tarafından anlaşılmamaktadırTevhid inancını ve onun karşıtlarını yeterince bilmek için bu kavramı iyi tanımak gerekir Tevhid kelimesinin içinde yer alan bu kavram, iman ile şirk (ortak koşma) arasındaki farkı ortaya koyar İlah; arapça bir kelime olup “İbadet (itaat-kulluk) edilen...
  3. Boyum kısa ne yemeliyim ne içmeliyim ve boyumu nasıl uzatabilirim ?

Boyum kısa ne yemeliyim ne içmeliyim ve boyumu nasıl uzatabilirim ?

Merhaba ben internetten bakınırken dikkatimi bişey çekti anne ile babanın yaşları toplanıp 2 ye bölünüp 13 çıkarılıyomuş böylelikle kız çocuklarının olması gereken boy öğreniliyomuş ben yaptım benimki 151 çıktı ve çok kısaa babam ve annem de kısa annem adet ini 5. Sınıfta olmuş bende 6. Sınıfta oldum her ergenlik çağında büyüme patlaması yaşanıyomuş yani adet döneminden önce olduktan sonrada 5...
  4. Biberiye Yağı ve Faydaları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Biberiye Yağı ve Faydaları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

biberiye yağı nedir biberiye yağı faydaları Kullanımı çok eskilere dayanan bir bitki ve bu bitkinin yağı bu makalemizin konusu melekler. Özellikle o zamanlarda askerlerin yaralarının erken iyileşmesi için kullanılan biberiye yağı faydaları hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu belirtelim ki biberiye yağı ağızdan alınmamalı, hamileler kullanmamalı ve tansiyon hastaları...
  5. Kıslar keşkelerimiz nelerdir? Ve kimlerin keşkeleri iyikileri olmuştur ;)

Kıslar keşkelerimiz nelerdir? Ve kimlerin keşkeleri iyikileri olmuştur ;)

Acaba keşkelerlerimiz ve iyikilerimiz örtüşüyormu

Sayfayı Paylaş