gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Lozan Barışının önemi hakkında bilgi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, bana da bir meleklik yapın ne olur, lozan barışının önemi hakkında bilgi lazım. Bana yardım eder misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, 20 Kasım 1922'de toplanan konferansa Türkiye, Yunanistan, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Romanya ve Yugoslavya katıldı. Boğazlar ile ilgili görüşmelere ayrıca; Sovyet Rusya ile Bulgaristan katıldı. Türkiye adına konferansa Dış işleri Bakanı İsmet Paşa katıldı.

Türk Tarihinde bir dönüm noktası olan Lozan Konferansı sonunda;
    1. Sevr Antlaşması ile çizilen sınırlar yeniden belirlendi.
    2. Bütün dünya ülkeleri yeni Türk devletinin varlığını resmen tanıdı.
    3. Askeri zaferler siyasi bir zaferle bitirildi.
    4. Lozan Barış Antlaşması işgalci devletlere karşı büyük bir başarının göstergesi idi. Bu yönüyle işgal altındaki milletlere güzel bir örnek oldu.

Lozan Barış Antlaşması'nın ardından İtilaf Devletlerinin son kalan kuvvetleri de Anadolu'yu terk etti.

Lozan Barışının önemi hakkında bilgi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah Namazının Önemi Nedir Sabah Namazının Önemi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere sabah namazının önemi hakkında bilinmesi gereken bilgileri tüm detaylarıyla aktarıyor ve bu konuyla ilgili olan tüm misafirlerimizi de bu sayfamıza davet ediyoruz. Sabah namazı, günün ilk imtihanı, ilk ibadetidir. Dolayısıyla güne iyi başlayıp ilk imtihanı başarmalısınız ki, diğer imtihan...
  2. Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum benimle Havanın Önemi Hakkında Bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.
  3. Lozan barış antlaşmasının Türk tarihinde ki önemi nedir ?

Lozan barış antlaşmasının Türk tarihinde ki önemi nedir ?

Lozan barış antlaşmasının tarihimizde ki yeri ve önemi hakkında bilgi arıyorum . Ödevden iyi not almam lazım :(
  4. Almanya hakkında bilgi lazım

Almanya hakkında bilgi lazım

Dünya ülkeleri araştırmamda bana Almanya düştü, Almanya hakkında bilgi verebilirmisiniz bu sayfadan lütfen..
  5. veda haccının önemi hakkında bilgi

veda haccının önemi hakkında bilgi

Bildiğiniz gibi Hz.Muhammed (SAV) Efendimiz in son yaptığı hacca veda haccı deniyor. Sizden ricam veda haccının önemi hakkında detaylı bilgi vermeniz. Şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş