gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Lübnan usulü karnabahar kızartması (resimli)

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sevgili Melekler karnabaharı seviyor ve pişirirken biraz değişiklik yapmak istiyorsanız bu tarif tam size göre,buyrun: [​IMG]

Malzemelerimiz:
    2 yumurta
    3 yemek kaşığı un
    3 yemek kaşığı irmik
    5 yemek kaşığı yoğurt
    2 yemek kaşığı sıvıyağ
    Kıyılmış maydanoz
    Tuz
    Karabiber
    Pulbiber
    Kızartmak için sıvıyağ
    Üstüne sarımsaklı yoğurt

Karnabaharları çiçek çiçek ayırıp,yıkayıp,tercihen buharda fazla yumuşatmadan haşlıyoruz.Kalan malzemeyi karıştırıp bu kabın içinde karnabaharları ezmeden sosa buluyoruz.
    Kızgın yağda kızartıp,havlu üstünde fazla yağını çektiriyoruz.
    Üstüne sarımsaklı yoğurt dökerek servis yapıyoruz.
    Afiyet olsun melekler...

Ekli Dosyalar:

CeMoŞ, nese355 ve GREY bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    resmi sitemize yükledim canımm. çok leziz görünüyor emeğine sağlık.

3. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Titan tabağı beğendim :D:D

4. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel görünüyor yalnız irmiklle un ne işe yarıyor yumurtaya una irmiğe bulayıpta mı kızartıyoruz?

5. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kendi çektiğimiz resimleri yükleyip yüklemeyeceğimiz konusunda kararsız kalmıştım,öğrendiğim iyi oldu,teşekkür ederim..:thanks:

hahaha

Tuqçe uyarın için teşekkürler,hemen eksiğimi düzelttim,orayı atlamışım..:utan:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Nisan 2011
    Young bride bunu beğendi.
  6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ayyyy bi karnıbahar sever olarak ağzımın suları aktı pc den onları temizliyom şimdi hahaha süper yaaaa

7. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yahu ben de diyorum ne buraların hali diye :a038:

:D:D

8. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende yapiyorum bunu ama sosun icine irmik hic koymamistim. Acaba irmikli
    nasil oluyo :hıms:

9. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

ayyy annemde cok yapardı bunu ama irmik koymazdı cokta severek yerdim simdi olsada yesem ah ahhh :))

Lübnan usulü karnabahar kızartması (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lübnan

Lübnan

Lübnan Coğrafi Verileri Konum: Orta Doğu, Akdeniz kıyısında, İsrail ile Suriye arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 33 50 Kuzey enlemi, 35 50 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Orta Doğu Yüzölçümü: 10,400 km² Sınırları: toplam: 454 km sınır komşuları: İsrail 79 km, Suriye 375 km Sahil şeridi: 225 km İklimi: Akdeniz, serin, yağışlı kışlar, sıcak, kuru yazlar, Lübnan dağlarında kışlar sert...
  2. Yoğurt Soslu Karnabahar Kızartması

Yoğurt Soslu Karnabahar Kızartması

karnıbahar kızartması karnıbahar kızartması videolu video yoğurt soslu kızartmasının yanına ne yapılır Malzemeler : * 1 çiçek karnıbahar Sosu için: * 1 soda * 1 yumurta * 2 çorba k.ketçap * alabildiği kadar un Yoğurt sos için: * 1 kase yoğurt * 1 tutam dereotu Hazırlanışı : Sosu için soda*yumurta ve ketçapı karıştırın.Boza kıvamına gelene kadar birkaç kaşık un ekleyin. Çiçek çiçek...
  3. Italyan usulü Tiramisu ( Resimli )

Italyan usulü Tiramisu ( Resimli )

mascarponeli tiramisu mascarponeli tiramisu tarifi italyan usulü italyan usulü tarifi Bu tarifi daha önceden bizim is yerinde calisan Italyandan aldim, kendileride nesilden nesile bu tarifle Tiramisu yapiyorlarmis. Cok güzl oldu ilk Tiramisum :cry:ve harika oldu...Herkese tavsiye ediyorum. Malzemeler : 500g Mascarpone ( bulamayanlar labne peyniri kullanabilir ) 4 Yumurta sarisi 200g...
  4. Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli

Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli

Milano Usulü Makarna Tarifi Resimli Merhaba kızlar sizden Milano Usulü Makarna Tarifi rica ediyorum bana tarifi yazın ki benim gibi bilmeyenlerde öğrensin çünkü cidden enfes bir tat:)
  5. Resimli Osmanlı Usulü Keşkül yapılışı

Resimli Osmanlı Usulü Keşkül yapılışı

Osmanlı Usulü Keşkül Tarifi Resimli Osmanlı Usülü Keşkül Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere harika bir lzeetin tarifini sunacağız. Osmanlı usulü keşkül yapılışını yani :) İşte size damaklarda tat bırakacak Osmanlı usulü keşkül tarifi; Osmanlı usulü keşkül malzemeleri 4 su bardağı süt 4 çorba kaşığı pirinç unu 1 su bardağı tozşeker 30 gr çekilmiş badem 50 gr...

Sayfayı Paylaş