gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Ludger MINTROP: (1880, Essen- 1956, Heidelberg)

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[FONT=Arial,Helvetica][​IMG][/FONT] [FONT=Arial,Helvetica]Ludger MINTROP: (1880, Essen- 1956, Heidelberg).[/FONT] [FONT=Arial,Helvetica] 1910'da Göttingen Üniversitesinde Emil Wiechert'in yanında doktora yaptı. 4 tonluk bir küreyi sismik kaynak olarak ("Mintropkugel") kullandı. Arazi sismografını geliştirdi. Böylelikle 1. Dünya Savaşı esnasında mayın atıcıların yerlerini saptamayı başardı. 1921'de "Seismos"u kurdu. Bunu izleyen zamanlarda dünyanın çok değişik yerlerinde kırılma sismiği yöntemi ile petrol içeren yapıların aranması için çalışmalar yaptı.[/FONT]​

Ludger MINTROP: (1880, Essen- 1956, Heidelberg) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Almanyanin güzel sehri Heidelberg...

Almanyanin güzel sehri Heidelberg...

almanyanın en güzel şehri almanyanın önemli yerleri güzel yerleri ünlü en Heidelberg, Almanya'nın eski üniversitesinin bulunduğu şehirdir. Heidelberg Üniversitesi1386 yılında kurulmuştur. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Bugün şehir nüfusunun çoğunluğunu...
  2. nev-es

nev-es

Es deli rüzgar beni de götür gittigin yere Sorma neden diye söyleme nereye buralar dar bana Içimde bulutlar bir türlü yagmiyor Gökyüzü kursun gibi Öylesine sessiz öylesine suskun bir yaprak oynamiyor Günes solgun uzakta karanlik üsüyorum yildizlar nerdesiniz Ya beni al götür ya bulutlar gitsin Es ki bir nefes gibi bu yokluk bitsin Es deli rüzgar beni de götür gittigin yere Sorma neden diye...
  3. Es Es (ATV)

Es Es (ATV)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. örnek es...

örnek es...

Dünyaya ve ahirete ilişkin en sahici bilgi kaynağımız olan Efendimiz (SallAllahu Aleyhi Vesellem), örnek bir eş olarak da, ideal eşin nasıl olması gerektiğini tüm dünyaya öğretmiştir. Her adımı bir nezaket, bir zarafet ve incelik barındıran Peygamberimiz, nasıl `iyi bir eş` olunabileceğini, huzurlu bir ailenin temelini atmanın toplum için neden önemli olduğunu bizatihi kendi yaşantısıyla...
  5. Esimin ailesi

Esimin ailesi

Merhaba arkadaslar, umarim konuyu dogru yere acimisimdir. Nasil davranacagimi bilemiyorum dogrusu hissetiklerimin ve düsündüklerimin dogru olup olmadiginida bazen bilemiyorum acaba hakksizlik i yapiyorum diyorum bazen. Ben yeni evlendim evliligim sorunlu oldu babam cok karsiydi ikna etmem uzun ve zor oldu. Baslarda esimin ailesini seviyorum cok saygi duyuyordum ama evlilik öncesi yasadigimiz...

Sayfayı Paylaş