gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Ludwigia repens (Gül)

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ludwigia repens [​IMG]
    Işık aldıkça bordolaşan yaprakları ile muhteşem bir bitkidir. Ülkemiz sularında da bulunan gül, gerek dekorasyona olan katkısı gerekse suda bulunan besinlerin yeterliliğinin test edilmesi konusunda ideal bitkilerdendir. Gül dik gövdeli bir bitkidir ve bu türden bitkilerin genel karakterine uyumlu olarak oldukça hızlı büyür. Yetişkin bir bitki, yeterli ışık ve besinlerce zengin bir akvaryumda bir gün içinde 5cm kadar boylanabilir.
    Hızlı geliştiği zaman mükemmel görünümlü bir bitki halini alan gül, besin ve ışık yetersizlikleri olduğunda tipik davranışlar gösterir. Yetersiz koşullarda gelişimi aniden durur ve bir zaman sonra bitki gövdesinden başlayarak çürümeye başlar. O halde gül bitkisini uzun süreli yetiştirebilmenin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bitki ile eşleşen bazı konular:
    1. Gövde üzerinde sakal gibi gözüken kökler
    2. Yeşil kalan yapraklar
    3. Alt yaprakların dökülmesi
    4. Yapraklar üzerinde oluşan delikler
    5. Uzayan köklerin durması
    6. Üst yaprakların ışık durumuna göre açılıp kapanmaması
    7. Kırmızı renk ve demir ilişkisi

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Ludwigia repens (Gül)
    paylaşım için tşkler canım

Ludwigia repens (Gül) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GÜlÜmse

GÜlÜmse

Düşman tarafından tutsak alınmıştım. Bulunduğum hücre kapkaranlıktı. Gösterilen kötü muamele ve kötü bakışlardan ertesi gün idam edileceğimi anlamıştım. Evet öldürüleceğimden kesinlikle emindim artık... Bu durum beni aşırı derecede asabî yaptı, çıldıracak gibi idim. Gözlerinden kaçan bir sigara bulabilirim amacıyla ceplerimi karıştırıyordum... Bir tane bulmuştum sonunda. Ama hiç...
  2. gülümse

gülümse

Adı Fleming’di ve fakir bir çiftçiydi. Ailesi için para kazanma çabasında olduğu bir gün, yakındaki bataklıktan gelen , yardım isteyen bir ağlama duydu. Aletlerini yere düşürdü ve bataklığa koştu. Orada, beline kadar ıslak ve siyah hayvan dışkıları içinde batmakta olan bir çocuk buldu, ağlıyordu ve kendini kurtarmak için çaba sarfediyordu. Çiftçi Fleming , yavaş ve korkunç bir ölüme...
  3. Gül...

Gül...

Gül... Sana bir gül vereceğim Ne seveceksin ne de üzeceksin Sadece bakacaksın ona amaçsızca ve Koruyacaksın sadece Ağlayacak kimi zaman Yüzüne bile bakmayacaksın Kimi zaman gülecek Sıcak bir bakış atacak Ve sen yine Görmezden geleceksin Acı çekecek kimi zaman Sense sadece arkanı dönüp Gideceksin Asla düşünmeyeceksin Sonra ne mi olacak Kuruyarak bitecek Ölecek… Sonra...
  4. ::.. Gülümse::..

::.. Gülümse::..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş