gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Luran Ahmeti (Dimitri)

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Dimitri Makedon topraklarının Bulgar Krallığı’na ait olduğunu savunan milliyetçi, acımasız zeki ve hırslı bir çetecidir. Gözünü kırpmadan masum insanları öldürür ve kurduğu çeteyle her geçen gün daha büyük baskınların planını yapar. Kara Kalpaklı’yla girdiği çatışma sonunda tek kolunu kaybetmiştir.

Luran Ahmeti (Dimitri) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ahmet arif

ahmet arif

Ahmed Arif ( 1927)- (1991) 1927 yılında-Diyarbakır'da doğdu. Bir süre, A.Ü. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümünde okudu. Siyasî düşünceleri yüzünden hapis yattı. Şiirlerinde folklorik unsurları kullandı. 1991 öldü. ESERİ Hasretinden Prangalar Eskittim adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır. HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİM Seni, anlatabilmek seni, İyi çocuklara, kahramanlara. Seni,...
  2. Ahmet Kabaklı

Ahmet Kabaklı

Göllübağ’ında doğdu.Harput Sarayhatun Camii imamlığı yapan Ömer Efendi ile Münire Hanım’ın oğludur.Çocukluğu Harput yakınlarında Göllübağ denilen bölgede geçti.Elazığ Numune Mektebi’nde ilk tahsiline başlayan (1931) Kabaklı, orta ve lise tahsilini Elazığ’da yaptı.1944 yılında İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu parasız yatılı imtihanını kazanarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji...
  3. Ahmet altan:Ezan

Ahmet altan:Ezan

Ahmet Altan arada bir öğlenleri Kadıköy’deki Osmanağa Camii’nin yanına gitiğini ve orada dinlediği ezanın kendisini rahatlattığını yazdı. İşte o yazı… Arada bir öğlenleri Kadıköy’deki Osmanağa Camii’nin yanına gidiyorum. Oradaki müezzinin sesini seviyorum. Ezanı kendine has bir tarzda, araları biraz uzatarak ve çok güzel okuyor. Cumaları söyleyişi sanki daha da tatlılaşıyor. Güzel söylenen...
  4. Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir

Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir

Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir biyografisi var mı ya da hayatı hakkında bilgisi olan var mı

Sayfayı Paylaş