gebe
  1. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Lütfen 5 dk ayırınnnnnn :(( ve yorumunuza ihtiyacım varrr

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında Emos & Asel tarafından paylaşıldı.

BEN rüyamda coooooook sewdiğim ve bundan tam 4 sene önce kaybettiim büyükbabamı gördümmm...istanbula gidicekler amcamlara,babannemle görmeye gidiorum onlarııı....babannemle vedalaşıorumm..büyükbabam namaz kılıoo..bitmesini bekliorum .bitince ona sarılıp seni çok sewiyorum diyipp ewden cıkıorummm.....sonra kendi kendime insan sewdiğini ALLAHA emanet ederse görmeden ölmezmiş .....diorumm ve uyandımmm..eşime kahvaltı hazırladımm ama asıl ilginç olann.yaklaşık 1.5 saat sonra tekrar uyydumda rüyaya dewam etmemdii......dewamında yine büyükbabamlarla ewdeyim babannem bana seslenioo gel büyükbaban bişi gösterceek dieee....salona gectiğimdee rahmetli büyükbabmın elinde KURANI KERİMM ve bana CEMRE ismini gösterioo ne güsel kız ismi dimi diooo...bu rüyayı gördüğümde.6 aylık hamileydim ve kızm olucak nasipseee :s TEMMUZ SONU şimdideen COK TŞKLERR UMARIM ZAMN AYIRIP OKURSUNUZZZZ

gonca 16 bunu beğendi.
  2. ayçiçeğinin kızı

ayçiçeğinin kızı Forum Okuru

cemre ile ilgili yazı ve rüyanın anlamı
    öncelikle rüyan hayır olsun;canım 6 aylık hamileymişin ya.. kızın adına cemre adını koy demek istedi heralde büyükbaban..bence yerine getir derim heralde büyükbaban kurana uygun olmasını istedi bana ölyle geliyor neden diyeceksin sana zaten ismi gösteriyor.hem cemre ismi arapça kökenli bir isim senin için internetten buldum okursun bu arada nerede yaşıyorsun yazarsan sevinirim
    Cemre ismi ne demektir:

1. Ateş. 2. Kor halinde ateş. 3. Şubat ayında azar azar artan sıcaklık. 4. Hacıların Mina’da şeytan taşlaması. Küçük taş parçası. Arafat’ta hacıların şeytan taşlamaları.

Cemre, İlkbahar başlangıcında yedişer gün arayla önce havada sonra su ve toprakta oluştuğu sanılan sıcaklık artışı. Arapça olan sözcük kor durumunda ateş anlamına gelir.

Cemre nedir?

İlkbahara doğru önce havada, sonra suda, nihayet toprakta, yedişer gün arayla meydana gelen sıcaklık yükselişi. Yanmış kömür parçası, kor. Hacıların Mina denilen mevkide şeytan taşlaması. Eskiler, seneyi kış ve yaz günleri diye ikiye ayırmışlardır. Kış günlerine Kasım, yaz günlerine ise Hızır denirdi. Kasım günleri Miladi 8 Kasımda girer ve 179 gün (Şubat’ın 29 çektiği sene-i kebise denilen artık senelerde 180 gün) sürer. Hızır günleri de 6 Mayıs' ta girer ve 186 gün sürer.

Cemrelerin düşüşü Kasım günlerinde olur. Birinci Cemre Kasımın 105’ inde havaya. İkinci Cemre 112’sinde suya. Üçüncü Cemre 119’unda toprağa düşer. Bu günler 20 Şubat, 27 Şubat ve 6 Marta (Şubatın 29 çektiği 4 senede bir 5 Mart' a) rastlar.

Cemrelerin eski takvimlerdeki Arapça karşılığı "Cemre-i ula beheva", "Cemre-i saniye beab" ve "Cemre-i salise behak" şeklinde yazılırdı. Cemreler kışın soğuk günlerini geride bıraktığımızın müjdecisidir.

Emos & Asel bunu beğendi.
  3. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    bence çok güzel bir rüya görmüşsün.deden huzurlu namazını ve kuranını okuyo.için rahat olmalı canım ve kızının adını bence cemre koy.ne güzel bir rüya.hayırlar olsun inşallah.evladınıda sağ salim sağlıkla huzurla kucağına alman dileğiyle...

4. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cok tşkler cnmmmm ......cnm büyükbabammm çok ösleidmmm..ekstra hamileyken bi baska duygusallık cöküooo :(( o gün çok kötü olmuştum aglamaktannnn :(( seninde evladını sağ salim sağlıkla huzurla kucağına alman nasip olur inşş

5. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cok tşkler cnmmmm ....bnde öle düşünüodum ...ama kafam cok karıştı kuranda gecioo amaa hocaya sorduk anlamı agır gelir dedi .kor ateşi bi anlamıda :(( peygamber efndimizde cemre ismini cemile ile değiştirmiş ne etcemmm şimdiii :((

6. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cok tşkler cnmmmm ....bnde öle düşünüodum ...ama kafam cok karıştı kuranda gecioo amaa hocaya sorduk anlamı agır gelir dedi .kor ateşi bi anlamıda :(( peygamber efndimizde cemre ismini cemile ile değiştirmiş ne etcemmm şimdiii :((

7. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    saol cnmmm..yorum içinnn....ama aklımda karışmadı diiill..hoca agır anlamı var dedi..kor atesşi bi anlamıdaa :((...rizeliimm aslenn..ewlendim sakaryaya geldim 3 sene bitioo :)))

8. cücük

cücük Forum Okuru

Allah rüyani hayra tebdil eylesin, herhalde o ismi koy diye görmüş ola bilirsin burüyayı.

9. yakan

yakan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam ben bu siteye yeni oldum arkadaşlar hamile kalamayanlardanım ilk tedavim dış gebelikle sonuçlandı 2.tedaviden korkularım var hamile kalamayıpta bişekil ne bilim soğan kürü yada bitkisel bişeyler dr tedavisi v.b şekilde hamile kalanların yardımına ihtiyacım var herşey allahtan ama vesile arıyorum işte yardıınıza ihtiyacım var lütfen:((

10. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    allah hayırlara çıkarsın canımm sen kızınına dını cemre koyyy rüyada ismi verilmiş sana hayırlı olsun

11. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    rüyan cok güzel bence Allah hayr etsin inşallah cnmm nasıl yorarsan da öyle olurmuş bence hayırlı inşş

12. yakan

yakan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    neden cevap yazmıysunuz ya:(((

13. Emos & Asel

Emos & Asel Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    rabbim en kısa zamnda hayırlı saglıklı bi bebk nasip eder inşşllhhhh dua et cnmmm

14. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    2 sayfaa cevap yazmışız zaten daha ne yazalım? ayrıca sorunuda yanlış yerde sormuşsun gebelik bölümünde sorr

Lütfen 5 dk ayırınnnnnn :(( ve yorumunuza ihtiyacım varrr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halit Ergenç 5 Dk da boşandı

Halit Ergenç 5 Dk da boşandı

DAVA 5 DAKİKA SÜRDÜ HALİT ERGENÇ, 16 AYLIK EŞİYLE DÜN SABAH SAAT 08.30'DA BOŞANDI. BEŞ DAKİKA SÜREN DAVADA EŞİNE 225 BİN YTL ÖDEMEYİ KABUL EDEN ERGENÇ, TAZMİNATIN İLK TAKSİDİ İÇİN 100 BİN YTL'LİK ÇEK VERDİ.. TV dizisi 'Binbir Gecce'de başrolü üstlenip, rol arkadaşı Bergüzar Korel ile adı aşk dedikodularına karışan oyuncu Halit Ergenç ile 16 aylık eşi Gizem Soysallı tek celsede boşandı....
  2. Tecrübelerinize ihtiyacım varrr

Tecrübelerinize ihtiyacım varrr

Canım meleklerim. Benim sorunum öyle üzülünecek bir sorun değil ama benim canımı çok sıkıyor.Çalışan bir hanımım ve evin işlerin ve ev halkına yetişemiyorum. İki kızım var .Biri 8 ,biri henüz 1 yaşında.Akşam işten geç çıkıyorum eve gidince full time diğer mesai başlıyor.En çok üzüldüğüm çocuklarıma yeterince zaman ayıramamak. bir de ev işlerini ucu kaçınca evde tam bir kaos.Malum bebek...
  3. bende yeniyim ve yardımlarınıza ihtiyacım varrr

bende yeniyim ve yardımlarınıza ihtiyacım varrr

erkek arkadaşımdan ayrıldım beni terk etti doğrusu napıcamıda bilmiyorum bana yardımcı olacak melekleri bekliyorum saolun şimdiden
  4. Acil bana yardımcı olunnn  tecrübelerinie ihtiyacım varrr:::

Acil bana yardımcı olunnn tecrübelerinie ihtiyacım varrr:::

dün acilde gebelik testi yaptrdım .sonuç Beta hcg sonucu 1770,42 mIU/mL (8007-50064) ÇIKTI.Doktor gebelik var kan degerlerin düşük dedi.bebegin haftalıgını bilemiyorz dedi. Özel ege hastanesinden kadın doguma rendavu aldım. Oda cuma günü verdiler o zamana kadr, bana bu konuda bilgi verirmisiniz ..... riskli mi gebelik ?
  5. polikistikover.. YORUMLARINIZA İHTİYACIM VAR

polikistikover.. YORUMLARINIZA İHTİYACIM VAR

arkadaşalar merhabalar hayırlı kandiller öncelikle. 2 yıldır evliyim. korunmayı yeni bıraktık fakat adetlerimde düzensizlik başladı. doktorum pko olabıleceğimi söyledi. düzenli yumurtlama takibi yaptırdım . yumurtalarım çok büyümeden çatladığını gördük. Moralim bozuldu elbette. adetim bitti bir kaç gün sonra yeni bir kanama ile karşı karşıya kaldım! moralim bozuldu ciddi anlamda....

Sayfayı Paylaş