gebe
  1. blmr_dnz

blmr_dnz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

lutfen bılen yazsın:(

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında blmr_dnz tarafından paylaşıldı.

ceviz kabuğu saça nasıl uygulanır turp saçı uzatırmı turp saç uzatır mı ısırgan otu saçı uzatırmı yılan yağı saça nasıl uygulanır melekler ya benm sorunm saclarımla cok cabuk kırılıoyor ve cok zor uzuyor...herkestırdıgımde artık duzlestırıp yakmıcam dıyorum ama uzamak bılmıoyor ve o donem ıcınde ıster ıstemez fon cekılıo veya duzlestırılıyor..yaklasık 3 ay once saclarımı kestırdm ve toplasan 3 kere fon cektırdım ama yok yok yok uzamıyor..bıldıgınız bır yag sampuan vs. varmı varsa yazarmsınz...

2. Parthenope

Parthenope Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: lutfen bılen yazsın:(
    valla benmim saçlarım aşırı hızlı uzuyor yılda 4 kere kestirip durmaktan sıkıldım. bilmiyorum ama tahminen yardım ediyim. düzleştirici kırıyor ama onunda çok etkisi yok aslında ben hergün düzleştiriyorum. benim saçlarım çok çabuk yağlanır 1 günde bile yağlanır. ama ben kış yüzünden 2 günde bir yıkanmak zorunda kalıyorum yani kafam saçıon kendi doğal yağını çok alıyor belki o uzatıyordur herhalde.

3. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
  4. blmr_dnz

blmr_dnz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ya baktım ona bugun var ıı yorumlar da kesın kullanılmıs ve sonuc alınmıs garıntı seyler beklıorum mesela ben karınca yagı kullandım ve sonuc aldım ılk aydan...yılan yagı varmıs sac cıkartıomus ama yenı sacmı yoksa uzatıomu ona bakıorumda cevap alamıorum

5. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    canım yılan yağı genelde kellik ve saç dökülmesi için öneriliyor bence başka araştırlamara bak

6. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

ısırgan otu şampuanı bence süperr hem saçımı uzatıyor ehmde dökülmesini engellioyr bide dove kullanıyorum oda yumuşaklık veriyorrrr

7. Parthenope

Parthenope Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saçını biraz kendi yağına bırak normal yıkanm gününden bir gün geçir uzar . yılan yağı falan filandan ziyade saçın kendi yağı daha çok besliyim uzatıyo heh birde yağmurda yürü öyle derler :D

8. queLatee

queLatee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

DR İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI LAVANTA KÜRÜ

Saç dökülmesini durduramıyorsanız ve ne yaptıysanız kar etmediyse, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun önerilerine kulak verin derim. İbrahim Saraçoğlunun geliştirmiş olduğu, lavanta kürü saç dökülmeleri konusunda yardımcı olabilecek gibi görünüyor.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI LAVANTA KÜRÜ
    *Bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.
    * Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
    * Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce yeşil sabun veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.
    * Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır.

DR İBRAHİM SARAÇOĞLU PARLAK VE KEPEKSİZ SAÇLAR İÇİN ISIRGANOTU KÜRÜ
    GEREKLİ MALZEMELER : 4-5 gr ısırgan otu, 750 (3 su bardağı) ml su,
    YAPILIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bir tutam kadar yani 4-5 gr ısırgan otunu (Isırgan otunu kuru veya taze olarak kullanabilirsiniz. ) 750 ml kaynamakta olan suda 4 dakika hafif ateşte haşlayınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Eğer saçlarınız temiz ise ısırgan otu suyu ile yıkayınız. Yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile yıkayıp kurulayınız. Eğer saçınız kirli ise önce şampuan veya sabunla yıkayınız. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyunu saçlarınıza yarım saat etki ettiriniz ve sadece suyla yıkayıp kurulayınız. Bu uygulama ile saçlarınıza, canlılık, parlaklık kazandırmış olursunuz. Aynı zamanda kepeklenmeyi de önlemiş olursunuz.

SAÇLARINIZIN ÇABUK UZAMASI İÇİN BİTKİSEL BAKIM KÜRÜ

Uzun saçlar her zaman kadının en güzel süsü olmuştur. Bazı kadınların saçı çabuk uzarken, bazıları ne kadar uğraşsa bunu başaramaz. Bitkilerin bu konuda size çok yararı olduğunu düşünerek, saçlarınızın çabuk uzaması için sizlere önerimiz ;
    1. TARİF : Bir adet turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın.
    2. TARİF : Bu tarifimiz koyu renk saçlara sahip olan hanımlar için. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.
    DR.AHMET MARANKİ SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI CEVİZ KABUĞU

Mevsim geçişleri genellikle saç dökülmelerinin daha çok yaşandığı dönemlerdir. Günde belli bir sayıdan fazla saç telinizi kaybediyorsanız, kellik tehlikesi altındasınız demektir.Saç dökülmelerini önlemek için Ahmet Maranki'nin ceviz kabuğu kürünü deneyin:

Ceviz kabuğu kürü;20 tane cevizin sert olan kahverengi kabuğunu,1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın elde ettiğiniz ceviz kabuğu suyunu hergün sabah akşam saçlarınızı yıkayın.düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracaktır. -ALINTI-

Umarım yardımcı olur bu bilgiler :)

Son düzenleme: 5 Aralık 2008
  9. AnGeL_0F_DeaTH

AnGeL_0F_DeaTH Forum Okuru

ben de bişi duymuştum ama onu temin etmek biraz zor asma kökü suyu saçı uzatıyor ben denedim biraz işe yaradı ama bulabilirsen bi dene :)

10. blue_angel

blue_angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

canım aynı sorun bendede vardı. saçlarım sert cabuk kırılıyor ve cansız duruyordu.sıcak yağ bakımkremi aldım haftada 2 kere onu kullanıyorum yıkadıktan sonra,nemli saça. haftada birkerede has zeytin yağı sürmüştüm,saçlarım hem uzadı hemde kırılmıyor,hatta soranlar oluyor nasıl uzadı diye soruyorlar. ama vitamin takviyeside almıstım. solgar dnilen ilacın tırnak ve saç güclendrici vitaminleride var. umarım en kısa zamanda istediğin saçlara kavusursun.

11. blmr_dnz

blmr_dnz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kusura bakmayın arkadslar yazamadım tatıldeydım hepnıze cok tesekkur ederım.tesadufkı yolda sans benden yana guldu yol arkadasım kuaforluk okuyan bır arkadas cıktı tabı kacarmı gualetee melegımızın yazdıgı bılgılerı verdı ve artık bıyerlerden baslıcam hepınıze cok tesekkur edrım :)

12. aksuyasemin1968

aksuyasemin1968 Forum Okuru

saç kıran olmuştum

merhaba ben yıl başında saç kıran olmuştum yılan yağı badem yağı havuç yağı sarımsak yağı buğday yağı çam terebenti. kısaca kafama sürmediğim kalmadı ....en sonunda taksim istiklal caddesinde REBUL ECZANESİNİ duydum .sayın ve çok değerli bir insanla tanıştım MEHMET MÜDERRİSOĞLU bana bir karışım hazırladı bitkilerden . bunu 15 gün saçlarıma süreceğimi söyledi günde 4-5 kez uygula dedi .yaptım ve saçlarım mükemmel çıktı .herkese bu eczaneye gitmesini tavsiye ederim...gerçekten sonuç mükemmel ..

13. gulsevın

gulsevın Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım eczaneden kolayca bulabileceğin bir vitamin kürü biliyorum saç dökülmesine cansızlığa iyi geliyor.zeytin yağında yada badem yağında bepanthen ambul bemiks ampul ve evigen ampulu karıştırıp saçına yedir yarım saat bekle ve yıka.bu kürü 15 günde bir tekrarlayabilirsin.bunlar vitamin zararı olmaz.dr lar reçete ediyor.ayrıca defne yaprağının suyu ile saçını yıkarsan parlatır canlandırır.

lutfen bılen yazsın:( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ask sanal bıle olsa guzeldı

Ask sanal bıle olsa guzeldı

Bu cok guzel ilkbahar sabahinda deniz kenarina park ettigi arabasinda, bu sarkiyi mirildanarak denize bakiyordu kadin.. Arabadan cani inmek istememisti.. Oysa hava ne guzeldi.. Kara kis bitmis, ilkbahar gelmisti iste. Onun oralara karakis geliyordur su aralar diye gecirdi aklindan.Sonra ne guzel bir sarki bu diye dusundu. Insanin icini burkarken ayni zamanda dudaklarin iradesizce sarkiya...
  2. acıl lutfen....

acıl lutfen....

merhaba ben yenı katıldım da bırsey sormak ıstıyorum ben yaklasık 10 gundur her sabah kjasık agrısıyla uyanıyorum adetım yaklasıyor belkı ondandır dedım ama adetımde gecıktı sızce hamıle olabılır mıyım?test yaptırayım mı?
  3. lutfen yardimm

lutfen yardimm

merhabalar uzun suredir takip ediyorun fakwt yeni uye oldum ben 26 günde bir düzenli 4 gün adet oluyorum 12 ocakta 4 gün adet oldum. 7 şubatta adet oldum ve 2 gün sürdü şuanda hiçbirşey yok kasılarımda hafif bir ağrı var iğne batması gibi başka herhangi bir şey yok bebek çok istiyorumm sizce ne olabilir....
  4. lutfen yardimmm

lutfen yardimmm

Kafam cok karisik arkadaslar lutfen cok caresizim 7 aydir bebek icin ugrasiyom ALLAHA hergun dualr ediyorumm bu ay 6 gun adetim gecikti ilkk kez kan sonucum 0.89 cikti devlet hastanesinde kan testi yaptim sormadim cok kalabalikti her ay 0.5 cikiyodu kan degeri bu ay bole cikti bugun saglik ocagina gitti doktor bekle pzartesiye kadar dedi... ama beklemeye dermanim yok kasiklarim agriyo ve meme...
  5. Yardim lutfen

Yardim lutfen

Mrhabalar bana yardim edin lütfen 10 gün geciktim idrar testi yaptim bgn negatif bundan 5 gün önce kan testi yaptirdim negatif cikti neden oablir hamilemiyim çok sık idrara cikiyorum goguslerimde agri oluyor szı oluyor ve arada karnima çok şiddetli agrilar grio neden acaba cvp verin lütfen

Sayfayı Paylaş