gebe
  1. Ezgican123

Ezgican123 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Lütfen bilgi verin

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Ezgican123 tarafından paylaşıldı.

Kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum Bursada. 18 yaşından küçüğüm ssk ne kadarını karşılar ya da karşılar mı?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık uygulama tebliği kısaltılmış isimle SUT denilen tebliğde buna cevap verilmiştir. Öncelikle vucut bütünlüğünü sağlamak amaç olacaktır. Bu amaçla aşağıdan sayılan konularda sgk estetik ameliyatları karşılar
    İş kazası veya meslek hastalığı geçirdiyseniz ve bu müfettiş raporları ile kabul edildiyse bu kaza veya hastalıkların neden olduğu tüm bozukluklarda estetik ameliyatlarınız parasız yapılır ve sgk ca ödemeleri yapılır.

Bir kaza veya hastalık geçirdiyseniz ve sigortalı iseniz sgk bozulan vucut yapınızdaki bozukluklarınız için gerekli düzeltmeler için yapılan ameliyatları karşılar.

Doğuştan meydana gelen ve konjenital olarak adlandırılan bozukluklar için yapılan estetik ameliyatlar faturalarıda sgk tarafından ödenir.Örneğin doğuştan dudak yarılması çene bozukluğu varsa bu ödenir. Sonradan oluşanlar ödenmez.

Bir konuya daha açıklık getirelim. İşkazası meslek hastalığı kaza veya hastalık nedeniyle acile kaldırıldıysanız ve hemen estetik ameliyat da yapıldı ise . Örneğin kopan parça dikilerek estetik cerrahlarca düzeltildi ise bunu yine SGK öder . Diğer durumlarda Kurumca anlaşmalı hastanelerde ameliyat ve tedavi olmanız gerekmektedir.

Lütfen bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emanuelle chriqui kimdir biyografi ve bilgi verin lütfen

emanuelle chriqui kimdir biyografi ve bilgi verin lütfen

emmanuelle chriqui biyografisi emmanuelle chriqui hayatı emmanuelle chriqui hakkında bilgi edinmek istiyorum lütfen bana yardımcı olun sağolun.
  2. Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi verin lütfen

Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi verin lütfen

Ayşe Arman Kimdir Kısaca bilgi istiyor ve şimdiden Ayşe Armanın biyografisi için çok teşekkür ediyorum sizlere.
  3. Suat Suna Kimdir  bilgi verin lütfen

Suat Suna Kimdir bilgi verin lütfen

Suat Suna Kimdir Selam arkadaşlar daha öncede size bir kaç soru sormuştum ve sizde misafirperver bir site olarak sorduğum her sorunun cevabını çok güzel ve detaylı bir şekilde vermiştiniz. Şimdi de sizden Suat Suna biyografisini istiyorum :)
  4. Endometriozis Hastalığı nedir bilgi verin lütfen

Endometriozis Hastalığı nedir bilgi verin lütfen

Endometriozis Hastalığı hakkında bilgi arıyorum ben bu hastalığın nasıl bir hastalıktır lütfen bilgi verin
  5. Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

selam arkadaşlar olimpiyat atletizm sporcumuz Tarık Langat Akdağ Kimdir diye sizden biyografi bilgilerini paylaşmanızı rica ediyorum şimdiden çok tşk ederim.
Etiketler:

Sayfayı Paylaş