gebe
  1. emeltan

emeltan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

lütfen bilgisi olan yardım etsin...

Konu, 'Diş Tedavisi' kısmında emeltan tarafından paylaşıldı.

3-4 gündür sabahları ağzımı çalkaladığımda resmen kan tükürüyorum.diş etlerim kanıyor.köpek dişimin diş etinde küçük iltihap gibi birşey oluştu. ağrı yok ama sabahları kan geliyor ve haliyle ağız kokusu.bulunduğum yerde diş hekimi yok.gitsemde hamilelik şüphesi var ilaç kullanamam. lütfen bu konuda bilgisi olan yardım etsin....

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Gebelik döneminde b tür diş eti kanamaları görüneblir canım belki hamileleiğin kesindir ve bu yüzden oluyodur.
    Gebelik sırasında vücuttaki diğer “mukoz membranlar” gibi dişetlerinde kanlanma artışına bağlı “hipertrofi’ler (doku büyümesi)” oluşmaktadır. Bunun sonucu olarak dişetleri şişer ve her fırçalamada kanamaya eğilim artar. Genelde ağrı ve kızarıklık gelişmediği sürece endişelenecek herhangi bir durum yoktur.

Normal dönemde olduğu gibi gebelik sırasında da diş bakımı önemlidir. Diş fırçalama (günde en az iki kez) işlemi yumuşak uçlu diş fırçaları ile ve dişetine fazla baskı uygulamadan yapılmalıdır.

Ayrıca diş aralarını temizleme ve düzenli diş muayeneleri önemlidir. Dişlerin temizlenmesi plak oluşumunu engeller. Dişlerin temizlenmemesi kanamayı daha da şiddetlendirebilir.

3. emeltan

emeltan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok sağol cevap verdiğin için daha 1 hafta var reglime.korunmadığımız için hamilelik şüphesi var dedim.... hamilelikten dolayı diş eti kanamaları olduğunu duymuştum ama ne zaman ortaya çıkıyor bunu bilmiyorum. bu kadar erken belirti verebilirmi????????????????? umarım hamilelikten dolayıdır.

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    sonuç ne oldu?
    umarım hamilelikten dolayıdır :)
    geçer zamanla eğer değilse en kısa zamanda bir diş doktoruna görünmelisin.

lütfen bilgisi olan yardım etsin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen!!!!

bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen!!!!

maddi yardım istiyorum arkadaşlar selam,87doğumluyum ve annem babam ayrı 90dan beri babamı görmüyorum,hiç bir şekilde maddi ve manevi destek görmedim. nafaka bağlanmış ama ödememiş,bizimkilerde hiç üstüne düşmemişler.annem de hakkını aramamış ve o adamın da canına minnet hiç bir şekilde ulaşmaya kalkmadı bana.şuan açık adresi yok elbette elimde,emin değilim ama bulunabileceğini duydum. benim...
  2. Polikistik over sorunu yada bilgisi olanlar lütfen yardım...

Polikistik over sorunu yada bilgisi olanlar lütfen yardım...

polikistik over olanlar :dilektut::dilektut:KIZLAR BENDE POLİKİSTİK OVER SORUNU VAR.. ADET DÜZENSİZLİĞİ YAŞIYORUM. 7 AYDIR HAMİLE KALAMIYORUM. PKO LU OLUP HAMİLE KALANLAR VAR MI ACABA... BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM... İÇİM ÇOK KARARDI BU KONUDAN... UMUDUMU YİTİRMEK İSTEMİYORUM
  3. Lütfen ekojen odak hakkında bilgisi olan varsa yardımcısı olsun :(

Lütfen ekojen odak hakkında bilgisi olan varsa yardımcısı olsun :(

ekojen odak ekojenik odak ekojen nedir Arkadaşlarım merhaba ben 17 haftalık hamileyim bugün dr.a gittim ultrasonda doktorum bebeğimin kalbinde milimetrik ekojen odak gördüğünü söyledi.Böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba kızlar.Karşılaştıysanız neler uygulandı size acaba.En önemliside sadece bu durum için amniyosentez yapıldımı acaba.Şimdiden teşekkür ederim kızlar
  4. Arkadaşlar Lutfen Yardım Witten Hakkında Bilgisi Olan Var Mı???????

Arkadaşlar Lutfen Yardım Witten Hakkında Bilgisi Olan Var Mı???????

Meleklerım Almanya Witten e gelin gıdeceğım ama hala oraya aıt tam bılgım yok oradan olan yada wıtten hakkında bılgısı olan bana yardımcı olabılır mı ?.....

Sayfayı Paylaş