Lütfen böyle veli olun!!!

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Lütfen böyle veli olun!!!
Bir öğretmen olarak istediğim veli özelliklerini paylaşmak istedim:
- Çocuğunu tanıyan,
- Soran soruşturan
- Çocuğunu başka çocuklarla yarıştırmayan
- Çocuğun çantasını araç gerecini günlük kontrol eden,
- Diğer velilerden öğretmeni kıskanmayan
- Çocuğunun öğretmeni ile sık görüşen,bir sorun varsa ne yapılması gerektiğini konuşabilen,tavsiyeleri uygulayan.
- Öğretmenden daha öğretmen olmayan :)))
- Gereksiz yere çocuğunun süper zekaya sahip olduğunu ileri sürmeyen,
- Sırf para alabilmek uğruna çocuğunu özel eğitime gönderebilmek için öğretmenden " çocuğum zeka engelli" belgesi istemeyen.
- Veli toplantılarına gelen, özellikle gelmeyip sonradan ne konuştunuz toplantıda hocam diye sormayan.
...........

Çok mu şey istedim acaba.....

- Diğer velilerden öğretmeni kıskanmayan
hahaha ay sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün ne deyim.bu ne yav :D:D:D:D

Valla mutlucum bazı velilerde bu sorun var.Yaşayan bilir.Seni güldürdüğüme de sevindim hahaha

Pelinsuya sonuna kadar katılıyorum bende bizzat bazı durumlara şahit olmuşumdur ara sıra konuyla ilgili. Sözüm elbetteki dışarı ve asla öğretmenlerimize değil bazı velileri sırf yaranma adına evine defalarca davetten tutunda hediyelere kadar birçok konuda sivrilip öne çıkmak isteyen velileri şahsen görmüşümdür:)

Yaaa bende birine şahit oldum,veliler sırf öğretmene yaranmak için öğretmenler gününde öğretmene altın yüzükmü kolyemi ne almışlar.Ne gerek var ki böyle şeylere anlamıyorum.

Sana sonuna kadar katılıyorum pelinsu..Fakat birde madalyonun öbür yüzü var.Söz meclisten dışarı derler ya öyle işte..pahalı hediye gelmediği için öğrenciyi dışlayan öğretmenleride unutmayalım...

Çocuğuna evde sahip olamayan velilerin, Topu sadece öğretmene atmasına şaşıyorum bende...

Dileklerinde çok haklısın Pelinsu..

Bende öğrenci ayırmayan bir öğretmen bekliyorum:)

sana katılıyorum abla çok şey istememişsin olması gerekenleri yazmışsın ben çalışırken öğret. gününde hediye getirmeyen öğrencileri ve velilerini dışlayan öğret. arkadaşlarım vardı .bu ne ya insan daha güzel bir hediye alır,insan bunu almaya utanır derlerdi. bence çok ayıp ya öğret. gününde öğretmene hediye alınacak diye bir kanun yok ki. herkezin paşa gönlü bilir . dileyen vakti olan eğer içinden geliyorsa gönlü almk isterse alır. bazen hediye konusunda abartan velilerde var .altın bilezik mesela bu ne ya,vakti olan veliler var hiç parası olmayan çok fakir insanlrda var.bunlar bana saçma geliyor şahsen ma herkezin kendisi bilir...

Geri