lütfen cevap hamilelik olabilir mi?

tosbia

Yeni Üye
Üye
lütfen cevap hamilelik olabilir mi?
hiç belirti olmadan hamilelik
öncelikle merhabalar.konuda ayrıntıya girdiğim için özür dilerim ama açık açık yazmak istedim.temmuzun başında nişanlımla birlikte olurken popomun üst kısmına boşaldı hemen yıkanıp temizlendim.olaydan sonra aynı ay içinde adetlerim duzensiz oldugu için farlutal isimli ilacı kullanarak normal adetimi gördüm.fakat bu ay 1-2 günlük bir gecikme yaşadım.sorum şu geçen ay gördüğüm adet ilactan dolayı olmuş olabilir mi yani geçen ay hamile kalmış buna ragmen ilaç kullandığım ıcın normal mıktarda adetımı gormus olabılır mıyim?üstelik böyle bir boşalmaya ve adet görmeme rağmen hamile kalmış olabilir miyim?hiç bir hamilelik belirtisi yaşamadım. bulantı vb. lutfen soruma acil cevap bekliyorum.sımdıden tesekkur ederım

Bu kadar merak ediyorsan ve kendinden emin değilsen bir gebelik testi al canım.Ondan da emin olmazsan kan testi yaptır sağlık ocağında.Ama anlattığın şekilde bi gebelik olması çok zor.Ama korunmadan yani prezervatifsiz ilişki yaşadıysanız o zaman yine de risk var.

merhaba arkadaslar sımdıden tsk ederm uzun olacak ama ne olur yardım et ben adetıme 1 gun kala aksamdan ılk testımı yaptım once cok cok gorunmeyecek kadar sılıktı sonra 20 25 dk ıcınde daha da belırgınlestı bu cızgı,adetım 2 gun gectıkten sonra sabah ac karnına ıdrar testımın 2.sını yaptım 2 numaralı resimde de görüldüğü gibi beyaz çizgi belirdi yaklaşık 20 dk sonra kırmızılık oluşmaya başladı ve asıl sorum şu:bugun adetımın gecmesının 4.gunu kan testı yaptırmaya karar verdım ve bugun sabah kan testı yaptırdım durum negatıff :KK43:(( doktor bana yok gebelık dedı degerımı sordum bana 0 deyıp gnderdı her 2 testımde mı yanlıs ve 1 hafta sonra gel adet olmassan belkı kucuktur kana gecmemıs olabılır dedı eve geldım ve yaptıgım testlerden degılde eczaneden degısık bır marka aldım ve tekrar yaptım durum cok cok sılık olan bır cızgı var gibi boyle bıse olabılır mı bbgn cok kucukse olur dıolar..lutfen yardımcı olun arkadaslar

[IMG][IMG]

sızden de bılgı almak ıstıyorum smdıden cok tsk ederm

Merhaba ;

Evde yaptığınız testin kullanma talimatında ne kadar beklemeniz gerektiği yazar. 5-10 dakika gibi.Plano testleriniz pozitif hcg testiniz negatif.Net ve doğru sonucu hcg testi verir.Geç döllenme gibi durumlarda gebelik her iki testte de çıkmayabilir.Ama hcg değeride bu durumda da bilgi verir.3 gün sonra mensiniz gerçekleşmez ise hcg testini tekrarlayın ve sonuca göre hekime görünün..

tsk ederm ben 3 teste de 5 dk ıcınde gordum cızgıyı sılık olarak zaten 5 dk ıcınde dıo 30 dk dan sonrasıını dkkate almaın dıo bende almadım durdukca sılıklık daha bır belırgınlestı eczacı falan gordu arkadaslarım sok oldular czıg var dıolar 3 teste yanılmaz dıolar kesınlıkle dr bole yapmıs bazı benzer durumlarda bazı kısılere para ıcın dıolar ama anlamadım bıde bana 1 hafta sonra yıne gel olabılırısn hamıle dıo cok garıp durumdayım

tsk ederm ben 3 teste de 5 dk ıcınde gordum cızgıyı sılık olarak zaten 5 dk ıcınde dıo 30 dk dan sonrasıını dkkate almaın dıo bende almadım durdukca sılıklık daha bır belırgınlestı eczacı falan gordu arkadaslarım sok oldular czıg var dıolar 3 teste yanılmaz dıolar kesınlıkle dr bole yapmıs bazı benzer durumlarda bazı kısılere para ıcın dıolar ama anlamadım bıde bana 1 hafta sonra yıne gel olabılırısn hamıle dıo cok garıp durumdayım

Rica ederim elif hanım.Düşük ihtimalde olsa şöyle bir durum da söz konusu olabilir.Testi yaptığınız kliniğin cihazı bozuk olabilir.Hekimlerin kazancı iyi hiç bir hekim böyle ucuz yollara başvurup insanalrın hayallerini yıkmaz.Ama siz kafanızdaki acabalar için başka bir hekime daha görünebilirsiniz.Sizin durumunuzda olan ve aynı soruyu bana yönelten bir bayanın gebe olduğunu öğrendim.Bu çok nadir bir durumdur.Sorduğunuz soru ile alakalı hiç bir kaynak göremezsiniz.Lakin dediğim gibi bu durumla ben karşılaştım olabilir diyorum.Size tavsiyem 3 gün sonra hcg testini tekrar yapmanız.

cok cok tskler ıns yazınız bana umut verrdı ıns oledır cok gzl acıklamıssnz ama dr bı kac kısıye de bole seyler yapmıs ben ozele gdıcektım ama gtmedım ddm kan testı degıl mı yanı ne olacak ama keske ozele gtseydım

Rica ederim elif hanım.Şimdi derin bir nefes alın ve stres yapmayın.Sabırla 3 günü bekleyin.3 Gün sonra yapacağınız test sonucunu bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.Sizin durumunuzdakilere ışık olması açısından.Hayırlı haberlerinizi almayı diliyorum,sevgiler..

Geri