gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Lütfen Dikkat!Baş ağrınız eceliniz olmasın !

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

majezık Meleklerim bugün edindiğim ve çok önemli olan bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.Lütfen bundan sonra daha dikkarli olun !!!

Hepimizin başına gelebilecek acı bir olay APRANAX isimli ilaç ile ilgili... Vatandaşın
    biri, hafta sonu arkadaşının evine gidiyor. Çok başı ağrıdığından,
    arkadaşı ona bir Apranax veriyor. Vatandaş yutmadan önce ilacı ağzında
    çiğniyor, bir kaç dk. Sonra şuurunu kaybediyor. Çevresindekileri
    tanımamaya başlıyor. Apar topar hastaneye kaldırıyorlar ve orada
    anlaşılıyor ki; sebep beyin kanaması. Nedeni ise, doktorların
    açıklamalarına göre; ağrı kesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin
    çiğnenmesi ya da ağızda bekletilmesi.

Apranax,aprol, aprowell, naprosyn,napradol, kapnax, apraljin, aleve, synax, oprax...(kisaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar)
    çiğnenince; etken madde beyne çok hızlı nüfuz ediyor ve ölümcül Sonuçlara yol açabiliyormuş. Aman dikkat...

Ayrıca ramazan bayramında majezik adlı ilacı sıcak suda
    eritip içen bir öğrt o akşam hayatını kaybetti LÜTFEN
    DİKKATTTTTTT..........

BENİM iÇiN ÖNEMLİSİNİZ... SİZİN iÇiN
    ÖNEMLİ OLANLARA DA SİZ SÖYLER MİSİN ?

2. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sende bizim için önemlisin canım uyardığın için gercekten cokk sağol bende bazı hapları eritrdim büyük leri yutmaktan hoslanmadığım için ama asla yapmam artik..

3. yesim78

yesim78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende majezık adlı ilactan zehirlenmiştim.o günden snra ilac içmekten korkar oldum

4. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunların hepsini biliyorum ve söylüyorumda ama dinlemiyorkii benim canım yawrukusum illa çiğneyecekk ama daş gibide kaç apranax çiğnedi okadar bağrışlarıma aldırmadan ama gerçekten çok zararlı asla çiğnemeyin midede yavaş yavaş çözülmesi gerekiyor bu ilaçların..

5. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    biz türk milleti hemen başımız ağrısa ilaç kullanmaya merkalıyız resmen ölüme davetiye çıkaıyoruz malesefff

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Fazla değil iki dakka önce belim felaket eğrıyor diye bir apranaks aldım elime sonra hatırladım adetim bu aralar düzensiz vaz geçtim acaba majezikmi içsem bişe içim ya dayanılmaz derken bunu okudum .. yoooo öldür billah kimse içiremez o hapı şu an bana .. bırak çiğnemeyi minemeyi yutmam hatta suya atıp suyunu bilem içmemmm....

Hayalim tşk ederim ..

Lütfen Dikkat!Baş ağrınız eceliniz olmasın ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. LÜtfen Dİkkat

LÜtfen Dİkkat

LÜTFEN DİKKAT Jack yavaslamadan once Takometreye bakti: Hiz limitinin 50 oldugu yerde 73 ile gidiyordu ve son dort ay icerisinde dorduncu defa polis tarafindan durduruluyordu. Bir insan nasil bu kadar sanssiz olabilirdi? Jack arabasini saga cekti. "Insallah su anda yanimizdan daha hizli bir araba gecer" diye dusunuyordu. Polis elinde kalin bir not defteri ile arabadan indi....
  2. Oruç Tutarken Başınız Ağrımasın

Oruç Tutarken Başınız Ağrımasın

oruc tutarken okunacak dua Eylül ayına denk gelmesi nedeniyle uzun süren oruç özellikle çalışanları zorluyor. Açlık nedeniyle oluşan baş ağrılarını orucu bozmadan gidermek de mümkün. İşte size ilaç almadan ağrı giderme yöntemleri başladı. Oruç saatlerinin uzaması ve buna bağlı olarak aç ve susuz kalma süresinin artması insan vücudunda bir takım ağrıların oluşmasına da sebep oluyor....
  3. Korkunç baş ağrım nasıl geçer yardımm

Korkunç baş ağrım nasıl geçer yardımm

Kızlar arada bir başım feci ağrıyor.Doktora da gittim bişey,m yok, strese bağlı diyor çıkıyorlar işin içinden ama ben bilirim çektiğimi.Varmı bana bir çare söyleyecek olan?
  4. acayip baş ağrım var nasıl geçer?

acayip baş ağrım var nasıl geçer?

Şu anda çok fena başım ağrıyor.Bir anda başladı ve normalde hiçbir şikayetim yok.Hasta falan değilim ama bu başağrım nasıl geçer, ne yapmam lazım ne olur söyleyin..:S
  5. Baş Ağrınızın Sebebi Bunlardan Biri Olabilir!

Baş Ağrınızın Sebebi Bunlardan Biri Olabilir!

baş ağrısının sebebi, başım neden ağrıyor, baş ağrımasının nedenleri Sevgili melekler, baş ağrısı günümüzde kadın erkek herkesin şikayet ettiği rahatsızlıkların başında gelir. Bşağrısının pek çok sebebi olduğu gibi en sık rastlanan sebep migrendir. Şiddetli baş ağrısı yapan migreni stres, uykusuzluk, açlık ve yorgunluk tetikleyebilir. Nöroloji uzmanı Dr. Serhat Aslan, sıkça yaşanan migren...

Sayfayı Paylaş