gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

lütfen sütlü helva tarifini paylaşın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sütlü helva tarifi arıyorum ve istediğim gibi bir lezzete henüz ulaşamadım. Var mı sizde sütlü helva tarifi yardımcı olurmusunuz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler:
    3 ½ su bardağı su bardağı toz şeker
    2 su bardağı un
    1 paket vanilya
    2 lt süt
    500 gr tereyağı

Yapılışı:

Sütlü helva için tereyağı eritilir. Ayrı bir tencereye 2 litre soğuk süt ilave edilir ve içine toz şeker eklenir. Eriyen yağa 2 su bardağu un eklenir ve devamlı karıştırılarak süt kaynayana kokusu çıkana kadar kavrulur.Sütün içine 1 paket de vanilya eklenir. Fırının ızgara kısmı açılır. Süt kaynayınca kavrulan una yavaş yavaş ilave edilir ve helva çırpıcı ile devamlı karıştırılır. fırın tepsisine boşaltılıp üzeri çam fıstığı ile süslenip fırında üzeri kızarana kadar pişirilir.

lütfen sütlü helva tarifini paylaşın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osmanlı Mutfağından Helva Tarifleri

Osmanlı Mutfağından Helva Tarifleri

osmanlı mutfağı tarifleri helva tarifleri süt helvası nişastalı helva nişasta helvası tarifi Helvay-i Sabuni Malzemesi: 100 g (1 su bardağı) buğday nişastası 250 g tereyağı (erimiş) 500 g bal 500 g badem 2 bardak su Hazırlanışı: Bademleri sıcak suya koyun. Biraz bekletip kabuklarını soyun. Birkaç bademi süslemek için ayırın, kalanı iri parçalar haline getirerek ezin. Nişastayı bir kap suda...
  2. Helva tarifim

Helva tarifim

helva tarifleri degisik helvalar un helvasi tarfi irmik helvasi tarifi. Sevgili melekler cok sevdigim irmik helvam :D. Özel günlerde yada misafirim gelecegi zaman pratik bi sekilde yaptigim irmik helvasi tarifim sizlerlede paylasmak istedim. Malzemeler: 2 su bardagi Irmik 3 su bardagi Süt 2 su bardagi seker 2 yumurta sarisi vanilya sekeri yarim paket tereyagi istege göre fistik tarcin...
  3. yalanci helva tarifim

yalanci helva tarifim

yalanci peynir helvasi yalanci irmik helvasi. Sevgili melekler üsenince yaptigim helva tadinda irmik tatlim :D (bu degil ama bu kaseye koyuyorum ayni sekilde sadece üzerinde hindistan cevizi degil normal ceviz döküyorum :D) Malzemeler: 5 su bardagi Süt 1 su bardagi Irmik 2 su bardagi seker yarim su bardagi ceviz 1 tatli kasigi tereyagi 1 paket vanilya 1 tatli kasigi tarcin Yapilisi:...
  4. Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli yapılışını yazmanızı istiyorum çok beğendim bu helvayı bende öğrenmek istiyorum
  5. Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın

Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın

Sütlü incir tatlısı annemin en sevdiğim tatlısıydı. Tarifin bulunduğu kağıdı annem bana vermişti. Kağıdı kaybettim ve annemin de ezberinde yok. Ne olur söyleyin, bildiğiniz sütlü incir tatlısı tarifi var mı? Deneye deneye bizim tarifi tuttururum nasılsa, yardım edin..

Sayfayı Paylaş