gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Lütfen yardım edin Adet Sancısına Ne İyi Gelir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar şuan karın ağrısından ölüyorum kanamam da o kadar çok gelmiyor gelende yoğun ve neredeyse katran karası:S Ne yapsam da bu adet sancısından kurtulsam bana ne önerirsiniz Adet Sancısına Ne İyi Gelir ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Adet ağrısı yüzünden kadının çalışma hayatı, spor yaşamı, psikolojisi, hatta evliliği olumsuz etkilenir.
    BALIK VE YUMURTA ADET SANCISINI HAFİFLETİYOR

Yapılan araştırmalar, tuz, yağ ve şeker miktarını azaltıp, protein bakımından zengin olan balık ve yumurtayı fazla yiyenlerde, lifli besinleri sofrasından eksik etmeyenlerde adet sancıları daha hafif geçmektedir

Deniz mahsullerinde, soya fasulyesinde, sütte ve susamda ağrıyı azaltmak yanında kişiye mutluluk hissi de veren trytophan isimli bir çeşit amino asit bulunduğunu hatırlatan uzmanlar, bu gıdalar sayesinde adet döneminin ağrısız geçirilebileceğini belirtiyorlar.

KAFEİNLİ İÇECEKLERDEN UZAK DURUN

Stres, aşırı alkol tüketimi, beslenmede doymuş yağ oranı fazlalığı, adet öncesi sendromunu hızlandırıcı faktörlerdir. Şeker hastalıklarında da sendrom daha ağır seyreder. Bu dönemi hafif geçirmek için karbonhidratlı gıdalardan uzak durmak gerekir. Adet döneminde ve adet öncesi sendromunda kalsiyumun önemi büyüktür.

Kalsiyum, B vitamini, E vitamini, çinko ve magnezyum bakımından zengin gıdalar almak gerekir. Yani bol bol siyah üzüm, yumurta, kabak, patates, kavun, ay çekirdeği, fındık, ceviz, muz, ciğer, deniz ürünleri ve balkabağı yenilmelidir

ADET ÖNCESİ SENDROMUNU AZALTAN GIDALAR

B vitamini : Ciğer, böbrek, yumurta sarısı, yapraklı sebzeler. Kalsiyum : Süt, balık, ayçekirdeği, soya fasulyesi, yerfıstığı, ceviz, somon. Magnezyum : Mısır, fındık, maydanoz, elma, incir, limon, portakal, un

3. bebekyüzlüm

bebekyüzlüm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    364
    Ödül Puanları:
    63
    adet sancısındaa bana tek iyi gelen türk kahvesii şekersizz...denemeni tavsiye ederimm.. ben hap yerinee kahve kulanıyorumm her zaman işe yaradaıı..

Lütfen yardım edin Adet Sancısına Ne İyi Gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adet sancısına neler iyi gelir?

adet sancısına neler iyi gelir?

adet sancısına ne iyi gelir adet sancısına iyi gelen meyveler Adet Sancısı, kadınların yaşadığı ciddi bir sorundur.. Adet Sancısını geçirmek için Adet Sancısına Ne İyi Gelir? diye çoğu kadın merak etmekte.. Sizlere Adet Sancısına İyi Gelen Bazı Yiyecekler sunacağız.. Bu besinlerden fazla fazla tüketirseniz adet sancınız daha hafif geçecektir.. Muz : İçerdiği yüksek oranda B6 vitamini...
  2. Gebelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir lütfen yardım edin.

Gebelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir lütfen yardım edin.

Gebelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir lütfen bu konuda çok perişanım bana yardımcı olun kızlar sizde de varmıydı gaz sancısı nasıl geçerdi? Gazım çok fazla buna bir çözüm bulmam şart oldu artık:S
  3. Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir?

Gaz sancıları da hamilelikten kaynaklanan bazı fiziksel rahatsızlıklardandır. Aşırı derecede yaşanan gaz sancıları bazı tedaviler uygulanarak ve beslenme şeklindeki değişikliklerle minimize edilebilir. Bu yazıda gaz sancılarını azaltmanın yollarını anlatacağız. Fakat bundan önce gaz sancılarına neyin sebep olduğuyla başlayalım. Gaz Sancılarının Sebepleri Hamilelikle beraber vücutta köklü...
  4. Şiddetli adet sancısına dikkat

Şiddetli adet sancısına dikkat

Adet sancısı yaygın bir şikayettir ancak eğer adet düzensizliği gibi, adetle ilgili başka sorunlar ve olağan dışı belirtiler varsa bir jinekolog muayenesi gerekir. Kadınlar çoğu kez çevrelerindeki hikayelere göre ya da kulaktan dolma bilgilerle adet düzensizliği veya şiddetli adet sancısı gibi şikayetleri çözmeye çalışır. Oysa bu şekilde, çözümü geciktirmek dışında bir sonuç almak mümkün...
  5. Adet sancısına savaş açan ürün tasarlandı

Adet sancısına savaş açan ürün tasarlandı

Adet sancısı bilmeyen ,çekmeyen bayan yoktur.Adet sancısının tedavisi genellikle ilaçlar veya bitkisel çaylardır.Her ikiside saatlik geçici bir çözüm sunsada ,kullanıcılar tarafından midede rahatsızlık hissi uyandırabiliyor.Şimdi sıkı durun sevgili hanımlar adet sancısına savaş açan bir ürün icat edilmiş .Ürünü tanıtmadan önce Adet Sancısı Neden Olur, Adet sancısının tedavisi varmı adlı...

Sayfayı Paylaş