gebe
  1. ozlmmmm

ozlmmmm Forum Okuru

Lutfenn yardim!!! hamilelikte mide bulantisi olanlar nasil bas etti bu durumla?

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında ozlmmmm tarafından paylaşıldı.

Arkadaslar 7 haftalik hamileyim uc dort gundur bulantilarim basladi ve cok siddetli dun dr. Premesis die bir ilac verdi ama almadim kullanan varmi? Birde bu bulantilara ne yapmak.ne tuketmek lazim kraker yiyorum ama yok yani cok bi faydasi oldugunu soyleyemem sinirlerim bozuluo artik gercekten.. Yardim edin!

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ; Sabahları yatağınızdan kalkmadan biraz bisküvi ve tuzlu kraker atıştırın,
    Öğün sayınızı 6’ya çıkarın; az az ama sık sık yemek yiyin,
    Sıvı tüketiminizi düşürmeyin. Özellikle su içmeye çalışın,
    Çorba ve suyu öğün içinde içmek yerine öğünler arasında tüketin,
    Midenizi hiçbir zaman boş bırakmayın; ama onu tıka basa da doldurmayın,
    Kuru kayısı ve tarçın ;ıhlamur, papatya ve nane çayı size iyi gelebilir,
    Yataktan kalkarken çok hızlı hareket etmeyin,
    Dinlenmeye önem verin, kendinizi yormaktan çekinin,
    Gebeliğin ilk döneminde aldığınız demir vitaminini şimdilik durdurmayı deneyin (Doktorunuza danışarak),
    Asitli içeceklerden, sindirimi güç olan yağlı ve kızartmalık gıdalardan uzak durun,
    Bulantınızı tetikleyen yiyecekleri tüketmeyin,
    Mide bulantınız şiddetliyse ve geçmiyorsa doktorunuzdan yardım isteyin, uzmanınız mide bulantısını azaltan bir takım ilaçlar önerebilir..

3. ozlmmmm

ozlmmmm Forum Okuru

Sabah kalktigimda tuzlu atistiriorum ama hicbir faydasini goremedim henuz vitamin hapi kullanmiorum. Ama cevizimi uzumumu bademimi yiyorum gunde 6 ogun yiyebilcgmi hic sanmiorum cunki sabah kahvaltiyi bile zorla yapiorum surekli sigara icmek istiorum biraktim hamile oldgmu ogrendigimde ama sigara icmek beni rahatlatckmis gibi gelio. Bilmiorumya ilk deneyimim hicbisey bilmiorum. Ama icinde bir canlibin buyumesi gercekten cok zormus.

Lutfenn yardim!!! hamilelikte mide bulantisi olanlar nasil bas etti bu durumla? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mİde Bulantisi

Mİde Bulantisi

PAPATYA NE SAĞLIYOR? Papatya sindirim sistemi üzerinde pek çok olumlu etkiye sahip bir bitki ve mide spazm ve kramplarını da önlüyor. Bu özelliğiyle de mide bulantısının yanı sıra, şişkinlik, hafif gastrit semptomları ve gaz şikâyetlerini gidermede de etkili olabiliyor. Uzmanlar, papatyanın araba ve gemi yolculuklarında oluşan bulantıları önlemede de etkili olabileceğini...
  2. Brad Pitt kizar mi bu duruma?

Brad Pitt kizar mi bu duruma?

Brad Pitt buna ne der? 24 Kasım 2008 Pazartesi 14:53 Angelina Jolie'nin eski eşi konuştu, "hala görüşüyoruz" dedi. Angelina Jolie'nin eski eşi Billy Bob Thornton, Jolie ile boşanmalarına rağmen hiçbir zaman irtibatlarını koparmadıklarını açıkladı. Üç yıllık evliliğin ardından 2003 yılında Jolie'den boşanan Thornton, "Angelina ile saygı çerçevesinde yollarımızı ayırdık ama...
  3. hamilelikte bu bitkilerden uzak durun

hamilelikte bu bitkilerden uzak durun

gebelikte tarçın hamilelikte zararlı bitkiler hamilelere zararlı bitkiler gebelikte hamilelikte tarçının zararları Alternatif tıbbın öne çıkardığı bazı bitkiler hamilelere zarar verebiliyor.Kullanmadan önce bir kez daha düşünün derim.İşte hamilelikte sizi ve bebeğinizin sağlığını tehdit eden bitkiler Aloe Vera Yaprakları müshil etkisi gösterdiğinden ağızdan alınmamalıdır Sarı çiğdem,...
  4. bu ne bicim ask ya yardim edin lutfenn

bu ne bicim ask ya yardim edin lutfenn

birinin sana aşık olması için dua :S ya nebicim is bu ya ben birinden hoslandim kucuklugme dayaniyo su an 16 yasindayim o zaman 12ydim onu gordum neden bilmiyorum belki abimi taniyodu die belki iylik yapmak icin cok cirkindim kimse sevmezdi beni o bna sole dedi nuzgundum birden bire perdeyi acti bana noldun tmmsin dedi yuzu oyle guzeldi tmmim dedim o an cocuk kalbim oyle mutluyduki degisik...
  5. Hamilelikte Mide Bulantısı Nasil Geçer Diyenlere..

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasil Geçer Diyenlere..

Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Önlenir Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Giderilir Sevgili melekler, özellikle gebeliğin belirtileri arasında ilk sırada yer alan gebelik bulantıları gebelerin büyük çoğunluğunda görülür. Biz de bu yazımızda gebelerin bu sorununa temas ediyor ve gebelikte mide bulantısı nasıl giderilir sizlerle paylaşmak istiyoruz :) Beslenmenize dikkat edin. Gün içerisinde...

Sayfayı Paylaş