gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

"m"baharatlar

Konu, 'Baharatlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Maydanoz : Her türlü salata ve yemekte kullanılır. Kök maydanozda ıtırlı bir yağ bulunduğundan bazı soslarda ve yemek sularında bu köklerden yararlanılmaktadır. Melisotu : Salata veya taze meyveler ile kullanılır.

Mercanköşk : Kekiğe çok yakın bir ottur. Salatalardan başka et yemeklerinde, sebzelerle de kullanılır. Genellikle yemeğe pişmesine yakın konur. Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkisi olduğundan, av etleri gibi sindirimi zor yemeklerde mutlaka kullanılır.

Miskotu : Kaz, ördek, yılanbalığı gibi yağlı yiyeceklerde ve yahnilerde kullanılır. Vermut tipi bazı şarapların yapımında vazgeçilmez bir ottur.

Muskat : (küçük hindistan cevizi) Kullanılan kısmı tohumudur. Itırlı bir tada ve kokuya sahip olan muskat çok sert olduğundan rendelenmiş olarak da satılır. Antiseptik, iştah açıcı, mide ve kalbi kuvvetlendirici ve safra taşlarının erimesine yardımcı özellikleri vardır.

"m"baharatlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mına

Mına

Rüyada Mina'da oldugunu gören kimse, korktugu taraftan emin olur. Dünya ve ahiretçe arzu ettigi her seye nail olur
  2. Mini Mini Kot Etekler

Mini Mini Kot Etekler

kot etekler mini kot etekler mini etek Etek severim ama bacaklarımada güvenim sonsuz diyorsanız buyrun size en minisinden kot etekler :tik:
  3. mini mini minicik elbiseler

mini mini minicik elbiseler

elbiselere bayılıyorum onlarsız olmaz diyorsanız ee birazda iddiali olsun bacaklarıma güveniyorum diyorsanız tam size göre minicik elbiseler için buyrun kızlarr.......
  4. mini mini miniler burdaaa :)

mini mini miniler burdaaa :)

miniler,mini modelleri,2011 mini elbiseler,2011 mini kıyafetler,mini abiye elbiseler kızlar özel geceler ve kıyafet balolarında giymek için gayet idael kıyafetler bunlar aralarında pembe bir tane var onun aynısını ben aldım :)

Sayfayı Paylaş