gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

M.Kemal ATATÜRK 'ün Samsuna ulaştığında İstanbul'a yazdığı mektup

Konu, 'Cumhuriyet Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

M.Kemal ATATÜRK 'ün Samsuna ulaştığında İstanbul'a yazdığı mektup Devlet-i Osmaniye Telgraf ve Posta ve Telefon Nezâreti
    Mahreci: Samsun

Numara: 1029
    Târîh: 20/5/[13]35
    Numara: 2

Beyoğlu Mutasarrıflık Dâiresi karşısında
    Sempatyan Apartmanı'nda Dâhiliye Nâzırı
    Ali Kemal Bey'[e]

Dâhiliye Nezâreti 'ne
    Bugün öğleden evvel saat sekizde Samsun'a muvâsalat ve vazîfe-i mevdû‘a-i âcizîye mübâşeret olunduğunu arzeylerim.

Fî 19 Mayıs sene [13]35
    Dokuzuncu Ordu Kıta‘âtı Müfettişi
    Fahrî Yâverân-ı Hazret-i Şehriyârî'den Mirlivâ
    Mustafa Kemal

M.Kemal ATATÜRK 'ün Samsuna ulaştığında İstanbul'a yazdığı mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. M.Kemalin Annesine Yazdığı Mektup

M.Kemalin Annesine Yazdığı Mektup

atatürkün annesine yazdığı mektuplar atatürkün annesine yazdığı mektup atatürk ün mektup atatürk ün mektuplar Muhterem Valdeciğim, İstanbul'dan mufarakatımdan beri sizlere birkaç telgraftan başka bir şey yazmadım. Bu sebeple büyük merak içinde kaldığınızı tahmin ediyorum. Bilhassa hakkımda gerek ötekinden berikinden ve gerek gazetelerden işittiğiniz natamam haberler şüphesiz merakınızı tezyit...
  2. nazım hikmet in atatürk e yazdığı mektup..

nazım hikmet in atatürk e yazdığı mektup..

nazım hikmet ve atatürk atatürk ve nazım hikmet nazim ran nazim ataturk Türk Ordusunu "isyana teşvik" ettiğim iddiasıyla "onbeşyıl ağır hapis"cezası giydim.Şimdi de Türk Donanmasını "isyana"teşvik etmekle töhmetlendiriliyorum. Türk inkılabına ve senin adına and içerim ki suçsuzum Askeri isyana teşvik etmedim. Kör değilim ve senin yaptığın her ileri dev hamleyi...
  3. Ata'nın yazdığı ermeni mektubu

Ata'nın yazdığı ermeni mektubu

Ermeni ajansı bu mektubu yayınladı...Atatürk,Türk halkının adını bu tür alçak ve iğrenç suçlamalardan temizleyiniz diyor... İşte o mektup.......... Ermeni haber ajansı Novosti Armenii, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 7 Mart 1920 yılında ABD'li bir amirala gönderdiği belirtilen bir telgrafı yayınladı. Haberde, "Ajansımızın eline çok özel bir belge geçmiştir....
  4. hamileyken bebeğime yazdığım mektup.

hamileyken bebeğime yazdığım mektup.

canım oğlum volkanım oğluma doğum günü mektubu Canım oğlum.. Daha dünyaya gelmeden sana oğlum demek ne müthiş bir duygu.Canım oğlum,canım Volkanım.Volkan diyorum,çünkü; dedeni çok sevdiğimiz için babanla karar verdik bu isme.Kimbilir deden ne kadar çok sevinecek bu işe..hadi allahtan şanslısın oğlum.Ya dedenin ismi Abuzer olsaydı. Hiç unutur muyum oğlum ilk senin müjdeni babana nasıl...
  5. bana yazdığı son mektup :(

bana yazdığı son mektup :(

atatürk mektubu neden yazmış az önce geldi postacıı beni sordu Allahımm neden yapıyo bunu bana ya neden :18: bana mektup yazmışş hiçbirşey olmamış gibi sanki başkasıyla nişanlanan o değil :18: benim miş o sonu ölüm olucakmışş :18: ben zaten öldümm yeter artık :18:

Sayfayı Paylaş