gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Maddeler halinde çanakkale savaşının önemi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Lütfen biriniz bana maddeler halinde çanakkale savaşının önemini söyleyebilir mi yada yazabilir mi ?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Çanakkale Savaşının Önemli sonuçları, Çanakkale Savaşının Önemi ve sonuçları ,

Çanakkale Savaşının Önemi Maddeler Halinde

1. Rusya yardım alamayınca Çarlık rejimi yıkıldı. Ekim 1917 de Bolşevik İhtilali oldu ve Komünistler yönetime geldi.
    ( Yeni yönetim Brest Litovsk Antlaşmasıyla savaştan çekildi.)
    2. I. Dünya Savaşı 2 yıl daha uzadı.
    3. Yarım milyon insan hayatını kaybetti.
    4. M.Kemal ismi tarih sahnesine yazıldı. ( M. Kemal general oldu.)
    5. Bulgaristan İttifak Devletleri yanında savaşa girdi.
    ( Böylece Almanya ile kara bağlantısı kuruldu.)
    6. Osmanlı Devleti’nin başarılı olabildiği tek cephedir. ..

Maddeler halinde çanakkale savaşının önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÇanakkaLe Savaşı Hava Harekatı

ÇanakkaLe Savaşı Hava Harekatı

İlk motorlu uçağın uçuşundan yedi yıl gibi kısa bir süre geçtikten sonra, 1910 yılında uçaklardan askeri amaçlarla yararlanma düşüncesi ortaya çıkmış ve takip eden yıllarda uçak, yeryüzünde etkin bir taarruz silahı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Dünyadaki bu gelişmeyi yakından izleyen ve önemini değerlendiren zamanın Harbiye Nazırı Mahmut Şevket Paşa’nın direktifiyle, 1911 yılında,...
  2. Çanakkale Savaşından Savaş Hileleri

Çanakkale Savaşından Savaş Hileleri

şehirler savaşı hileleri sehirlersavasi hileleri şehirler savaşı hilesi okul savaşları hilesi DÜNYA SAVAŞ LİTERATÜRÜNE ''ÇANAKKALE GEÇİLMEZ'' DİYE KAZINAN ÇANAKKALE SAVAŞLARI'NDA, ÜUTTEFIK GÜÇLERİN BAŞVURDUĞU SAVAŞ HİLELERİ ÇOK CAN YAKTI. ÇEKİLMENİN BAŞARILI SONUÇLANMASI İÇIN GERİDE TAKİP EİILMELERİNE KARŞI KONSERVE KUTULARINDAN OLUŞTURDUKLARI MAYINLAR BIRAKILDI. DENiZDE VE KARADA...
  3. Çanakkale savaşına katılan kadınlar

Çanakkale savaşına katılan kadınlar

Çanakkale savaşına katılan kadınlar ve bu kadınların isimleri ve hikayelerini söyleyiniz.
  4. Çanakkale Savaşının Sonuçları

Çanakkale Savaşının Sonuçları

Çanakkale Savaşının Neticeleri Maddeler Halinde -Rusya yardım alamayınca Çarlık rejimi yıkıldı. Ekim 1917 de Bolşevik İhtilali oldu ve Komünistler idareye geldi. -Yeni idare Brest Litovsk Antlaşmasıyla savaştan çekildi. -I. Dünya Savaşı 2 sene daha uzadı. -Yarım milyon insan yaşamını yitirdi. -M.Kemal ismi tarih sahnesine yazıldı. ( M. Kemal general oldu.) -Bulgaristan İttifak...

Sayfayı Paylaş