gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Maddenin kaç hali vardır?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

maddenin halleri kaç tanedir maddenin kaç hali vardır çocuk hakları sözleşmesinde madde vardır madde çeşittir çocuk hakları tanedir Her gün genişlemekte olan bir liste olmasına rağmen şu anda 15 tanedir. İşte listenin son hali: Katı, amorf katı, sıvı, gaz, plazma, süper akışkan, süper katı, dejenere katı, nötronyum, güçlü simetrik madde, zayıf simetrik madde, kuarkgluon plazma, fermiyonik yoğunlaştırma, Bose-Einstein yoğunlaştırması, acayip madde.

2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Maddenin kaç hali vardır?
    hımm bilgilendirme için teşekkürler ben sadece katı sıvı gaz olarak biliyordum ama ismin hallerini sorun hepsini sayayım:D

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum sağoluuuuuuuuuun

Maddenin kaç hali vardır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evliliğin 30 ayrı hali var

Evliliğin 30 ayrı hali var

Türkiye genelinde yapılan bir araştırmaya göre ülkemizde 'görücü usulü'nden oldu bittiye kadar birbirinden ilginç 30 çeşit evlilik var. Kültürler arasında değişen evlilik biçimlerinin çoğu da kadına söz hakkı tanımıyor İki yetişkinin birlikte yaşamaları için evlilik kararı vermeleri hiç de zor değil. Bunun için de bir nikah dairesine başvurmak gerekiyor. Fakat ülkemizde bu sanıldığı kadar...
  2. Dünyanın Kaç Uydusu Var?

Dünyanın Kaç Uydusu Var?

dünyanın kaç uydusu var dünyanın uydusu, kaç tane, isimleri, ilginç gerçekler, resim, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili, melekler, Okulda bize öğretilen dünyanın tek bir uydusu olduğu ve onun da ay olduğu şeklindedir.Ancak 1997 den sonra bu gerçek değişti ve bu sayının en az 7 olduğu ortaya çıktı. Hiç şüphe yok ki Ay (ya da gökbilimcilerin tabiriyle Luna), dünyanın...
  3. kaç çeşit zikir vardır?

kaç çeşit zikir vardır?

kaç çeşit zikir vardır? bu zikirleri isimleri ve yapılışlarıyla birlikte açıklamalarını yaparsanız sevinirim.
  4. Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

Lozan barış antlaşması imzalandığında acaba içinde gizli kalmış bir madde yada maddeler var mıydı ?
  5. vücudumuzda hangi zararlı maddeler var

vücudumuzda hangi zararlı maddeler var

Öğretmenimiz vücudumuzda bir çok zararlı madde olduğunu söyledi ve zil çaldı. Öğretmeni de yakalayamadım.Nedir bu vücuttaki zararlı maddeler ?

Sayfayı Paylaş