gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir ?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

maden suyu, faydaları, zararları varmıdır, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar.

İçerdiği zengin mineral, vitamin ve kalsiyum destekleri ile vücuda sayısız yararları da olan maden suyunun faydalarının sadece beslenme ile sınırlı olmadığını belirten uzmanlar, maden suyunun çocuk gelişiminden cilt bakımına ve hatta güzelliğe kadar birçok olumlu etkisinin olduğunu söylüyor.

İşte maden suyunun faydaları…

- Her yaştaki bireylerin günlük kalsiyum gereksinimlerinin karşılanmasında takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar.
    - Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanmasında gerektiği kadar kullanılarak sağlanabilir.
    - Sağlıklı bireylerde içerdiği sülfat, bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler(maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir).
    - Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlanmasında yardımcıdır.
    - Solunum, idrar, her türlü spor aktivitesinde ve özellikle yaz aylarında terleme ile oluşan su ve mineral kaybının karşılanmasında ölçüsü kadar kullanılabilir.
    - Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcıdır.
    - Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihitiyacı da artar. Boyalı, katkı maddeli içecekler yerine maden suları tercih edilebilir. Son dönemde meyveli çeşitleri de piyasada bulunmakta fakat bunların kalori de dikkate alınarak tüketilmesinde fayda var.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113
    Günde iki şişe içiyorum valla arada yüzüme kullanıyorum paylaşım için teşekkürler canım

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    paylaşım için teşekkürler cnm:D

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havuç suyunun faydaları nelerdir

Havuç suyunun faydaları nelerdir

havuç suyunun faydaları nelerdir havuç suyu faydaları, zararları, nasıl sıkılır, sperm, gaz yaparmı Katı meyva sıkacağında sıktıktan sonra fazla zaman geçirmeden içilmesi gereken havuç suyu, kaldığı taktirde kararıyor Melek'lerim. Ben pek sevmesemde, faydası çok diye içiyorum arada :D Zira fazla sevenlerinde gaz sorunu olduğunuda söylemem de fayda var diye düşünüyorum :D:D Ayrıca duyumlarıma...
  2. Suyun Faydaları Nelerdir

Suyun Faydaları Nelerdir

Suyun Faydaları Nelerdir lütfen bununda haKKINDA BİLGİ VERİN.
  3. Maden suyunun faydaları nelerdir?

Maden suyunun faydaları nelerdir?

Öncelikle bu polatform içinm teşekkürler, çok faydalı oluyorsunuz herkese..Sorum maden suyunun , sodanın faydaları neler ? Teşekkürler şimdiden..
  4. Maden Suyunun Faydalarını Biliyor musunuz?

Maden Suyunun Faydalarını Biliyor musunuz?

maden suyunun faydaları maden suyunun yararları Sevgili melekler, sıcak yaz günlerinde her zamankinden daha fazla su tüketmeni gerekirken, alternatif olarak maden suyu da içebilirsiniz. Sağlığınıza büyük faydaları olan maden suyu ile güzelliğinize de güzellik katacaksınız. Özellikle bayanların vücut ve cilt güzelliği için kaybedilen suyun gün içerisinde yerine koyulması gerekiyor.Ter...
  5. Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyunun, suyun en sağlıklı formlarından birisi olduğu söyleniyor. Peki günde en az bir kere rahatlıkla içebileceğimiz maden suyu cildimize ne gibi faydalar sağlıyor?Maden suyu kullanımı ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur. Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar. Cildi güçlendirir ve gözenekleri...

Sayfayı Paylaş