gebe
  1. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0

Mahidevran'dan Alkışlanacak Davranış

Konu, 'Magazin' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

nur fettahoğlu, biyografi, ve eşi, muhteşem yüzyıl, mahidevran hakkında bilgi [​IMG]

Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi ile İstanbul Çölyakla Yaşam Derneği, 9 Mayıs Çölyak Günü dolayısıyla bir program düzenledi

Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki programa “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Mahidevran”ı canlandıran Nur Fettahoğlu ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri destek verdi.
    Toplantı öncesi kurulan stantlarda çölyaklı hastaların beslendiği ürünler tanıtıldı. Ayrıca toplantıya katılan kişiler kan vererek çölyak testi yaptırdı. Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Meltem Ünal Erzen, çölyakın genetik bir hastalık olduğunu belirtti.
    Erzen, “Ülkemizde yaygın olan akraba evlilikleri sebebi ile hastasayısı oldukça yüksek. Oldukça sinsi ilerleyen bu hastalık her zaman fark edilmeyebiliyor ve hastalık çoğu zaman vücuda onarılması güç zararlar verdikten sonra teşhis edilebiliyor” dedi.
    HER 100 KİŞİDEN BİRİ
    İstanbul Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Derya Ukav, her 100 kişiden birinin bu hastalığa yakalandığını vurgulayarak, “Dünyada özellikle Avrupa kökenli ülkeler bu konuda oldukça duyarlı. Ancak bizim ülkemizde bu mevcut değil. Benim çocuğum çölyak hastası. Gluteni çocuklarımıza yedirmeyelim. Toplumun bu konuda bilinçlenmesi lazım. Bu bilinci her gün 20-30 aileye dağıtıyoruz. Bu bilinci yaygınlaştıracağımızı ümit ediyorum” diye konuştu

aysegül87 bunu beğendi.
Mahidevran'dan Alkışlanacak Davranış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alkışlanacak  resim!

Alkışlanacak resim!

Atatürk'ün gençliğe hitabesini resim ustası bakın nasıl yapmış arkadaşlarım. Gerçekten de ayakta alkışlanacak bir resim öyle değil mi ?
  2. Davranış

Davranış

En geniş anlamıyla «davranış», bireyin herhangi bir sitüasyon karşısındaki total tepkisidir. Belli bir davranış biçimi ortam veya bireyle ortam arasındaki ilişki üzerinde birtakım etkiler yaratarak sitüasyonu değiştirir. Psikoloji artık bir davranış bilimi olarak tanımlanmaktadır. Bu düşünce j. b. watson tarafından ortaya atılmıştır. Watson, psikolojinin objektif bir bilim olabilmesi için,...
  3. Asosyal Davranış

Asosyal Davranış

Fiziksel şiddet, patolojik yalan söyleme (bkz.), cinsel sapıklık, aşırı içki düşkünlüğü, hırsızlık (bkz.) veya kötü davranışlar gibi asosyal davranışlardan hiçbiri belli bir psikolojik hastalığın belirtisi yahut başlı başına bir sendrom (bkz. kundakçılık ve kleptomani) sayılmamalıdır. Bununla bırlikte, bütün zihinsel bozukluklar semptomatik asosyal davranışa yol açabilir. Sonucunda da tıbbi...
  4. Demet Akalından Alkışlanacak Davranış

Demet Akalından Alkışlanacak Davranış

Helal olsun Demet"e...Gerçi 1 yıllık okul masraflarını değilde okul masraflarının tamamını karşılasada çok daha iyi olurda ama... ELAZIĞ'IN ALACAKAYA İLÇESİ'NDE KORUCULUK YAPAN 600 TL MAAŞLI RIZA DEMİR'İN 3 ÇOCUĞU BU YIL ÜNİVERSİTEYİ, 14 YAŞINDAKİ KIZI GÜLBAHAR DA SAĞLIK MESLEK LİSESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNÜ KAZANDI. Baba Demir'in çocuklarını okutmak için yardım çağrısına ilk yanıt...
  5. Mahidevran'ın Yerinde Olmak İstemezdim

Mahidevran'ın Yerinde Olmak İstemezdim

mahidevranın hayatı mahidevranın resmi mahidevran resmi resimleri mahidevran sultan ın gerçek Önce onu Aşk-ı Memnu'da Bihter'in kardeşi rolündeki Peyker olarak izledik şimdide karşımızda Muhteşem Yüzyıl'da Kanuni Sultan Süleyman'ın ilk karısı Hürrem'in kıyasıya rakibi Mahidevran Sultan olarak çıktı... Güzel oyuncu Nur Aysan Muhteşem Yüzyıl'daki rolü ile ilgili konuşmuş kızlar...Bakalım neler...

Sayfayı Paylaş