gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Mahidevran'ın Bedduasına Dikkat Ettiniz mi?

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

mahidevranın bedduası, muhteşem yüzyıl, mahidevran sultanın bedduası
    Sevgili melekler, dün gece nette gezinirken, sırf Şehzade Mustafa'nın ölümüyle ilgili ayrıntılara geçtiği için açık bıraktığımız Muhteşem Yüzyıl'da kulağıma Mahidevran'ın bedduası takıldı. Şehzadesini boğduran Kanuni için Mahidevran'ın ettiği beddua çok ilginç ve günceldi. Zira aynı bedduayı son dönemde haber kanallarında bol bol izlemiştik. Dün bunu düşündükten sonra bu sabah sosyal medyada bu bedduanın hayli dikkat çektiğini, haber konusu olduğunu gördüm. Şimdi, habere geçiyorum ve yorumu size bırakıyorum :D:D

mahidevran.jpg

ASLIMOZUM ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Hhahaha hic dikkat etmedim valla simdi okuyunca farkina vardim beddualarin ayni oldugunun hahaha

Mahidevran'ın Bedduasına Dikkat Ettiniz mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beddua

Beddua

BedduaHz. Ömer (R.A.) naklediyor: “Rasulullah (A.S.) zamanında Abdullah isminde “el-hımâr lakabıyla meşhur birisi vardı; sık sık Rasulullah’ı güldürürdü. Bir defasında içki içtiği için Efendimiz onu cezalandırmıştı. Başka bir defasında yine içki yüzünden huzura getirildi; Efendimiz (A.S.) emretti, yine ceza uygulandı. Onun bu şekilde bir kaç defa cezalandırıldığını gören birisi: “Allah...
  2. Beddua

Beddua

Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Rüyasında birisine beddua eden kişinin başı derde girer. Eğer kendisine beddua ediliyor ise zamanla sıkıntılarından kurtulur.Ibn-i Sirin (RA) demistir ki: Bir sey için beddua ettigini görmek vehim ve kederdir.
  3. beddua:(

beddua:(

Efendimiz (sas) Rabbimizin kendisine şöyle buyurduğunu belirtiyor:"muhakkak ki kendisinden baska ilah olmayan benim.Ben bütün varlık aleminin tek sahibi ve bütün sultanların sultanıyım.Sizin idarecilerinizin kalpleri benım elimdedir.Kullarım bana itaat ederlerse ben yöneticilerinin kalplerini onlara karşı sevgi şefkatle doldururum.Yok eğer bana isyan ederlerse yöneticilerinin...
  4. Başbakanımızın İmzasına Dikkat Ettiniz mi ?

Başbakanımızın İmzasına Dikkat Ettiniz mi ?

başbakanın imzası başbakanın imzası nasıl Sevgili melekler, nette gördüğüm ve bana çok ilginç gelen bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın imzasını hiç gördünüz mü bilmiyorum ama imzada çok enteresan bir özellik göze çarpmış. Sayın Başbakanın imzası 90 derece sağa döndürülüp dik bir konuma getirildiğinde Karadenizli bir insanın karikatürize edilmiş silueti...
  5. Peygamber efendimiz hiç beddua etti mi?

Peygamber efendimiz hiç beddua etti mi?

Peygamber efendimiz, diğer bazı Peygamberler gibi kavimlerine genel bir beddua etmemiş ama muayyen günahları işleyenleri lanetlemiştir. Mesela birkaçı şöyledir: (Lutilere Allah lanet etsin!) [Beyheki] (Paraya tapana lanet olsun!) [Tirmizi] (Bid’at çıkarana lanet olsun.) [Dare Kutni] (Eshabıma sövene lanet olsun.) [Hakim] (Doğruyu bildiği halde susana lanet olsun) [Deylemi] Ayrıca isim...

Sayfayı Paylaş