gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mahir Günşiray Hayatı Biyografisi

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Mahir Günşıray Hayatı Mahir Günşıray Biyografisi

En son ekranlarda İffet dizisiyle izlemekte olduğumuz babası da ünlü oyuncu Orhan Günşiray olan Mahir Günşiray'ın hayatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :)

Mahir Günşıray Sinema Sanatçısı Orhan Günşiray'ın oğludur. Mahir Günşiray 10 Ağustos 1960 tarihinde İstanbulda Doğdu.

Mahir Günşıray Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü mezunudur.Mahir Günşıray Leeds Universitesi, The Workshop Theatre'da yüksek lisans yapıp, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nde sanatta yeterlik yapmıştır.

Mahir Günşıray Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Stüdyosu, Theatre an der Ruhr (Almanya), Tiyatro Ti ve Tiyatro Oyunevi'nde çalışan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol almış, Samuel Beckett'in "Film" adlı video filmini yönetmiştir.

Mahir Günşıray 1987'den bu yana çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında (özel tiyatrolar) eğitmenlik yapmakta, halen kurucularından olduğu Tiyatro Oyunevi'nde çalışmaktadır.

Mahir Günşıray Rol aldığı bazı oyunlar

-Yalnızlıklar
    -Tol
    -Döne Döne
    -Gavara
    -Evlenme
    -Unutmak
    -Efrasiyabın Hikayeleri
    -Osnalı Dram Kumpanyası
    -Ceza Kolonisinde
    -Hikaye-i Don Kişot
    -Hizmetçiler
    -Kan Kardeşler
    -Adam Adamdır
    -Getto
    -Bernarda alba'nın Evi
    -Cimri

Mahir Günşıray Filmleri

-Bıçak Sırtı - 2008
    -Mahşer- 2007
    -Gitmek - 2007
    -Kaybolan Yıllar - 2006
    -Sağır Oda - 2006
    -Seni Çok Özledim - 2005
    -Ayışığı Neredesin - 2004
    -Çaylak - 2003
    -Parçalanma - 1998
    -Yer Çekimli Aşklar - 1995
    -Avrenos'un Müşterileri - 1995
    -Metamorfoz - 1992
    -Sarı Tebessüm - 1992
    -Seni Seviyorum Rosa - 1992
    -Kaldırım Serçesi - 1989
    -Ayaşlı ve Kiracıları - 1989
    -Baharın Bittiği Yer - 1989
    -Dudaktan Kalbe - 1988
    -Bebek - 1979
    -Oğlum Oğlum - 1965

Mahir Günşiray Hayatı Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahir Günşiray kimdir

Mahir Günşiray kimdir

mahir günşiray mahir günşıray günsiray mahir günşiray kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar. Oyuncu ve yönetmen kimliği ile baaşrılı bir isim Mahir Günşiray hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler sunuyoruz Melek'ler. Mahir Günşiray (d. 10 Ağustos 1960 İstanbul) Sinema, tiyatro oyuncusu ve yönetmeni. Sanatçı Orhan Günşiray'ın oğlu olan...
  2. Kate Moss Hayatı biyografisi

Kate Moss Hayatı biyografisi

Kate Moss biyografi Kate Moss hakkında bilgiler Dünyaca ünlü model Kate Moss felç geçirdi az önce sizlere haberini aktarmıştık. Kate Moss için şifa diliyor ve sizlere Kate Moss biyografi bilgilerini sunuyoruz Melek'ler. Modada 1990 yılların en iyi yüzü olarak kabul edilen Kate Moss 1975 yılında doğdu. Uzun boyuyla ve sıskalığıyla tanındı. Küçük yaşlarda moda dünyasına adım attı. 14...
  3. Hakan Meriçliler Hayatı Biyografisi

Hakan Meriçliler Hayatı Biyografisi

Hakan Mericliler Hayatı Hakan Mericliler Biyografisi Yayınlandığı ilk bölümden beri izleyiciyi kahkaha bombardımanına tutan komedi dizisi Yalan Dünya her karakteriyle sevenlerini büyülüyor melekler :) Bu yazımızda ise sizlere Çağatay karakteriyleartan bir başarı grafiği çizen usta tiyatrocu Hakan Meriçliler'in hayatıyla ilgili kısaca bilgiler vereceğiz :) Hakan Mericliler Namı: Karabatak...
  4. Mahir Günşiray Fotoğrafları

Mahir Günşiray Fotoğrafları

Mahir Günşıray Resimleri Mahir Günşıray Resmi Mahir Günşıray Resim Galerisi İffet dizisiyle halen ekranlarda izlediğimiz başarılı oyuncu Mahir Günşiray'ın resimlerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :)
  5. Ben Onu Çok Sevdim Dizisinde Başrol Mahir Günşiray 'ın !

Ben Onu Çok Sevdim Dizisinde Başrol Mahir Günşiray 'ın !

Bu konu; ben onu çok sevdim dizisi başrol oyuncusu mahir günşiray hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, atv ekranlarında yakında yepyeni bir dizi başlıyor. Ben Onu Çok Sevdim adlı dizi , merhum başbakanlarımızdan Adnan Menderes 'in eşi ve sevgilisi arasında geçenleri anlatacak. Dizinin başrol oyuncusu ise belli oldu. Bu isim Mahir Günşiray.. Pana Film’in 1961’de idam...

Sayfayı Paylaş