gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mahir Günşiray kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mahir günşiray mahir günşıray günsiray mahir günşiray kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.

Oyuncu ve yönetmen kimliği ile baaşrılı bir isim Mahir Günşiray hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler sunuyoruz Melek'ler.

Mahir Günşiray
    (d. 10 Ağustos 1960 İstanbul) Sinema, tiyatro oyuncusu ve yönetmeni.
    Sanatçı Orhan Günşiray'ın oğlu olan Mahir Günşiray, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü mezunudur. Leeds Universitesi, The Workshop Theatre'da yüksek lisans yapıp, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nde sanatta yeterlik yapmıştır.
    Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Stüdyosu, Theatre an der Ruhr (Almanya), Tiyatro Ti ve Tiyatro Oyunevi'nde çalışan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol almış, Samuel Beckett'in "Film" adlı video filmini yönetmiştir (1985). 1987'den bu yana çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında (özel tiyatrolar) eğitmenlik yapmakta, halen kurucularından olduğu Tiyatro Oyunevi'nde çalışmaktadır.

Filmografisi

Gitmek - 2007
    Kaybolan Yıllar - 2006
    Sağır Oda - 2006
    Seni Çok Özledim - 2005
    Ayışığı Neredesin - 2004
    Çaylak - 2003
    Parçalanma - 1998
    Yer Çekimli Aşklar - 1995
    Avrenos'un Müşterileri - 1995
    Metamorfoz - 1992
    Sarı Tebessüm - 1992
    Seni Seviyorum Rosa - 1992
    Kaldırım Serçesi - 1989
    Ayaşlı ve Kiracıları - 1989
    Baharın Bittiği Yer - 1989
    Dudaktan Kalbe - 1988
    Bebek - 1979
    Oğlum Oğlum - 1965

Mahir Günşiray kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Günşiray kimdir

Orhan Günşiray kimdir

orhan alkaya nereli orhan günşiray kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, resimleri, filmleri Türk Sineması'nın usta dev bir ismi daha Orhan Günşiray... Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Orhan Günşiray hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler yer almaktadır. (d. 1928 - İstanbul - ö. 27 Ağustos 2008) Türk sinema sanatçısı. Tophane Sanat Okulu mezunu olan Günşiray, ticaretle...
  2. Mahir Günşıray Kimdir

Mahir Günşıray Kimdir

Mahir Günşıray Kimdir arkadaşlar bana Mahir Günşıray biyografi bilgilerini yazarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.
  3. Mahir Günşiray Hayatı Biyografisi

Mahir Günşiray Hayatı Biyografisi

Mahir Günşıray Hayatı Mahir Günşıray Biyografisi En son ekranlarda İffet dizisiyle izlemekte olduğumuz babası da ünlü oyuncu Orhan Günşiray olan Mahir Günşiray'ın hayatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mahir Günşıray Sinema Sanatçısı Orhan Günşiray'ın oğludur. Mahir Günşiray 10 Ağustos 1960 tarihinde İstanbulda Doğdu. Mahir Günşıray Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar...
  4. Mahir Günşiray Fotoğrafları

Mahir Günşiray Fotoğrafları

Mahir Günşıray Resimleri Mahir Günşıray Resmi Mahir Günşıray Resim Galerisi İffet dizisiyle halen ekranlarda izlediğimiz başarılı oyuncu Mahir Günşiray'ın resimlerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :)
  5. Ben Onu Çok Sevdim Dizisinde Başrol Mahir Günşiray 'ın !

Ben Onu Çok Sevdim Dizisinde Başrol Mahir Günşiray 'ın !

Bu konu; ben onu çok sevdim dizisi başrol oyuncusu mahir günşiray hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, atv ekranlarında yakında yepyeni bir dizi başlıyor. Ben Onu Çok Sevdim adlı dizi , merhum başbakanlarımızdan Adnan Menderes 'in eşi ve sevgilisi arasında geçenleri anlatacak. Dizinin başrol oyuncusu ise belli oldu. Bu isim Mahir Günşiray.. Pana Film’in 1961’de idam...

Sayfayı Paylaş