gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mahmut Tuncer--Hayatı...

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mahmut tuncerin hayatı mahmut tuncer hayatı tuncer eski şarkıları kimdir tuncerin kaç çocuğu var 05.05.1961 yılında doğdu. nüfuslu ailenin 5. çocuğu.Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmeye başladı.Gelen zaman ile birlikte profesyonel oyuncu olarak Urfa Spor'da görev aldı.Hayatını futbolcu olarak devam ettiren Mahmut Tuncer 'in ses sanatçısı olmaya dair hiçbir düşüncesi yoktu. Amatör olarak arkadaş toplantılarında şarkı söylediği zamanlarda arkadaşları tarafından sesi çok beğeniliyordu.TRT1'de yayınlanan bir programa arkadaşları ile birlikte atılarak folklor ekibi dahilinde ilk kez ekrana çıkarak şarkılar seslendirdi. Ardından 11 Nisan 1979 yılında Urfa 'nın kurtuluşunu kutlamak amacı yapılan gecede sahne aldı.İzzet Altınmeşe, Bedia Akar Türk , Selahattin Alpay gibi ünlü sanatçıların o yıllarda menajerliğini yapan Mehmet Ali YANIKOĞLU'nun sanatçı ile tanışması ve sesini değerlendirmesi konusunda teşviki sonucu albüm çıkartmaya karar verdi.
    1979 yılında TRT Radyosu'nun açmış olduğu sınavlara katılarak 1. oldu ve 1980 yılında "Uyandım Sabah İle" adlı ilk albümünü çıkarttı.Gelen süreç ile birlikte hemen hemen her yıla bir albüm sığdıran sanatçı çıkartmış olduğu bütün albümlerinde büyük ses getirdi.Albümlerinde seslendirdiği parçalar arasında özellikle;Nalına Da Vur Mıhına Da, Vur, Dübeş Attım Yek Geldi,Sen Ağlama Sen, Altın Dişli Hayriye'm,Bakkal Amca,Muhtar Emmi, gibi parçaları dillerden düşmedi. Ses sanatçılığının yanı sıra 17 film ile başrol oyuncusu olarak rol alan sanatçının 80 tane bestesi bulunmaktadır.Altın Dişli Hayriye'm isimli bestesinin Zeki MÜREN , Çaldığım Bağlama isimli bestesinin Muazzez ABACI o yıllarda seslendirdi

Mahmut Tuncer--Hayatı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuncer Salman

Tuncer Salman

Hokkabaz, Saklambaç, Organize İşler, Son Osmanlı, Vizontele Tuuba, Vaka-i Zaptiye, Beşik Kertmesi, Vizontele yapımlarından da tanıdığımız Tuncer Salman da yeni başlayacak olan Annem dizisinde rol alan oyunculardan.
  2. Ahmet Tuncer - Urfalı Sevmiş

Ahmet Tuncer - Urfalı Sevmiş

Sen Vuralı Yaralı Yar.. Gün Be Gün Sararıyam Yar.. Sen Vuralı Yaralı Yar.. Gün Be Gün Sararıyam.. El İ�ektin Benden Vurdun İnceden Sen De Sevmiştin Sakladın Benden. Anlamadım Ki
  3. Mahmut Tuncer - Bileydim

Mahmut Tuncer - Bileydim

bileydim nota bileydim senin için ağlarmıydım Dayanamam Bu Aciya Atas Kyodumn YÜregime Muradim GÖzÜmde Kaldi Yazik Ettin Gencligime Muradim GÖzÜmde Kaldi Oyoyoyo Yazik Ettin Gencligime Bileydim Seni Icin Aglarmiydim Lele Bileydim Sana GÖnÜl Baglarmiydim Bileydim Askin Ile Yanarmiydim Ooohh Bileydim Aaahh Bileydim Bileydim Sana GÖnÜl Baglarmiydim Lele Bileydim Seni Icin Aglarmiydim Le...
  4. BARIŞ [Tuncer Öz]

BARIŞ [Tuncer Öz]

tuncer öz biyografi tuncer öz facebook hayatı Okulda başarılı mali durumları kötü olduğu için geceleri taksi şöforlüğü yapıyor. En büyük hayali yazar olmak. İlerde yazacağı kitaplarda arkadaşlarının başına gelen hikayeleri de anlatmayı hayal ediyor. Genelde arkadaşlarına katılmaktan çok onları gözlemlemeyi tercih ediyor. Annesi, annenannesi ve ablası ile sürdüğü zorlu hayata karşı...
  5. Demet Tuncer kızı Ayza

Demet Tuncer kızı Ayza

demet tuncer bebeği demet tuncer kızı ayza fotoları haberleri burada arkadaşlar. Çocuklar Duymasın dizisinde ki Merry karakteriyle tanıdık bir çoğumuz onu. Daha sonra o güzel sesiyle şarkılar söyledi beğendik ve onu oyunculuk artı şarkıcılık konusunda başarılı bulduk. Evet Demet Tuncer'den bahsediyoruz. Geçtiğimiz aylarda doğum yapan Demet Tuncer kızı Ayza için sahnelere ara vermişti. Nihayet...

Sayfayı Paylaş