Mahşerın 4 atlısı....

yanlışlık

cebrayil değil CEBRAİL

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in bir hadisi vardı;'Size Ehl-i Kitap birşey söylediğinde, ne doğrulayın, ne yalanlayın.' Bu konu Kuranda geçmiyorsa ne yalanlayalım ne de doğrulayalım.

öyle değiştirdiler ki İncili insan düşünürken bile maazallah dinden çıkmaktan korkuyor. Hiç bir fikrim yok benimde bu konuda ama dedim ya fikir bile yürütemiyorum.

mahşerin dört atlısı aynen açıklandığı gibi 4 meleği simgeliyor ama ben kuran-ı kerim'de mahşerin dört atlısı diye geçmiyor diye biliyorum..ayrıyeten film var bu adda bu dört atlının simgelediği kavramları kendine felsefe edinip intihar eden 4 genci anlatıyor,tavsiye ederim güzel film ;)

Ya bu nasıl bir cahilliktir ben anlamıyorum. Mahşerin 4 atlısı melekler değildir arkadaşlar bari sallamadan önce İncil okuyun. Mahşerin 4 atlısı hesap gününde Hz.İsa ve yanında dünyayı sona sürükleyen 3 büyük olayın(ölüm hastalık kıtlık, savaş ve açlık) sembolleştirilmiş halidir.Melekler ile uzaktan yakından alakası yoktur ve bu 3 konu(savaş, ölüm, açlık) Kuranda da geçmektedir tabiki mesela savaş ile ilgili Fil suresi örnek verilebilir. İncil inanışına göre 4. atlı Hz.İsa'nın kendisidir. Yani biz hesap gününde peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.V)'nin dirileceğine inanıyoruz, onlarda Hz.İsa'nın dirilip 4.atlı olarak yargılamaya geleceğine inanıyorlar.
Bir diğer bilgi : Kutsa kitaplar içerisinde sadece Kuran Allah'ın sözlerini içermektedir. İncil Hz.İsa'nın doğumunu, peygamberliğini ve ölümünü anlatır. İçerisinde AYET YOKTUR. Sadece Hz.İsa'ya indirilmiş vahilerin bir kısmı ve babası(üvey) Yusuf'un Cebrail(Gabriel)'den almış olduğu direktifler yer almaktadır. Orjinal İncil'in çarpıtılma sebebi Hz.İsa'nın karısının ve çocuklarının saklanmak istenmesi ve onu Allah'ın oğlu olarak gösterilmek istenmesindendir.
Lütfen okumadan yorum yapmayınız bilinçli bir müslüman, Hz.Muhammed(S.A.V)'ye gelen ilk vahiyi unutmamalıdır : "OKU"...

kıyamet cuma günü mü kopacak? koptugu gün kandil gibi önemli gün olacakmı?

dostum sen darksiders oyununu oyna sonra tekrar buraya gel konuyu çok daha açık işlemişler :D

cevaplari gorunce cok uzuldum

Incildeki Mahserin 4 atlisi Kurandaki KIyamet alametleriyle bahsedilmistir.
Kuranda hepimizin bildigi gibi savaslar olacak; kan dokulecek; aclik ve hastalik ortaya cikacak; sonra ise olumler gerceklesecek.Hz.isa ise dunyaya inecek.Incilde de pek farkli degil bu olay.
Savas dunyaya indiginde dunyaya savas getirecek
Aclik ve hastalik indiginde ayni sekilde aclik ve hastalik dunyaya gelecek
Mahserin son atlisi olan Olum ise Olumleri beraberinde getirecek.
En sonunda Isa yeryuzune inip duzeni saglayacak.Isa incilde beyaz tac takar ve barisin semboludur.

merhaba arkadaşlar. elhamdülillah müslümanım. olay şu ben rüyamda mahşerin dört atlısını gördüm. şöyle savaştayız ve savaşı kaybetmek üzereyiz hz.isadan bahsedildi ben hz.isa gökten inip bize yardım edecek dedim onlarda hayır bize dedi tam savaşı kaybedeceğimiz sırada çok büyük sakalı kılıçlı dört atlı geldi üçünün yüzünü görüyom birini göremiyom siz kimsniz dedim meraklanma biz mahşerin dört atlısıyız ve savaş lehimize döndü kazanıyorduk ki uyandım... şimdi nedir bunlar bu konuda bilgisi olan varmı ben baktım hırıstıyanlıkla ilgili bişey bulamadım. yorumlarınızı bekliyorum tşklr...

Geri