gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Mahsun Kırmızıgül'den 2. filim geliyorrr

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Mahsun Kımızıgül'ünYönetmenliğini yaptığı Beyaz Melek adlı sinema filiminden sonra şimdide Güneşi Gördüm'ü çekti mart ayında vizyonda.......

DEMET YENİ FİLMİYLE İDDİALI!
    MAHSUN KIRMIZIGÜL’ÜN YAZIP YÖNETTİĞİ “GÜNEŞİ GÖRDÜM” FİLMİ 12 MART’TA VİZYONA GİRİYOR..

Filmde Mahsun Kırmızıgül’ün karısını oynayan Demet Evgar, kocasını elinde tutmak için 6 çocuk doğuran bir kadını canlandırıyor. Doğum yaptığı sahnelerde çok etkilendiğini anlatan Evgar, Mahsun Kırmızıgül için yapılan eleştiriler için “Mahsun çok inatçı bir adam. Gelen eleştirileri alır, dinler. Eleştirenler beğenmediğini söylüyor. Bu eleştiri değildir. Eleştiriyi dayandırdığınız bir yer olmalı” diyor.

Filmde nasıl bir karakteri canlandırdınız?
    Doğu’da büyümüş ve 13 yaşında dayısının oğlu ile evlenmiş, altı çocuklu Havar adında genç bir kadını canlandırıyorum. Köyde iki-üç aile birarada kaldıkları için dayısının oğlu ile evleniyor. Ama senaryodaki şansı, evlendiği adama aşık olması. Üzerine kuma alınacak endişesiyle, farkında olmadan ve hayatı pahasına altı çocuk doğuruyor. Bu nedenle bedeni ve organları yıpranıyor. Dünyası küçük ama yüreği büyük bir kadın.

Çok farklı mekânlarda çekimleriniz oldu. En çok nerede zorlandınız?
    Kars’ta -30 derecede çalıştık. Yardımcı rollerdeki arkadaşlardan bazıları karın üzerine düşüp bayıldı. Kar fırtınasının ortasında filmimizi çektik. Ben Kars’a ilk defa gitmiştim. Çekim yaptığımız dağdaki, eski adıyla Kızıl Kilise Köyü, Kars’ta yaşayan çoğu insanın bile çıkmadığı bir yer. Orada yaşamak bu derece zor. Zaten daha önce yaşanmış ama sonradan boşaltılmış gerçek bir mekân.

Şehir yaşamına alışmış biri olarak Kars’a gittiğinizde zorlandınız mı?
    Mekânın koşulları neyse ben de o mekândan biri olmak adına, ister istemez işin içine giriyorum. Benim için çok zor olmuyor mekânın içinde kendini var etmek... Özel bir çaba göstermeme gerek kalmıyor. Köye gittiysek ben de köylü oluyorum.

Mahsun şive çalışmama yardım etti

Mahsun Kırmızıgül ile filme başlamadan önce ön yargılarınız var mıydı?
    Ön yargıya karşı bir antipatim vardır. Biriyle tanışmadan onun hakkında çok fazla düşünmem. Tanıştıktan sonra ben istersem beraber çalışırız. Mahsun, anlatmak istediği hikâyeyi çok basit ve gerçeğe en yakın haliyle anlatabildi.

Beyza’nın Kadınları filminde sizi çok farklı karakterlerde gördük. Burada ise tek bir karaktere yoğunlaştınız. Bu bir avantaj sağladı mı rolünüze?
    Beyza’nın Kadınları’nda çok daha fazla çalışma dönemi yaşamıştım. Çünkü dört ayrı karakter canlandırıyordum ve iki ay çalışmak zorunda kalmıştım. Bu rol için de belli bir dönem çalışmak zorunda kaldım. Hiç alışık olmadığım bir şive ile karşı karşıyaydım. Özel bir hocadan şive dersi aldım. Mahsun sette şive çalışırken bana bolca yardım etti.

Senaryo, ilk okuduğunuzda, sizi nasıl etkiledi?
    Anlattıkları, cümleleri ve yaklaşımı çok sıcaktı. Hikâye, çok gerçek ve acı bir hikâyeydi. Senaryoyu okumadan önce Mahsun bana anlattı. Her türlü fikre açık ve önyargısız bir insan. Gerçekten dinliyor sizi. Kendini de dinletiyor. Hayatımızı yaşarken uzun uzun tiratlar atmayız. Mahsun, az lafla ve inandırıcı sahnelerle, net bir film yarattı. Kars’ın doğal ortamından dolayı senaryoda değişimler, ara sıra oluyor.

Bu filmin inandırıcılığı size nasıl başarılar sağlayacak?
    Dünyada sinemamız kabul görüyor. Yurt dışında da önemli başarılar kazanacağını düşünüyorum.

Güneşi Gördüm, gerçekleri insanların gözüne gözüne mi sokacaksınız?
    Niyetimiz gözüne sokmak olmadı, kalbine sokmak oldu. Umarım o da olacak.

Sizi zorlayan sahneler oldu mu?
    Zorlayan değil de çok etkileyen sahneler oldu. Doğum sahnesiydi. İlk defa böyle bir sahne çektim. Yeni doğmuş, iki günlük bir bebek vardı. Düşünün yatmışsınız, bacağınızın arasında bebeğin minicik ayağı değiyor. Bu inanılmaz bir duygu. Siz doğurmuyorsunuz ama o anda öyle hissetmeye kendimi ve duygularımı açtığım için çok sıcak, severek çektiğim bir sahneydi. Gözyaşlarına boğuldum. İki tane doğum sahnesi çektik ikisinde de aynı hissettim.

Mahsun Kırmızıgül’ün filmden sonra çok fazla eleştirileceğini düşünüyor musunuz?
    Çekilme açısında bir şeye inanıyorsunuz ve eleştirileceğinizi düşünerek bundan vazgeçemezsiniz. Mahsun bize hayalini çok iyi anlatabildi. Ben de onun hayal edebildiğini hayal ettim ki anlaşıp çalışmaya karar verdik. Evet, hayal ettiği bir şey vardı ve ne yapmak istediğini biliyordu.
    Mahsun çok inatçı bir adam vakitlice gelen eleştirileri yine alır, dinler. Eleştiriyi yaparken de “Beğenmedim” diyorlar hemen. “Beğenmedim” demek eleştiri değildir. Onu ayandırdığınız bir yer olması lazım. Bu film Beyaz Melek’ten çok daha iyi oldu.

Bir oyuncu için yönetmen önemli. Siz hangi yönetmenlerle çalışmak isterdiniz?
    Yeşim Ustaoğlu ile çok çalışmak isterim. Kadın yönetmen olması beni çok çekiyor. Monitörün arkasından kadın yönetmenin beni yönlendirmesi çok hoşuma gidiyor. Son zamanlarda Sonbahar filmi beni çok etkiledi.

Nasıl filmler izliyorsunuz?
    Avrupa sinemasını tercih ediyorum. İnandığım filmleri seyretmekten zevk alıyorum. Slumdog Millionaire bunlardan biri. Bu film ile Hollywood, Hindistan hikâyelerini keşfetti. Hikâye insanlara çok sıcak ve gerçek geliyor. Hindistan’ın özgün ve gerçek bir hikâyesi var. Türkiye de hikâyesini bulduğunda Hollywood bize gelecek.

Cinselliği bastırmıyoruz

Demet Evgar son dönemde Turkmax’te yayınlanan ’Bir Kadın, Bir Erkek’ dizisinde oynuyor. Evgar’ın, Emre Karayel’le başrolü paylaştığı dizide, her çiftin c**nsellik de dahil yaşayabileceği durumlar özgün ve cesur bir tarzla anlatılıyor. Evgar, dizide cinselliğin de konu edilmesi hakkında “Birçok şey televizyonlarda bastırıldığı için böyle gerçekleri gösteren diziyi görmek insanlara çok garip geliyor. Farklı bir dizi” diyor. Ayrıca Demet Evgar Mollier’in ‘Cimri’ adlı oyununda sahne alacak. Oyun üç perdeden tek perdeye düşürülmüş.

Mahsun Kırmızıgül'den 2. filim geliyorrr konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahsun Kırmızıgül'ün Oğlu Okul Birincisi

Mahsun Kırmızıgül'ün Oğlu Okul Birincisi

mahsun kırmızıgülün oğlu mahsun kırmızı gülün hayatı kırmızıgül çocuğu kırmızıgül ün oğlu kirmizigulun oglu Ne kadarda babasına benziyor... Türkücü ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün ilk evliliğinden dünyaya gelen oğlu, 17 yaşında bir delikanlı oldu. İşte Kırmızıgül’ün yıllardır sır gibi sakladığı, gözlerden uzak yetiştirdiği Mahmut. Akşam'dan Nurbanu Güney Elbir'in haberine göre müzikle...
  2. Mahsun Kırmızıgül'den Sürpriz Nişan

Mahsun Kırmızıgül'den Sürpriz Nişan

mahsun kırmızıgül ün nişanlısı mahsun kırmızıgül kiminle evleniyor Mahsun Kırmızıgül evlilik yolunda ilk adımı atmış...Allah tamamın erdirsin... Mahsun Kırmızıgül, çellist sevgilisi Mine Cangal’la nikâh masasına oturmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır aşk yaşayan çift, geçtiğimiz hafta sadece ailelerin katıldığı sade bir törenle nişan yüzüklerini parmaklarına taktı. Kırmızıgül ve...
  3. Mahsun Kırmızıgül'den Hayat Devam Ediyor Dizisi

Mahsun Kırmızıgül'den Hayat Devam Ediyor Dizisi

Bu adamı seviyorum meleklerim. Yaptığı her işte başarı sağlayan, ortalarda pek fazla görünmeden sadece kendi işine odaklanan ender sanatçılardan bir tanesi diye bir http://www.meleklermekani.com/bunlari-biliyor-musunuz/196202-hayat-devam-ediyor-dizisinin-konusu.html dizisi yayınlanacak startı verilmiş ve bu dizide...
  4. Mahsun Kırmızıgül'ün yeni dizisi 'Benim için Üzülme'

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni dizisi 'Benim için Üzülme'

Bu konu; benim için üzülme dizisi hakkında bilgi vermektedir Mahsun Kırmızıgül yeni bir diziyle yine yönetmenliğini konuşturacak. 'Hayat Devam Ediyor' dizisinde olduğu gibi bu dizide de ilk bölümlerini çektikten sonra yerini başka bir yönetmene bırakacak. Yine bir Mahsun Kırmızıgül hikayesi olan 'Benim için Üzülme' Karadeniz dramasını konu ediniyor. Mahsun Kırmızıgül'ün ardından dizinin...
  5. Mahsun Kırmızıgül'ün Yeni Filmi "Mucize"!

Mahsun Kırmızıgül'ün Yeni Filmi "Mucize"!

mahzun kırmızıgül mucize, mucize filmi, mahsun kırmızıgül son filmi Sevgili melekler, Mahsun Kırmızıgül yeni filmi "Mucize"nin çekimlerinde sona geldi. Yeni filmiyle yine ses getireceğine inanılan Kırmızıgül'ün filminde Foçalı bir öğretmenin gerçek yaşam öyküsü işleniyor. Filmde başrollerde Talat Bulut ve Şenay Gürler rol alıyor. İşte Mucize ile ilgili diğer bilgiler......

Sayfayı Paylaş