gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

mail adresi...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

okudum hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim güzel bir hikaye .. keyifle okumanızı diliyorum... Personel şefi kısa bir iş görüşmesini takiben ve test (yer temizletme) yaptıktan sonra şunu söyler:

" - İşe kabul edildin, bana e-mail adresini ver, sana başlama tarihini ve getireceğin evrakları bildireceğim."

Adam boynu bükük bir şekilde bilgisayarının ve tabii ki e-mailinin olmadığını söyler.

Personel şefi bu durumda yaşayan birisi olarak düşünülemeyeceğini ve yaşamayan birisini de işe alamayacağını yüzüne vurur. Adam ne yapacağını bilmez ve kırgın bir şekilde ve cebinde sadece 10$ ile dışarı çıkar.

Hale gidip 10 kg domates almaya karar verir , kapı kapı dolaşarak domatesleri satar ve sermayesini iki katına çıkarır. Bu işi üç kere daha yapar ve sermayesini 160 $'a yükseltir. Artık bu şekilde yaşamını devam ettirebileceğine kanaat getirir. Her sabah evinden biraz daha erken çıkar ve daha geç döner.

Her gün parasını katlamakla meşguldür. Kısa bir zaman sonra bir el arabası satın alır, daha sonra bunu bir kamyonla değiştirir. Bir süre sonra bir sevkiyat filosunun sahibidir artık. 5 yıl sonra adam ABD'nin en büyük gıda distribütörü olmuştur.

Artık ailesinin geleceğini düşünür ve bir hayat sigortasına başvurur. Görüşmenin sonunda sigortacı teklifini göndermek üzere e-mail adresini ister. Adam e-mail adresinin olmadığını söyleyince sigortacı şöyle der:

" - Çok tuhaf, bir e-mailiniz olmadan böyle bir imparatorluk kurmuşsunuz, hele bir de e-mailiniz olsaydı ne olurdunuz kim bilir.."

Adam düşünür ve şöyle cevap verir : " - Microsoft ' da temizlikçi olurdum."

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :) İyi ki de yokmuş helal olsun adama.

mail adresi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adres

Adres

Adres sormak bir bilene akıl danışmaya, adres söylemek ya ad vermek bir kimseye bir işte danışmanlık yapmaya delalet eder.Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir. Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir.Rüyada birisinin sizden bir adres sordugunu veya sizin bir kimseden adres sormanizi görmek, bu günlerde...
  2. Komik Mail Adresleri

Komik Mail Adresleri

komik mail adresleri komik adresler Tarih ögretmeni [email protected] İngilizce Öğretmeni [email protected] Almanca Öğretmeni [email protected] Matematik Öğretmeni [email protected] Geometri Öğretmeni [email protected] Din Kül. ve Ahl.Bil. Öğretmeni [email protected] Beden Öğretmeni [email protected] Cografya Öğretmeni...
  3. Müzikli Mail

Müzikli Mail

Mailimi karşı taraf açınca otomatik olarak müzik çalsın istiyorum Bilen arkadaşlar varsa, anlatırlarsa sevinirim
  4. işkur mail adresi nasıl değiştirilir ?

işkur mail adresi nasıl değiştirilir ?

merhaba işkura üye oldum ama mail adresimi değiştirmek istiyorum nasıl yapıcam bilginiz varmı bulamadım da ben
  5. Facebook mail adresleri nasıl mail atarım ?

Facebook mail adresleri nasıl mail atarım ?

facebook iletişim mail adresleri facebooka mail atma Son günlerde özellikle ilk facebook'a kayıt olurken verilen isimlerden dolayı bir çok kişinin facebook hesabı dondurulmuş durumda. Özellikle facebook hesabınızda sorun var ise veya dondurulma durumu söz konusu ise, ister istemez haklı gerekçelerinizle birlikte şikayetlerinizi FAcebooka iletmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için öncelikle...

Sayfayı Paylaş