gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Makarna böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

makarna böregi makarna böreği boregi yufkasız böreği yufkasız Sevgili meleklerim severek yaptığım tarfilerden birini sizlerle paylaşmak istiyorum.Bence kesin denemelisiniz çok güzel. :)

MAKARNA BÖREĞİ:

Malzemeler:
    • 1 paket pastavilla kelebek makarnası
    • 2 sb süt
    • 4 yumurta
    • 1 su bardağının 4/3'ü kadar sıvıyağ
    • 3 yufka
    • 300 gr. yağlı beyaz peynir
    • 250 gr kaşar peynir
    • 1 bağ maydanoz

Hazırlanması:
    1. 1 paket makarnayı haşlıyoruz ve haşanlandıktan sonra süzüyoruz.Beyaz peynirin içine 1 bağ maydanoz ve rendelenmiş kaşar ilave edip, harmanlıyoruz. Süt, yumurtanın beyazı , sıvıyağ biraz tuz karıştırılıyor.Fırın tepsisi yağlanır ve 1 tane yufka tepsiden taşacak şekilde koyulur.

2. Haşlanmış makarnanın yarısı yufkanın üzerine dökülür. Hazırlanan süt karışımının 3/1'i makarnanın üstüne dökülür. 2. yufkayı tepsinin içine taşmayacak şekilde büzerek yerleştiririz. Kalan makarnanın tamamıda 2.katın üstüne konulur. Aynı şekilde hazırlanan süt karışımından makarnanın üstüne koyulur.

3. Son 3. yufkayıda tepsiden taşmayacak şekilde büzerek koyarız. Süt karışımını tekrar üstünden gezdirdikten sonra, yanlardan taşan yufkayı tepsinin üstüne doğru kapatılır. Son kalan süt karışımı son katın üstüne dökülür. Kalan 4 yumurta sarısı karıştırıldıktan sonra yufkanın üstüne sürülür. Küçük küçük tereyağ parçaları üstüne koyulur ve 2 saat dışarıda bekletilir. Sonra fırına verilerel 180 derecede pişirilir.

Young bride bunu beğendi.
  2. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    Ben bunu kesin denicem.:D Ayy Varya resmi görünce canim cekdi karnim tok ama acikdim -.-
    emegine saglik.

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    hadi sen yap bende kek yapıp getiriyorum yeriz :D

Cennet-ul Meva bunu beğendi.
  4. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63

Olurr buyurr gell ellerini yersin ama :p:p

5. aYYa-MoDa

aYYa-MoDa Forum Okuru

oyy oyy oyy makarnaaaa hastasıyız.. kesin denerim ben bunu hemen kopyalayıp pc deki yemek tariflerime ekledim bilee saol paylaşım için ...

sılam_nisa bunu beğendi.
  6. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    afiyet olsun şimdiden :D

7. elif_ecrin

elif_ecrin Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    bir zamanlar ne cok yapardım şu aralar hiç yapmıyorum çok güzel bir börek herkese tavsiye ederim.....yarın ilk işim uyanınca yapmak olacak :))

sılam_nisa bunu beğendi.
  8. LALEZAR

LALEZAR Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.943
    Ödül Puanları:
    113
    Allahım kaloriye bakkkkk hahaha
    Kız sılam öldürücem seni, şurda diyet yapmaya çalışıyoruz, aynı zamanda beni öğütme makinesine çeviren kortizon derken bide sen böyle resimler koyuyorsun varyaaaaaaaaaaaaaaa, ne diyim sana hahaha

9. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel olmuyo kilo almak için yırtınanlar bu tarife bakmalı hahaha

10. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çok seviyorum bu böreği hem kolay hem lezzetli =)) Aniden gelen misafirler için çok iyi oluyor =))

11. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ayy bende bayılırım bu böreğe yahu olurmu bu saatte şimdi canım çekti bak yarın mutlaka yapmam lazım teşekkürler cnm ellerine sağlık:D:D

Makarna böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. makarna böreği çok kolay

makarna böreği çok kolay

1 paket makarnayı haşlayın ama iyice haşlayın biraz bayılsın makarnalar...süzün ve soğuk suda gezdirin makarnaları..sonra içine 4 büyük yumurta kırın ve iyice karıştırın.tepsinizi yağlayın ve makarnanın yarısını dökün ve sonra üzerine peynirli maydonoz karışımını dökün.ve sonra kalan makarnayı üzerine yayın.tuz atmayıda unutmayın makarnanıza yada peynirinize.sonrada üzerine biraz yoğurt...
  2. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  3. börek gibi makarna..

börek gibi makarna..

malzeme 1paket kalin uzun makarna 500gr yogurt yarim beyaz peynir 1/4 kasar peyniri 2tane yumurta sivi yag ve tuz yapılışı.. makarna haslanip süzüceksiniz. derin ve büyük bi kaba yogurt yumurta ve sivi yag koyup karıştırılıca. beyaz peynir ufalanip kasar peynirde rendelenip ekle ve karıştır. daha sonra makarnayi ve tuzu ekleyip bi güzel onuda karıştır firin tepsisi yaglanip icine...
  4. Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli Merhaba kızlar daha önce yediniz mi bilmiyorum ama sizden makarna böreği tarifi istiyorum. resimli olursa makbule geçer
  5. Resmili Makarna Böreği yapılışı

Resmili Makarna Böreği yapılışı

Makarna Böreği nasıl yapılır Makarna Böreği yapılışı Daha önce hiç makarna böreği yediniz mi bilmiyorum ama kesinlikle yemenizi inöeriyorum Melek'ler:) Yemeniz içinde tarifi lazım değil mi, o halde hadi gari gelin bari öğrenin hadi :D:D Makarna Böreği Malzemeler 3 adet yufka Peynir Maydanoz 5 yemek kaşığı yoğurt 1 çay bardağı su 3 yumurta 8 yemek kaşığı yağ 1 paket fiyonk makarna...

Sayfayı Paylaş