gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Sağlık sektöründe çalışan bir arkadaşım, kilo verme konusunda tavsiye almak için kendisine gelmiş olan genç bir kadınla ilgili bir hikaye anlattı. Kadın her tür diyeti denemiş. Arkadaşım bir önceki gün ne yediğini sorduğunda, makarna yediğini söylemiş. Anlaşılan popüler dergilerden birini takip ediyormuş ve orada spor yapmakla ilgili bir yazı görmüş. Yazıda bahsi geçen atlet sürekli makarna yiyormuş. Kadın adamın ne kadar zayıf olduğunu anlatırken neredeyse ağlıyormuş. Koşucu olan arkadaşım, dergilerin durduğu rafa gidip, aynı derginin aynı sayısını çıkarıp kadına göstermiş ve söz konusu makaleye bakmış. Daha sonra sabırlı bir şekilde atletin, yaklaşan bir müsabaka için çalışan dünya çapında bir triatlet olduğunu açıklamış. “Makarna kötü bir yiyecek mi?” sorusu kesinlikle kötü bir soru; çünkü bunu iyi bir soruya dönüştürecek iki sözcük eksik. Sırf eğlencesine okumayı bir an için bırakıp bu sözcüklerin ne olduğunu kestirmeye çalışın.

Hazır mısınız? Tamam, bu soruyu yararlı bir bahse dönüştürmek için gereken iki sözcük “benim için”.

Glikojen deposu ve glikoz/insülin reaksiyonu ideal olan, günde 5 bin ila 10 bin kalori yakan bir olimpik bir atletseniz ve dünya çapında bir müsabaka için antrenman yapıyorsanız (dergideki atlet gibi), o zaman makarnayı yiyin, hatta duble yapın. Siparişle beraber bir de kürek isteyin. Ama eğer standart bir okuyucu olan Bayan Jones iseniz ve kilo probleminiz varsa ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız, o zaman makarnadan vazgeçin.

Diğer bir deyişle, bir triatlon için idman yapıyorsanız, makarna harika bir yiyecektir. Kilo vermek istiyorsanız, o zaman makarnayı unutun.

Bir dahaki sefer deniz tarağı soslu, buharı üstünde bir tabak penne ikram ettiklerinde, sadece “Hayır, teşekkür ederim, beni şişmanlatan şeylere karşı allerjim vardır” deyin. Size makarnanın ne kadar sağlıklı olduğunu anlatmaya kalkarlarsa, şimdi anlattığım hikayeyi onlara da anlatın.
    alıntı

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi?
    ben makarnanın kilo yapmadığın duymuştum emeğine sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

hatta bnde makarnanin kilo yapmadigi bi konu acmistimm,kilo yapmyiormuss sadece yaptigimiz soslara dikkat etmeliymisizz,vede saglikli yaziliydi yeterince proteini olunca bir yemektr,,seninde emegine saglik canimm,

4. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

evet bende kilo yapmıyor diye biliyorum ama bu yazı dikkatimi çekti kararsız kaldım.

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    bende tam bilmiyorum ama benim için no problem zayıfım zaten benim ve çocuklarım kilo alsakta olur :) seviyoruz biz makarnayı hele yoğutlu sarmısaklı emeğine sağlık canım

Makarna Kötü Bir Yiyecek Mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir İyi Bir Kötü haber

Bir İyi Bir Kötü haber

Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilir ki ?" Doktor...
  2. Şişmanlık Aşk için Kötü Bir Şey mi??

Şişmanlık Aşk için Kötü Bir Şey mi??

Sizce arkadaşlar şişmanlık aşk için kötü birşey mi yani şişman olan bir insanın aşkı herzaman tehlike altındamıdır yoksa tercih edilmiyor mu??:ruyam:
  3. Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

Kötü bir ilişkinin pençesindeyseniz..

Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz…. Bir ilişkiniz var ancak bu ilişkinin içinde aslında mutlu değilsiniz, kötü bir ilişkinin tam ortasında durduğunuzu biliyor fakat bir türlü ayrılamıyorsanız, belki bu yazı size yol gösterir.Ayrıca okurken keyif aldım.. Kötü Bir İlişkinin Pençesindeyseniz…. Gelen mektupların içinde yardım istenen en önemli sorunlardan birisi, bir türlü bitirilemeyen...
  4. Kötü biri miyim ben yani:(

Kötü biri miyim ben yani:(

Merhaba hanımlar kafam öyle dolu ki.. Bir senelik evliyim kayınvalidem 39 yaşında daha gencecik eşimin 15 yaşındada erkek kardeşi var altlı üstlü oturuyoruz. Eşimin babası çok sorumsuz eve ekmek bile almaz çok arada işte evlatlarına sorumsuz bir baba senelerdir görümce yardım etmiş kayınvalideme.. Kayınvalidemde alışmış aslında armut piş ağzıma düş genç ama çalışmıyor çalışmamış. Eşimle...
  5. mide bulantısına iyi gelen yiyecekler

mide bulantısına iyi gelen yiyecekler

mide bulantısına iyi gelen yiyecekler Mide bulantısına hangi yiyecekler yada bitkiler iyi geliyor kızlar. Akşamdan kalma gibi bir mide bulantım var bir türlü geçmiyor nane limon kaynattım biraz rahatlattı gibi ama yinede tam iyi gelmedi. Tavsiyeleriniz var mı ?

Sayfayı Paylaş