gebe
  1. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

Makarnadan Vazgeçemeyenlere!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

Makarnayı çok seviyor ancak kilo korkusundan yiyemiyorsanız; bu zevkten mahrum kalmadan makarna tüketmenin yolları ßurda..!!
    Öncelikle kepekli ve düşük kalorili olanları tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Kepekli makarnanın kalori değeri, diğerlerine oranla çok düşüktür.
    Kepek suda çözülmediği içim karbonhidrat, şeker ve yağ gibi besin öğelerinin emilimini azaltır. Kan şekeri ve kan yağlarının yükselmesini önler.
    Makarna seçiminiz kadar, hazırladığınız sos da önem kazanır. Yağlı, yüksek kalorili soslar yerine, domatesli veya sebzeli bir karışım sayesinde alacağınız kalori miktarı, üçte bir oranında azalır.
    Besleyici oluşu, doyuruculuğu, kolay pişirilebilir olması dolayısıyla, makarna en pratik yemekler arasında ön planda yerini alır. Ayrıca sayısız çeşidi olması da, sık yenilen bir yemek olmasına sebep olur.
    Makarna denildiğinde akla hemen İtalya gelir. Eğer makarna düşkünüyseniz, İtalya sizin için cennettir. Gittiğiniz her restoranda çeşit çeşit makarnaları, ev yapımı ve sağlıklı olarak bulmak mümkündür.
    Faydaları:
    Düşük kalorili tüketildiğinde, kilo vermeyi kolaylaştırmasının yanı sıra kabızlığı giderir.
    Kolesterol seviyesini düzenler.
    Ev yapımı makarnalar, bol süt içerdikleri için çocukların kemik gelişimine yardımcı olurlar. Aynı zamanda
    kadınların da kemik sağlığını koruması açısından önemlidir.
    Makarnanın sosunu taze domatesle hazırlarsanız, domateste bulunan likopen maddesi ve A, B, C vitaminlerini de bu şekilde almış olursunuz.
    Taze sebzelerle makarna hazırlarsanız, vitamin deposu bir yemek yemiş olursunuz.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Aslında merak ediyorum nasıl bişey diye bi ara alıp deniycem.:D

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    hem kilo problemim yok hemde makarna hastasıyım...
    şimdi de aklıma makarna salatası geldi ama mayonez bitmiş :S

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    walla cok severim :D

5. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    oh :D cok lezzetli gözünküyor.

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bizim evde makarna demirbaş bir yemektir.Çocuklarım çok sevdiğinden dolayı haliyle bizde seviyorum çok sıklıkla pişiririm.Özelliklede bol domates soslu olanlar tercihimdir:D

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Küçükken aşırı bir makarna tutkunuydum ama büyüdüm bu tutkunluğum normale döndü :D:D Severim, canım istersede yerim. Çok şükür ki kilo problemim yok, istediğim zaman istediğim çeşidi afiyetle yerim :D Hatta son günlerde kilo almak için de sıkça yiyorum da nafile, kilo aldığım yok, hatta veriyorum :D:D A-normal biriyim demek ki ters tepiyor :D:D

Paylaşımın için tşkler tatlım, resimde ki makarnada enfes görünüyor bu arada :D:D

Makarnadan Vazgeçemeyenlere! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  2. Makarna dağıtırken makarna olacaktı

Makarna dağıtırken makarna olacaktı

MAKARNA DAĞITIRKEN MAKARNA OLACAKTI ŞARKICI AYLİN COŞKUN, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇORUM EKONOMİK PAZAR’IN AÇILIŞ KONSERİNDE AZ DAHA EZİLİYORDU.. Hayranlarına ilk önce konser veren Coşkun, daha sonra kendisini izlemeye gelen konuklara makarna dağıttı. Ünlü şarkıcının elinden makarna almak için çaba gösteren vatandaş bir anda izdihama neden oldu. Elinde makarna dağıtırken neye uğradığını şaşıran...
  3. Yeşil çaydan vazgeçemeyenlere uyarı

Yeşil çaydan vazgeçemeyenlere uyarı

Siyah çay evlerin vazgeçilmez içeceğidir.Koca bir demlik demlersiniz bütün aile oturur hep birlikte sıcak sıcak içersiniz.Yanında da pastalar,çerezler vs..oldumu oh tadından geçilmez o çayın:):):) Ama artık siyah çay yerini yavaş yavaş yeşil çaya devrediyor.Yeşil çay ise;sizin genç kalmanızı sağlayan, yaşlanmaya karşı savaşan ve kronik hastalıklarla birlikte azalan enerjinizi yükseltmeye...
  4. Makarna Mantısı

Makarna Mantısı

makarna mantısı salyangoz makarna salyangoz tarifleri Davetsiz misafir var ve biraz da açmı? ozaman imdadınıza bu mantı makarna yetişiyor... tıpkı mantı içi gibi hazırladığımız iç malzemesini yapıp mantı makarnamızı dolduruyoruz ve makarnaları haşlıyoruz...hepsi bu...tabi sosuda unutmamamk gerekiyor :) işte yapılışı Malzemeler: 1 paket mantı makarna 250 gr.kıyma 1/2 demet maydonoz 1...
  5. midyeli makarna

midyeli makarna

midyeli makarna tarifi bilen varsa bana yarcımcı olsun lütfen

Sayfayı Paylaş