gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Makaronya (Makarna) Tavası

Konu, 'osmanlı mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Makarna tavası ve yapılışı hakkında bilgiler edinmek istiyor ve bu tarifi uygulamayı düşünüyorsanız aşağıdaki sizler için makarna tavası nasıl yapılır bilgilerine göz atmanız yeterli olacaktır:tik:Şimdiden afiyet olsun 3 kişilik [​IMG]
    Malzemesi:

-500gr. çubuk makarna
    -tuz
    -200gr. kaşarpeyniri
    (rendelenmiş)
    -3 adet yumurta (çırpılmış)
    -100 gr. tereyağı (5 çorba kş.)
    -ı/2 çay kş. yenibahar
    -1/2 çay kş. hintcevizi rendesi.

Yapılışı:

1.Fırınınızı 180°C ye getirip ısıtın. Bir tencerede tuzlu su kaynatın. Makarnaları ikiye kırıp kaynar suya atın. 10 dakika haşlayın ve süzün.

2.Bir fırın tepsisini yağlayın. Makarnaları aralarına peynir serperek kenarlı bir fırın tepsisine birkaç kat döşeyip, üzerlerine çırpılmış yumurtaları boşaltın. Tereyağını tavada kızdırıp makarnaların üzerine gezdirin. Tepsiyi fırına sürün, makarnaları üzeri altın sarısı renk alıncaya kadar yaklaşık 20 dakika pişirin.

3.Pişen makarnayı fırından alıp, dilimleyerek tabaklara çıkarın. Üzerine yenibaharı ve hintcevizi rendesini serperek servis yapın.

Makaronya (Makarna) Tavası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  2. Uskumru tavası

Uskumru tavası

Uskumru tavası tarifini ve gerekli olan malzemeleri sizler için paylaşıyorum.Şimdiden afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -10 adet uskumru (temizlenmiş) -tuz -200 gr. soğan(ince kıyılmış), (2 orta boy) -15 gr. un (2 çorba kş.) -90 ml. zeytinyağı (6 çorba kş.) -1 adet limon (suyu). Yapılışı: 1.Uskumruları yıkayıp süzdürün, Tuz ve soğanla biraz ovuşturun ve 1 saat dinlenmeye bırakın....
  3. Kilis Tavası Resimli

Kilis Tavası Resimli

Kilis tavası tam olarak nasıl yapılır melekler. Yahu öyle bir canım çekti bu saatlerde zıvanadan çıkıyorum artık. Evde olduğum için pek susamıyorum ama Allah'ın gücüne gitmesin de acayip acıkıyorum ya. Birazda dombilimiyim neyim :D:D Şimdi bana kilis tavası tarifi verin yerinizede yiyeyim :D:D Ohh yanında mis gibi pideyle varyaa bide ayran yaparım. E hadi bekliyom :D
  4. Nefis Kilis Tavası Tarifi

Nefis Kilis Tavası Tarifi

kilis tavası, tarifi, reçetesi, malzemeleri, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kilis'in meşhur yemeği Kilis tavasi ,genelikle Kilis`de, kasaba sipariş verilir, kasap hazirlayip sipariş eden kişinin evinin yakınındaki fırına pişmesi için yollar ve fırında pişince sıcak sıcak eve yollanır melekler :) Adet böyledir. Yanında taze pişmiş tırnak ekmeklerle ve koyu...
  5. Belen tavası (hatay)

Belen tavası (hatay)

Malzemeler: 1 kg. kuzu kuşbaşı 6 adet domates 6 adet yeşilbiber 30 diş sarımsak 1 yemek kaşığı Teremyağ 1 çay kaşığı kekik 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kırmızıbiber Tuz Hazırlanışı: Tencereye Teremyağ ve kuşbaşı etleri atın suyunu bırakıp çekene kadar bekleyin. Halka şeklinde doğranmış yeşilbiberleri ilave edip kavurun. İçine küp şeklinde doğranmış domatesleri, sarımsakları,...

Sayfayı Paylaş