gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Makyaj Yapmayı Bilmeyenlere Adım Adım Makyaj Yapımı

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

adım adım makyaj nasıl yapılır makyaj nasıl yapılır makyaj yapımı

Sevgili melekler, eğer daha önce hiç makyaj yapmadıysanız ya da yeterinde bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz bu konu tam size göre. Bu yazımızda adım adım makyaj nasıl yapılır, makyaj malzemeleri hangi sırayla nasıl kullanılır sizlere anlatmaya çalışacağız :)

1.Cildinizi iyice nemlendirmekle başlayın, sonra nemlendiricinin cildinize işlemesi için birkaç dakika bekleyin. Göz kremi kullanıyorsanız, onu da şimdiden sürün. Fondöten sık sık göz altlarında toplanabilir ve bu da sizi yaşlı gösterebilir.

2. Avucunuza on kuruş büyüklüğünde fondöten dökün ve sonra alnınızı, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize nokta nokta bölüştürün. Parmaklarınızla ya da bir sünger yardımıyla, dışarıya doğru küçük hareketler yaparak yavaş yavaş dağıtın. Göz kapaklarınıza da fondöten sürmeyi unutmayın; fondöteni göz farı için iyi bir zemin oluşturabilir. Amacınız fondöteni belli olmayacak şekilde saç diplerine ve çene çizgisine birleştirmektir. Eğer fazla kaçırırsanız, temiz nemli bir süngerle fazlasını alın. Fondöteni her zaman iyi bir ışıkta sürün ve unutmayın: Dağıtın, dağıtın, dağıtın.

3. Sonra, sivilceler ve göz altı çizgileri gibi kusurları örtmeye odaklanın. Kapatıcınızı alın ve örtmek istediğiniz bölgelere, parmağınızın ucuyla ya da minik bir fırçayla küçük noktalar kondurun, sonra iyice dağıtın.

4. Şimdi de T bölgenizin üstünü hafifçe pudralayarak fondöteni “yerleştirin” (eğer ışığı geçiren bir fondöten kullanıyorsanız buna gerek yoktur; çünkü amacınız mat değil nemli bir görüntü elde etmektir.) Pudranın fazlasını bir kâğıt mendille alın, yüzünüzde kalmasın. İnce çizgileri belirginleştirebildiğinden, gözlerinizin altına asla pudra sürmeyin. Makyajınızın altına kalın bir tabaka fondöten sürmekten her zaman kaçının, bu da sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.

5. Daha sonra, yanak bombelerinize allık sürün. Bombeleri bulmak için yanaklarınızın içine çekin ve gülümseyin.

6.“Makyajsız” görünüm peşindeyseniz, bolca maskara kullanmaya bakın; yoksa gözleriniz “kaybolabilir.” Gözlerinizi belirginleştirmek için siyah ya da kahverengi göz kalemi ve maskara kullanın.

Makyaj Yapmayı Bilmeyenlere Adım Adım Makyaj Yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adım adım hızlı makyaj önerileri:

adım adım hızlı makyaj önerileri:

İşte size, adım adım hızlı makyaj önerileri: Ten Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kıza*rıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı kullanın. Rengi cildiniz*den bir ya da iki ton açık olmalı. Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton...
  2. Adım Adım Göz Makyajı Yapılışı

Adım Adım Göz Makyajı Yapılışı

göz makyajı püf noktaları göz makyajının yapılışı makyajı yapılışı makyajın adım adım Ya ben her şeyi yapıyorum, ama iş göz ve göz çevresine makyaj yapmaya gelince tereddüt ediyorum. Hangi renk, hangi tür göze, ne yapmam gerek kafam karıştı diyorsanız. Bu sizler için hazırlanmış kare kare göz ve göz çevresine makyajı mutlaka izleyin..
  3. 5 adımda gece makyajı

5 adımda gece makyajı

Çok kısa sürede nasıl bir partiye hazırlanacağınızı merak ediyor musunuz? Resimli anlatımlar burada…Siz sakin sakin evde otururken arkadaşlarınız aradı ve bir partiye davetli olduğunuzu söyledi. Panik yapmanıza hiç gerek yok, bu adımları izleyin ve 10 dakika içinde partiye hazır olun! Kapatıcı ve fondöten İlk olarak yüzünze kapatıcı ve fondöten sürerek işe başlayın. Kusurlarınızı kapatmak ve...
  4. Adım adım hızlı makyaj sırları

Adım adım hızlı makyaj sırları

Bir kaç dakika içersinde evden, dışarı çıkmanız gerekiyor yada işe mi geciktiniz? Yoksa geciktiniz diye makyaj yapmadan soluk bir yüzle mi dışarı çıkacak sınız? Sakın öyle bir hata yapıpta soluk yüzle dışarı çıkmayın! Çünkü bizim size adım adım hızlı makyaj sırlarımız var Melek'lerim :) İşte size, adım adım hızlı makyaj önerileri: Ten Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj...
  5. Kusursuz makyaj yapma teknikleri adım adım

Kusursuz makyaj yapma teknikleri adım adım

makyaj nasıl yapılır makyaj yapımı kusursuz makyaj nasıl yapılır makyaj yapma teknikleri hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Sağlıklı yaşamak için, yemek yemek, yemek yemek için ise yemek yapmak, yemek yapmak için ise yemek tarifleri hakkında bilgi edinmek şarttdır değil mi? Bu saydıklarımızın yanı sıra bir de biz kadınlar için vazgeçilmez olan güzel görünmek için yapılan uygulamalar vardır....

Sayfayı Paylaş