gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Makyajı Neden Seviyoruz?

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Makyajı Neden Seviyoruz hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, kadınlar içinde makyaj yapmayı sevenler herhalde azınlıktadır. Bir kalem, bir allık da olsa her kadın ucundan bucağından makyaj yapmaktan hoşlanır. Peki neden? Bilim adamları bu konuyu araştırdılar ve bakın ne gibi sonuçlar ortaya çıkardılar..

Bilim adamları, yüzünü aynada makyajsız gören kadının, makyajdan sonra yüzünün başkalarına nasıl görüneceği öngörüsü ve iyimserliğiyle harekete geçtiğini belirlediler.

Daily Telegraph'ın haberine göre, bir Japon kozmetik firması için, beyin uzmanı Dr. Ken Mogi ve ekibi tarafından yapılan ve 2 yıl süren araştırmada, kadının yüzünü makyajlı ve makyajsız olarak nasıl algıladığıyla ilgili beyinde farklı faaliyetlerin bulunduğu belirlendi.

Beyin tarama cihazı kullanan bilim adamları, beynin kaudat çekirdeğindeki faaliyetleri incelediler. Tarama sonucunda, bir kadın kendini makyajsız gördüğü vakit başkalarının kendisini nasıl göreceğini öngördüğünü ve beynin "ödül sisteminin" herekete geçerek zevk hissi veren dopamin salgıladığını saptadılar.

Araştırmacılardan Keişi Saruwatari, "Daha önceki araştırmalardan biliyoruz ki, beynin bu bölümü herekete geçtiğinde belli faaliyetlerden zevk alırız. Bunu şöyle yorumluyoruz; bir kadın yüzüne baktığında makyaj yaptığı zaman nasıl görüneceğini tahayyül ediyor" dedi.

Saruwatari, "Burada beklenti, teşvik ve hevesin bir karışımı söz konusu. Makyaj kadınlarda, diğerleriyle ilişki kurulmasına ve zevk duyulmasına katkıda bulunuyor" diye ekledi.

Bilim adamları araştırmadan önce, kadınların makyajdan sonra pozitif hisler içine girdiklerini düşünüyorlardı.

Bunun kadınlar arasında yapılan bir araştırma olduğunu hatırlatan bilim adamları, bir erkek sabah traş olduğunda ve yüzüne traş kolonyası sürdüğünde de benzeri hisler içinde olabileceğini söylediler

Makyajı Neden Seviyoruz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Seni Seviyorum Neden mi

Seni Seviyorum Neden mi

Seni Seviyorum neden mi? ... Şafağın her söküşünde Saçlarından hayata asılmamın tek nedeni sen varsın Unutma! ...Sana tutku halinde bağlanmam için Milyonlarca sebebim var.... Şu çirkef dünyada tek parıltı sensin Ünlü bir heykeltıraşın spatulasından çıkmış gibi Fakat...sönük bir parıltı değil...Güneşin tüm ışıklarını silik bırakan bir parıltı Şu kuru ayazda içimi yakan bir volkan gibisin Cayır...
  2. annemi neden mi seviyorum?

annemi neden mi seviyorum?

ANNEMİ NEDEN Mİ SEVİYORUM? Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, 'Geç oldu, zaten yorgunum, ben yatıyorum.' dedi. Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı, kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeği için çözülsün diye de...
  3. Sizi Ne Kadar Seviyor?

Sizi Ne Kadar Seviyor?

Partneriniz ihtiyacınız kadar sevgi veriyor mu? Yoksa siz kaderinize razı olup onun verdiği kadarıyla mı yetiniyorsunuz? Sizi Ne Kadar Seviyor?
  4. Korku filmlerini neden seviyoruz?

Korku filmlerini neden seviyoruz?

Hiç düşündünüz mü korku filmini neden sevdiğimizi hem iki büklüm olur, büzüşür korkarak filmi izleriz hemde birdaha izlemicem çok korktum diyerek günlerce aklımızdan çıkmaz uyuyamayız bile etkisinden kurtulana kadar .. ama yinede tekrar tekrar izlemeye devam ederiz. Korku filmlerini neden seviyoruz? Bazılarımız hayaletlerin ve garip olayların adından söz etmekten bile korkarken nasıl oluyor...
  5. 'O' nu neden seviyorsun??

'O' nu neden seviyorsun??

'O' nu neden seviyorsun? ? EVETT CANLAR BEKLİYORUMMM ONU NEDEN SEVİYORMUŞSUNUZ GÖRELİM :uhh:

Sayfayı Paylaş