gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Malezya Başbakanı Bedevi istifa etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Malezya Başbakanı Abdullah Ahmed Bedevi, 5.5 yıllık iktidarını başbakan yardımcısı Necip Razak'a devretmeden önce istifasını Kral'a sundu.

Üst düzey bir yetkili, Bedevi'nin yaklaşık yarım saat sarayı ziyaret ederek Kral Mizan Zeynel Abidin'e istifasını sunduğunu ve kraliyet sarayının günün ilerleyen saatlerinde istifayı resmen açıklayacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Necip Kazak'ın da bugün Kral'ı ziyaret ettiği belirtildi.
    2003 yılında göreve gelen 69 yaşındaki Başbakan Abdullah'a, iktidardaki Ulusal Cephe koalisyonu, bir yıl önceki genel seçim sonuçları nedeniyle istifa etmesi için baskıda bulunuyordu.
    Başbakan Yardımcısı Kazak, yarın yemin ederek başbakanlık görevine başlayacak. Kral'ın zaten Necip'in atanmasını onayladığı belirtiliyor.

Malezya Başbakanı Bedevi istifa etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda istifa etti

Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda istifa etti

Japonya Başbakanı Yasuo Fukuda, istifa etti!Başbakan Fukuda, sürpriz istifa kararını aceleyle düzenlediği basın toplantısıyla açıklarken, bir yıldan az bir süre sonra başbakanlık görevini sona erdirmiş oldu. Fukuda (72), ''Halkın geçimine öncelik tanıyacaksak, siyasi boşluk ya da politikada boşluk olamaz. Politikayı sürdürmek için yeni bir ekibe ihtiyacımız var'' diye konuştu. Yasuo...
  2. Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak istifa etti

Halis Toprak, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. Halis Toprak, yazılı açıklamasında, 32 yıldan bu yana sürdürdüğü Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığından bugün itibariyle istifa ettiği, Yönetim Kurulu Başkanlığının oğlu Mehmet Toprak tarafından yürütüleceğini bildirildi.
  3. Mehmet Sevigen istifa etti

Mehmet Sevigen istifa etti

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, partideki tüm görevlerinden istifa etti. Sevigen basın toplantısında soru almadı. Sevigen, hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek, CHP'deki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Bir süredir kendisi hakkında sistemli bir şekilde “çirkin” iftiralarla bir kampanya yürütüldüğünü söyleyen Sevigen, “Kaset...
  4. İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim genç olmaktan

İstifa ettim GENÇ olmaktan... Yağmur yüreğime çiselerdi kendimi genç hissettiğim zamanlarda. Serinlerdi yüreğimin dört bir tarafı… Ben ne zaman karanlığa düşsem, yağmur başlardı gözlerimden ve gönlüme düşerdi her bir damlası. Her damlada sen olurdun… Her damlada senden bir parça olurdu.. Ve ben her yağmurda seni bulurdum… Tekrar tekrar düşerdin yüreğime, tekrar tekrar saklardım seni...
  5. Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti

Kenan Işık İstifa Etti Kenan Işık İstifa Etti Şehir Tiyatroları'nda son perde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yönetmeliğinin ardından başlayan tartışmada Başkan Kadir Topbaş'ın sanat danışmanı Kenan Işık da istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın repertuar belirleme yetkisini bürokratlara veren yeni yönetmeliğin ardından istifalar sürüyor. Akşam...

Sayfayı Paylaş