gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Manavgatta evi yanan vatandaşlara yardım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Manavgat'ta devam eden yangında mağdur olan vatandaşlara sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yiyecek giyecek yardımı yaparken, Türk Kızılayı da evi yanan vatandaşlara prefabrik ev yapıyor. Manavgat'ta 5 günden beri devam eden yangın henüz kontrol altına alınamadı. Yangında söndürme çalışmaları devam ederken, evleri yanan vatandaşlara da yardım gelmeye başladı. Mağdur olan vatandaşlara sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yiyecek giyecek yardımı yaparken Türk Kızılayı da evi yanan vatandaşlara prefabrik ev yapıyor. Prefabrik evlerin bugün akşama bitmesi beklenirken, evleri yanan vatandaşların, bu evlerde, yeni evleri yapılana kadar kalabilecekleri belirtiliyor.

Yangının köye sıçraması sonucu Karataş köyünde 60'a yakın evin yandığını belirten köy Muhtarı Arif Kahya, yaşadıkları afetin ardından farklı kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının kendilerini yalnız bırakmadığını belirtti. Bütün imkanlarıyla yangını söndürmeye çalıştıklarını anlatan köy muhtarı, "Köyde 45 hane vardı ancak bunların 40'ı yandı 5 tanesi kurtuldu. Yangın sırasında hiç kimse müdahale etmedi. Ancak kendi imkanlarımızla yangını söndürmeye çalıştık" dedi. Bölgede 3 günden beri tespit çalışması yaptıklarını ifade eden Türk Kızılayı Serik Afet Müdahale Ekip Başkanı Halil Aksüt, köyde 52 evin yandığını tespit ettiklerini söyledi. Dün sabahtan beri köyde belirlenen yere prefabrik ev kurmaya başladıklarını aktaran Aksüt, bugün prefabrik konteynırları bitirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Evi yanan vatandaşlara Kimse Yok mu Derneği, Deniz Feneri Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşları da yiyecek, gıda ve giyim eşyası yardımında bulundu. Bunun yanında, bir çok vatandaş mağdur olan vatandaşlara gıda yardımında bulunmaya devam ediyor.

Manavgatta evi yanan vatandaşlara yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

manavgat fiskos cafe fiskos cafe manavgat Manavgat Şelalesi Manavgat çayı Manavgat'ı ikiye bölüyor. Çay üzerindeki gezinti tekneleri, Manavgat'tan başlayarak şelaleye ve boğaza günübirlik turlar yapıyorlar. Tekne turu yaklaşık 3-4 saat sürüyor. 30 ila 150 kişilik bu teknelerde yemek servisi de yapılıyor. Eğlencenin ise sınırı yok. Kimi zaman canlı müzik, kimi zaman dansöz eğlenceye...
  2. Bahçeli evi olanlardan yardım bekliyorum.

Bahçeli evi olanlardan yardım bekliyorum.

Bu soğuk havalarda bahçeye çıkmak dert gerçekten ama görüyorum açık hava ısıtıcıları varmış hiç kullanmadım ben ama kullanan var mı aranızda nasıl gerçekten ısıtıyorlar mı?
  3. Yarım Saatte Ev Temizliğinizi Yapın!

Yarım Saatte Ev Temizliğinizi Yapın!

Bu sayfa; Yarım Saatte Ev Temizliğinizi Yapın konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, arkadaşlarınız aradı ve 1 saat kadar sonra size sürpriz bir ziyaret yapacaklerini söylediler. Aksi gibi eviniz de pek temiz değil ne yapacaksınız? Telaşlanmayın. Birkaç ayrıntı üzerinde oynayarak evinizin temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? 1. DAĞINIKLIĞI TOPLAYIN (Süre:...
  4. evde saç açmakk yardım...

evde saç açmakk yardım...

kızlar merhaba sacımı 3 ay öce siyaha boyamıstım ucları dısında sıyah renk fazla yok sacımda dıplerı dogal sac rengım suan sac rengımı acarak daha acık bır ton dusunuyorum pallettenın sac acıcısını alarak kendım yapabılrmıyım bu ıslemı daha once hıc denemedım saclarıma zarar vermek te ıstemıyorum fıkırlerınıze ıhtıyacım var
  5. Boyadan yanan saçlar için bakım önerileri

Boyadan yanan saçlar için bakım önerileri

Saç biz kadınlar için önemli unsurdur. Uzunluğu, parlaklığı, rengi , kesimi saçın kendini gösteren detaylarıdır. Zamanla saçlarımız eski güzel görünümünü kaybedebiliyor. Özellikle sık ısıya maruz bırakma , boyama işlemleri saçın yıpranıp dökülmesine yol açabiliyor. Yazımızın devamın da , yıpranan ve yanan saçlara yapılacak işlemleri , doğal bakım yöntemlerini anlatmaya çalışıcaz. Yanan ve...

Sayfayı Paylaş