gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Mani manik hastalar maninin tedavisi

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mani tedavisi • Manik hastalar canlı, hareketli, kabarık ve coşkuludur.
    • Yüksek sesle ve hızlı konuşur.

• Neşeli, öfkeli, aşırı güvenli bir ses tonu vardır.

• Hemen dostluk kurar, fakat sathi ve kısa sürelidir.

• Hareket, konuşma ve düşünce hızlanmıştır.

• Konudan konuya atlar.

• Kendini üstün ve güçlü görür, neşe ve coşku içindedir.

• Çok iyi olduğunu söyler.

• Rahatsızlığı kabul etmez ve tedaviyi reddeder.

• Uyku azalmıştır.

• Enerjik ve hareketlidir.

√ Mani ' nin Tedavisi
    • Ağır durumlarda hastaneye yatırılır.

• Antip¤¤¤otik ilaçlar verilir.

• Bu ilaçlar uyuşturucu değil tedavi edicidir.

• Bazı vakalarda elektroşok tedavisi (ECT - EKT) gerekebilir.

Mani manik hastalar maninin tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazan manileri

ramazan manileri

Onbir ayın sultanı, Kıymetlidir her ânı, Süslersin şu cihânı, Hoşgeldin yâ Ramazan! Gökyüzünün melekleri Devran eder felekleri Bu ayda ikram edenin Zayi olmaz emekleri Aldanma sağa sola, Gel gidelim hak yola, Güzel oruç tutanın, Âkıbeti hayrola. Bu aya hürmet gerek, Nîmete şükür gerek, Mübârek Ramazan’da, Hakka ibâdet gerek. Cebimin ağzı dardır İçinde şeker vardır. Sabreyle aman...
  2. burçların manileri

burçların manileri

Koç: Ben bilirim gerisi bos, istiyorsan pesimden kos. Emir almam, ben veririm, Önderiyim bu felegin... Boga : Tek dilegim vardir Bolca para, zengin sofra... Çok bir ey mi istedigim, Güvencemdir bunlar benim... ikizler : Zekam parlak, dilim oynak, Her konuya elim kivrak, Sikintiya hiç gelemem, Bir de karar...
  3. mani.......

mani.......

İki Uçlu Duygulanım - MANİ- İki uçlu duygulanım bozukluğu ( bipolar afektif bozukluk,PMD,manik depresif bozukluk) ne demektir? Kişinin bazı dönemlerde çökkünlük (depresyon) dönemleri yaşaması ile birlikte ,kimi zamanlar da taşkınlık (mani) ya da bunun daha hafif bir sekli olan hipo mani dönemlerinin görülmesi ile seyreden bir psikiyatrik bozukluktur Mani nasıl bir durumdur? Kişinin her...
  4. Mani

Mani

Mani, depresyondan (bkz.) çok daha az görülmekle birlikte, ender rastlanan bir durum değildir. İlk nöbet çok kere adolesans döneminde olur ve hastalık ortalama otuz yaşlarında başlarsa da seyrek olarak orta veya hattâ daha ileri yaşlarda başladığı da görülebilir. İyileşme kadar nöbetlerin nüksetmesi olasılığı da hemen her zaman vardır ve hastaların çoğunluğu er veya geç depresyon durumları da...
  5. mani

mani

mani nedir?

Sayfayı Paylaş