gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Manikür ve oje

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. tırnaklarınızı temizledikten sonra elinize yumuşatıcı bir krem uygulayın. böylece elleriniz nemlendirilmiş, tırnaklarınız da canlandırılmış olur. 2. tırnaklarınızı orijinal biçimine sadık kalarak törpüleyin: yuvarlak, kare veya oval.
    yumuşak bir törpü kullanın, sert törpüler tırnakları bozar. “git gel” biçimindeki törpülemeden sakının. “dıştan içe” doğru törpülemeye çalışın.

3. dört yüzeyli bir törpüyle tırnaklarınızın çiziklerini yok edecek biçimde yüzeyini düzeltin.

4. manikür çubuğunun ucuna (tahtadan yapılmış çubukları tercih edin) pamuk dolayarak oksijenli suya batırın ve tırnağınıza doğru uzamış olan etlerinizi iterek yumuşatın. bir manikür pensiyle bu ölü etleri düzgünce kesin.

5. manikürü, tırnaklarınıza kalsiyum bazlı bir kuvvetlendirici sürüp kurumaya bırakarak bitirin.

French Manikür

1. “french” manikür elleri son derece bakımlı belirten bir manikür ve oje uygulama stilidir.
    tırnaklarınızı kısa ve küt olarak olarak törpüleyin.

2. tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve ojenizin ömrünü uzatmak için bir kat renksiz kuvvetlendirici uygulayın.

3. tırnağınızın beyazına (uç kısmına) bir kat beyaz mat oje sürün. bu işlemin basitçe yapılması için kendinden yapışkanlı bir kağıtla tırnağınızın geri kalanını kapatabilirsiniz.

4. bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.

5. uç kısımlara uyguladığınız beyaz ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, tırnağınızın tamamına pembe, bej veya açık mor gibi natürel renkte bir oje sürün.

6. kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin.

Oje

1. rujunuza uyumlu bir oje rengi seçin.

2. ojeyi sürmeye tırnağınızın ortasından başlayın. daha sonra yanları doldurun.

3. daha homojen bir netice için ikinci katı da sürün.

4. bir pamuklu çubuğu hafifçe asetonla ıslatıp taşırdığınız kısımları temizleyin.

5. daha parlak bir görünüm için bir kat parlatıcı uygulayın.

6. kurumaya bırakın ve diğer elinize geçin.

Manikür ve oje konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Manikür ve Pedikür'ün Püf Noktaları!

Manikür ve Pedikür'ün Püf Noktaları!

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem verme-liyiz.Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir.Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli,kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır. Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar ,besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir.Pedikür...
  2. Manikür ve Pedikür'ün Püf Noktaları!...

Manikür ve Pedikür'ün Püf Noktaları!...

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem verme-liyiz.Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir.Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli,kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır. Sürekli kırılan ve...
  3. Manikür ve pedikürün püf noktaları

Manikür ve pedikürün püf noktaları

pedikürlü ayak pedikürlü tırnaklar ayaklar manikür çeşitleri pedikür çeşitleri Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür. Günlük hayatımızda bütün vücudumuza olduğu gibi el ve ayak bakımına da önem vermeliyiz. Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir. Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli, kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır....
  4. Oje Renkleri Ve Oje Desenleri

Oje Renkleri Ve Oje Desenleri

Oje Renkleri Ve Oje Desenleri de paylaşırsanız çok ama çok sevinirim ben bu yılın oje renklerini ve desenlerini merak ediyorum
  5. Manikürde Yeni Trend 3 Boyutlu Ojeler...Bayılacaksınız...

Manikürde Yeni Trend 3 Boyutlu Ojeler...Bayılacaksınız...

3 Boyutlu Ojeler Yeni Trend 3 Boyutlu Ojeler Kızlar ben buna bayıldım sizlerle de paylaşmak istedim...Bu 3 boyutlu ojeler bence şimdiye kadar en güzel şey...Hadi bayanlar denemesi sizden...Bu da titan ımın rengarenk desenli ojeleri..:) Manikürde Yeni Moda 3 Boyutlu Ojeler! Her şeyin 3 boyutlu olduğu günümüzde manikür concepti de değişti. İşte Ciate Caviar ojeler... Bu yeni manikür ve...

Sayfayı Paylaş