gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.604
  Beğenilen Mesajlar:
  1.517
  Ödül Puanları:
  113

  Manikürü uzun süre kullanmanın yolları

  Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Bayanlar için tırnaklarının güzel gözükmesi son derece önemlidir. Bunun için tırnaklarına manikür yaptırırlar. Uzun uğraşlar sonucu gerçekleşen bu işlemin amacı tırnaklara bakım yapmanın dışında güzel görünmelerini sağlayabilmektir. Manikür işleminden maksimum verim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu makalemizde yaptırdığınız manikürü uzun süre nasıl kullanabileceğinize dair ipuçlarını bulabilirsiniz.


  Ellerinizi çok fazla suyun içerisinde bekletmeyin: Ellerinizi gün içerisinde birçok kere yıkasanız da bunun süresini minimuma indirmeniz önemlidir. Çünkü tırnaklar yoğun miktarda su emerler ve buda çeşitli şekil değişikliklerine neden olur.


  3.jpg


  Manikür ile yaptırmış olduğunuz tırnaklar suyun içerisinde çok fazla kaldığı zaman eski haline dönerek tekrardan bakım yaptırma ihtiyacı meydana getirirler. Eğer manikürle birlikte tırnağınıza cila yaptırmış iseniz zamanla su ile temas ettikçe tırnaklardan bu cilada çıkabilmektedir.


  Manikürün kurumasına dikkat edin: Tırnaklar üzerinde gözle görülemeyen vücudun salgılamış olduğu bir takım maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin içerisinde yağda yer almaktadır. Tırnaklar üzerinde bulunan bu yağ sürülen ilk katın tırnak yüzeyine tam olarak oturmamasına neden olur. Bu yüzden maniküre başlamadan önce tırnaklarınızı yıkayıp ardından iyice aseton ile ovalamanız önemlidir. İşlemi tamamladıktan sonra tırnaklarınızın tamamen kuruduğundan emin olun ve manikürünüze o şekilde başlayın.


  Cila seçimine özen gösterin: Kişiler, daha ucuz olduğu için baz ve ikinci kata sürecekleri cilayı ayırt etmezler fakat bu konuda farklı cila türlerini seçmek önemlidir. Baz katına sürülen cila ile ikinci kata sürülen cilanın farklı işlevleri bulunmaktadır. Tırnağınıza sürdüğünüz baz katındaki cila renk vermesi amacıyla daha yoğun olmalıdır, ikinci kata süreceğiniz cila ise bir nevi koruyucu görev göreceğinden yoğun olmasına gerek yoktur.


  Ciladan sonra acele etmeyin: Manikür işleminde cilanın tam olarak kuruması için yarım saat bekleyin ve üzerinden iki saat geçtikten sonra bir kat daha sürerek cilanın korunmasını sağlayın.

   
Manikürü uzun süre kullanmanın yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göksel - Uzun Uzun Yollar

  Göksel - Uzun Uzun Yollar

  göksel zalim yar Uzun uzun yolları aştım geldim Gözümü kararttım kaçtım geldim Bana birkez gülesin diye Beni sarıp sevesin diye vay Yandım derdinle yar vay aman yar Beni ele güne mahçup etme Beni boynu bükük geri gönderme oof yar Zalim yar Yerden yere vursan da sevdalım sensin Halim ne sormasan da dermanım sensin
 2. İşte mutfak eşyalarınızı uzun süre kullanmanın ipuçları…

  İşte mutfak eşyalarınızı uzun süre kullanmanın ipuçları…

  İşte mutfak eşyalarınızı uzun süre kullanmanın ipuçları… Gümüşlerinizi pamuklu kumaşla temizleyin, çelik eşyaları uzun süre suda bekletmeyin. Kristalleri dolaba yerleştirirken de arada mesafe bırakmayı unutmayın.
 3. Uzun Süre Kalıcı Kızıllık

  Uzun Süre Kalıcı Kızıllık

  saçtaki kızıllık nasıl gider Profesyonel kuaförlerin tercih ettiği Majırouge ve Luocolor kızılları Rubilane teknolojisi ile yenilendi! Rubilane™ ‘ı çok kuvvetli renklendirme gücüne sahip yeni jenerasyon bir molekül olarak tanımlayabiliriz. Saç tellerine derinlemesine nüfuz eder,yoğun ve parlak bir bakır kızılı yansıtır. Rubilane™ teknolojisi 3 devrimci avantaj sunuyor:Saf ve çok parlayan...
 4. Uzun süre kalıcı makyaj M.A.C

  Uzun süre kalıcı makyaj M.A.C

  M.A.C türkiye M.A.C kozmetik M.A.C ruj M.A.C makyaj ürünleri uzun süre kalıcı makyaj önerileri burada arkadaşlar. Yüz mimiklerinden biridir göz kapaklarındaki çizgiler. Bunun için her ne kadar yaşılılık önleyici kremler kullansak ve ayrıca kırışıklıklar için bitkisel maskeler de uygulasak, göz kapaklarında ki o çizgiler far sürünce bir zaman sonra hep kendini gösterir Melek'ler. Hani şu far...
 5. Kabızlık hemoroide yol açarmı?

  Kabızlık hemoroide yol açarmı?

  Genelde hastalıklara insanların hatalı davranış ve yaşam şekilleri neden olmaktadır. Örnek hemoroid her ne kadar genetik ailesel yönü olsada, en büyük oluşum sebebi kabızlık olarak görülmektedir. Kabızlığın getirdiği ıkınma ile gelişen hemoroid, fissür, apse, fistül gibi makat hastalıklarının oluşumunda en önemli sebeptir. Kabızlık neden hemoroid’e yol açıyor? İnsanlar kabız kaldığında...

Sayfayı Paylaş