gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Manisa'da domuz gribi vakası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Dün İstanbul'dan memleketi Manisa'nın Salihli ilçesine gelen Yusuf D. (28) adlı üniversite öğrencisi genç, rahatsızlanınca bu sabah Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Akşam saatlerinde durumu ciddileşen Yusuf D, özel donanımlı ambulans ve sağlık personeliyle Salihli'den Manisa Devlet Hastanesine sevk edildi.
    Nakil öncesinde Manisa Devlet Hastanesinin Acil Servisinde görevli sağlık personeli ve güvenlik görevlilerine maske dağıtıldı.

Yusuf D'nin tedavisine önceden hazırlanan özel odada başlandı.
    Bu arada, güvenlik tedbirlerine rağmen bazı hastaların acil serviste maskesiz dolaşmaları dikkat çekti.

Manisa Devlet Hastanesine getirilen acil vakalar ise Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne yönlendirildi.

Konu hakkında AA muhabirine açıklama yapan Manisa İl Sağlık Müdürü Ziya Tay, Yusuf D'nin İstanbul'da H1N1 virüsü taşıdığı tespit edilen bir kişiyle teması olduğunu ve aynı virüsü taşıyor olma ihtimalinin yüksek olabileceğini söyledi.
    Tay, ''Salihli Devlet Hastanesi'ndeki imkanların sınırlı olması sebebiyle hasta Manisa'ya sevk edildi. Bir süre özel odada gözetim altında tutularak tedavisi yapılacak. Şu an itibariyle görülen belirtiler H1N1 virüsünün neden olduğu belirtilerle aynı. Hasta, solunum sıkıntısı çekiyor. Kesin bir sonuç alabilmek için hastadan numune alındı. İki gün sonra sonuçları elimize ulaşacak. Ancak pozitif çıkması muhtemel. Bu nedenle gereken tüm müdahale şu an itibariyle yapılmaktadır'' dedi.

Tay, Salihli'de 3 kişinin daha domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındığını ancak, testlerin negatif çıktığını sözlerine ekledi.

Manisa'da domuz gribi vakası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. domuz gribi

domuz gribi

bugünlerin en önemli konularından bir tanesi domuz gribi ve domuz gribi aşısı olduğunu hepimiz biliyoruz meleklerim...malesef bu hastalık türkiyemizin çoğu il ve ilçesinde de saptanmıştır..domuz gribi aşısı konusunda çeşitli söylentiler var..siz ne düşünüyorsunuz bu konuda??aşıyı yaptırır mısınız??paylaşımlarınızı bekliyoruz... teşekkürler
  2. Ağrı ve mardin'de domuz gribi vakası

Ağrı ve mardin'de domuz gribi vakası

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, Ağrı'da domuz gribi şüphesiyle test edilmek üzere gönderilen numune sayısının 11 olduğu ve bu numunelerden 5'inde sonucun pozitif çıktığının anlaşıldığı belirtildi. Hastalardan 2'sinin tedaviye cevap vererek tamamen iyleştiği vurgulanan açıklamada, "Geri kalan 3 hastanın da hastanede tedavisine devam edilmektedir. Hastalara konu hakkında...
  3. Domuz Gribi

Domuz Gribi

Merhaba arkadaşlar,bana gelen bir maili sizinle paylaşmaka istedim.. > > DOMUZ GRİBİ 'nden korunmanın basit yolları‏ > > > > Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit > > uzmanıdır. MBBS, DRM DNB. / 20 yıldan fazla klinik > > tecrübesi vardır. > > > > Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun > > delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır....
  4. domuz gribi mitleri

domuz gribi mitleri

Semptomları sıradan gribe mi benziyor? Sadece hasta ve güçsüzler mi tehdit altında? Aşısı varsa herşey yolunda mı? Domuz gribi hakkında üretilen mitler ve bilimsel açıklamaları... Domuz gribine yakalananların ve bu nedenle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artarken, hastalık hakkında kafa karışıklığı da devam ediyor. Hastalığın ikinci dalgasının başladığı, aşısının geliştirildiği...
  5. Domuz gribi

Domuz gribi

Herkese merhaba, arkadaşlar ben domuz gribine fena halde kafayı taktım.Çocuklarıma hergün elma-havuç suyu sıkıyorum ve ceviz-badem-fındık yedirmeye gayret ediyorum.Kırmızı et ve bakliyatta çok önemli bağışıklık sistemi için diye söyleniyor,sofradan eksik etmemeye çalışıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim.Aman dikkat..........

Sayfayı Paylaş