Mantarlı Yumurta ( Kahvaltıda Ne Pişirsem?)

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye

kahvaltı tarifleri kahvaltida mantar kahvaltıda mantar [​IMG]

mantarlı yemekler, mantarlı yemek tarifleri, mantarlı yumurta, mantarlı yemek, mantarlı yemek çeşitleri, mantarlı yemek tarifleri resimli, mantarlı yumurta tarifi, mantarlı yumurta nasıl yapılır

Merhabalar meleklerim bu sabah kahvaltıya ne yapsam diye düşünürken aklıma birden dolaptaki mantarlar ve yumurtalar geldi.:) Acaba bunları bir araya getirsem nasıl olur dedim veeee... Tabi ki harika oldu. Eee bunu da paylaşmamak olmazdı di mi ama.:)

MANTARLI YUMURTA tarifi için Malzemeler :

3 ADET YUMURTA 4-5 ADET MANTAR 2 YEMEK KAŞIĞI TERE YAĞI TUZ ÇOK AZ KARABİBER KIRMIZI PUL BİBER
    MANTARLI YUMURTA yemeğinin hazırlanışı:

TERE YAĞINI TAVANIN İÇİNDE ERİTELİM İÇİNE İNCE İNCE DOĞRADIĞIMIZ MANTARLARI KOYALIM VE İYİCE KAVURALIM MANTARLAR PİŞİNCE ; AYRI BİR YERDE ÇIRPTIĞIMIZ YUMURTANIN İÇİNE PUL BİBER,TUZ VE KARABİBERİ EKLEYELİM.TAVANIN İÇİNE EKLEYELİM YUMURTALAR PİŞİNCE OCAĞI KAPATIP SERVİS YAPALIM.

NOT: ARZUYA GÖRE ÜZERİNE KAŞAR PEYNİRİ RENDELEYEBİLİRİZ.

AFİYET OLSUN.

2. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi

çok güzel görünüyor.... eline sağlık.

3. jupiter

jupiter Forum Okuru

mantar cok severim ama yumurtali denememsitim bi deneyeyim bakalimm .. eline saglik hayalll

Mantarlı Yumurta ( Kahvaltıda Ne Pişirsem?) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yumurta ile güzelleşin-yumurta maskesi

yumurtayla cilt bakımı yumurta maskesi yumurtayla yapılan maskeler yumurta maskeleri rüyada kaynatmak Bakımın Uygulanma Süresi • Bir yumurtayı iyice sertleşene kadar pişirin. Hemen kabuğunu çıkarın, çünkü yumurta çok sıcak kullanılmalıdır. • Bunu bir musline (ince bir bez) veya çok ince keten bir mendile sarın. Ama, mendilin kenarlarından tutabile*ceğiniz kadar büyük olmasına dikkat edin....
  2. Kilo Vermenin Sırrı Kahvaltıda Saklı

Yapılan son araştırmalar günün en önemli öğünü olan kahvaltı öğününün kilo vermek için anahtar öğün olduğunu ortaya koydu. Araştırmada denek olarak kullanılan günlük kalori ihtiyaçlarının yarısını sadece kahvaltıda alan kadınlar, çok daha az miktarda yemekle beslenen kadınlardan daha hızlı ve sistemli kilo verdiler. San Francisco’da bir konferansta araştırma sonuçlarına değinen Dr....
  3. İftara Ne Pişirsem

İftarda tam olarak ne pişireyim arkadaşlarım aklım karıştı benim hep böyle oluyor ramazan ayında ne pişireceğim derdi ile bitiyorum. Öğlen başlıyorum yemek yapmaya ancak bitiyor iftara. Şimdi sizlerin tavsiyelerini alabilirmiyim. Misal İftara ne pişirsem başlığı altında 7 gün açsanız da ben de dertten kurtulsam ha olmaz mı ne diyorsunuz. Cemoşun konularını görmüştüm. Titan cemoş halledin...
  4. Kahvaltıda Değişik Lezzetler

Kahvaltıda Değişik Lezzetler arıyorum lütfen sizde kendi önerilerinizi tariflerinizi yazın bıktım her sabah aynı şeyleri yemekten
  5. Kahvaltıda yumurta zayıflatıyormuş!

kahvaltıda yumurta zayıflatıyor mmu yumurta zayıflatır mı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu haberimizde sizi şaşırtacak bilgiler sunuyoruz. Amerikalı uzamnlara göre kahvaltıda yumurta yemek zayıflatıyormuş. Yaza girerken mayo ve bikini modelleri içersinde fit görünmek isteyenler, şimdi gelin haberimizin detaylarına; Sabah Kahvaltıda Yumurta Zayıflama Nedeni ABD’de uzmanlara göre güne...
  6. Tek Yumurta Çift Yumurta İkizleri İle İlgili Bilgiler

tek yumurta ikizleri çift yumurta ikizleri Sevgili melekler, özellikle tedavi yöntemiyle gebelik yaşayanlarda çoğul gebelik görülme sıklığı daha fazladır. Eğer siz de tedavi görerek gebe kaldıysanız sizin de tek yumurta ikizi, çift yumurta ikizi ya da daha fazla bebeğiniz olabilir. Bu yazımızda ikiz gebelikler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :) Tıp literatüründe çoklu doğum...
  7. Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır..Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi..

Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır Güveç severler işte şimdide böylesini bir deneyin..Sucuğun ve mantarın muhteşem kokusunu güveçle bütünleştirmek için işte tarifini sizinle paylaşıyorum... Malzemeler: 1 kangal sucuk 500 gr mantar 3 soğan 3 diş sarımsak 3 domates 2 sivri biber 4 yemek kaşığı ayçiçeği yağı 100 gr kaşar peyniri Tuz Karabiber Kırmızı pul...
  8. Kahverengi Yumurta İle Beyaz Yumurta Arasında Ne Fark Var?

beyaz yumurta, kahverengi yumurta, beyaz yumurta mı sarı yumurta mı Sevgili melekler, hiç merak ettiniz mi, neden yumurtaların bazıları beyazken bazıları kahverengi kabuklu oluyor? Acaba ikisi arasında fark var mı? Varsa ne fark var? Hemen hergün tükettiğimiz, mutfağımızdan eksik etmediğimiz ikiş tip yumurta ile ilgili size söyleceklerimiz var. Merak edenler buyursun :D:D Bu konuda iki...
  9. akşama ne pişirsem

şu kadınların yemek derdi bitmiyor değilmi eminim benim gibi düşünen bir sürü kadın vardır öğleden itibaren sürekli aklımdaki soru akşama ne pişirsem..yemeğimin adını bir koysam bayağı bir yük kalkacak üstümden bazen aklıma hiç yemek ismi bile gelmiyor Benim gibi kararsız kişiler varsa burada birbirimize akşama ne pişirebileceğimiz konusunda öneri ve tavsiyelerde bulunabiliriz
  10. Tek Yumurta veya Çift Yumurta İkizi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İkiz gebelik (hamilelik) ne zaman belli olur? kaçıncı haftada anlaşılır? tek yada çift yumurta ikizleri oldukları hangi haftada belli olur konusunda anne adaylarının sıkça sorduğu sorular cevapları detaylarıyla birlikte yazımızın devamında. İkiz gebelik kaçıncı haftada belli olur? Gebeliğin ilk haftasında yapılan ultrason muayenesinde ikiz gebelik olduğu saptanabilir ancak, daha net olarak...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. mantarlı yumurta

,
  2. kahvaltıda ne pişirsem