Maral Dizisi Hazal Kaya Kimdir ? Hazal Kaya'nın Son İmajı

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Maral Dizisi Hazal Kaya Kimdir ? Hazal Kaya'nın Son İmajı
Maral: En Güzel Hikayem dizisi ile TV8 ekranlarında boy göstermeye başlayan Hazal Kaya ilk başrolünü 2007-2008 yıllarında yayınlanmış Genco dizisinde oynadı. Kendini bu dizide kanıtlayan güzel oyuncu Hazal Kaya'ın asıl yıldızı 2008 yılında başlayan Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde oldu.

HAZAL KAYA NASIL KİLO VERDİ?
Kaya, "Şeker hastalığımdan dolayı bir buçuk ay içinde kilo aldım. Hastalığı kabullenme sürecim sıkıntılı geçti. Düşün, 22 yaşımda yemek yedikten sonra şekerim fırlıyor, ardından düşüyor ve ben uyuyakalıyorum! Sonra hastalığıma uygun bir beslenme programı oluşturdum, yemeklerimi kendim pişirmeye başladım. 2.5 ayda sağlığıma kavuştum, 11 kilo verdim."
ABD'ye kilo vermeye gittiği haberlerine de cevap veren güzel oyuncu, "Oyunculuk eğitimi için gittim, zayıflama sürecimi de orada geçirdim. Her gün bir buçuk saat yürümeye başladım. Ardından kendime günlük bir program çizelgesi çıkardım. Bir kardiyo-dans DVD'si aldım, onu çalışıyordum. Sabah 9.00'da kahvemi içiyor ardından 'Fitness Blenders' izlemeye başlıyor ve bire bir uyguluyordum."

Hazal Kaya ardından sürekli başrol teklifleri gelmeye başladı. Katıldığı bir programda hayatı hakkında samimi itiraflarda bulunan Hazal Kaya'nın bu programda gerçek adının farklı olduğunu öğrendik. Uydu aracılığı ile Birleşik Arap Emirlikleri'nden Ortadoğu ve Amerika'ya yönelik yayın yapan MBC 4 kanalında Liana Dahdouh'un İstanbul 'da hazırlayıp sunduğu ‘Ekstra Turki' programında bu hafta Hazal Kaya ile Sait Halim Paşa Yalısı'nda gercekleşen röportaj ekrana getirildi. Kaya, anne ve babasının avukat olduğunu bu nedenle onlardan kendisine kalan en mühim özelliklerden birinin adalet duygusu olduğunu belirtti. Hazal Kaya, 4 yaşında bale, kemana başladığını, İtalyan Lisesi mezunu olduğunu, tango yaptığını, halen Bilgi Üniversitesi'nde sahne sanatları alanında eğitim gördüğünü anlattı.

"AVRUPA VE AMERİKA'DA ADIM ‘LEYLA"

Hazal Kaya, bir sual üzerine nüfusa ‘Leyla Hazal' adıyla kaydedildiğini kaydederek şu şekilde açıkladı:

"Çocukluğumdan bu yana 'Hazal' dedikleri için ‘Leyla'yı kullanmadım. Ama yurt dışında özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde çok fazla zor oluyor onlar için ‘Hazal' demek. ‘Leyla'yı kullanıyorum oralarda. Zaten, ‘Leyla' diyorlar bana."

Kaya, genellikle duygusal kararlar verdiğini, kendisine önerilen karakter ve hikayeyi genel olarak sevmesi ve heyecanlanması halinde o önerisi kabul ettiğini bildirirken, yayından kaldırılan ‘A.Ş.K' dizisi için, "İnsan arkadaşlarından ayrıldığı için üzülüyor. Başladığınız bir proje yarım kalmış oluyor. Arkadaşlarımdan ayrılıyorum ve iş bitti diye tabii ki burukluk oldu fakat onun dışında hayat devam ediyor. İş neticede. Çok fazla üzüleceğim bir şey değil" diye belirtti.

Hazal Kaya, bir sual üzerine Arap dünyasında büyük ilgi gören ‘Aşk-ı Memnu' dizisinde canlandırdığı ‘Nihal', ‘Adını Feriha Koydum' dizisinde ‘Feriha' gibi masum ve iyi niyetli karakterleri canlandırdığını hatırlattı. Kaya, bu karakterlerden akabinde son dizisi ‘A.Ş.K'ta ise canlandırdığı ‘Azra' karakterinin bu Arap dünyasındaki izleyicilerine ters gelmiş olabileceğini ifade ederek, "A.Ş.K' diğer karakterlerden daha kadınsıydı. Elbette ki ben büyüdükçe karakterlerimin yaşı da büyüyor. Evet bu biraz daha kadınsı bir karakterdi" diye açıkladı. Hazal Kaya, senaryoların bütününe baktığını, çok fazla iyi bir senaryoda çok fazla silik ya da çok fazla güçlü bir karakterde de oynayabileceğini vurgularken, şu şekilde devam etti: "Benim için mühim olan senaryonun bütünü. Dağıtılan ödüllerde hep yardımcı erkek ve yardımcı kadın ödülleri de vardır. Onlar da çok fazla önemlidir. Bu sebepten ötürü yaptığımız iş çok fazla mühim, çok fazla keyifli. Çok fazla iyi bir işin neresinde ne oynadığınız değil o işin içinde olmanız mühim. Mesela Aşk-ı Memnu'da neyi oynadığım mühim değil. Çok fazla iyi bir işti ve içinde olduğum için gurur duyuyorum."

Kaya, bir sual üzerine, "Çok fazla duygu dolu biri olduğum da söylenemez" derken, çocukluğundan beri ençok hayran olduğu isimlerden birinin uğruna büyük kavga edeceğim kadar sosyal medyada birisi şu ana kadar olmadı. Zira sosyal medya esasen çok fazla yeni hepimiz için. Ama çok fazla hayran olduğum kim var. Ricky Marti olduğunu vurgularken, kendisi ile alakalı şunları anlattı: "Topuklu ayakkabı giydiğim çok fazla söylenemez. Ama ‘Hiç giymem' dediğim bir şey yok. Sağlıklı ve formda kalmanın yolu diyet ve spor. Ben hastalığım gerekçesiyle kilo almıştım. O hastalığa makul beslenmeye başlayıp bir de spor yapmaya başlayınca bir anda gitmeye start verdi kilolar. Gerçekten tek mesele bu doğru beslenme ve spor. Ben Antepliyim. Yani Türkiye'nin doğu tarafından. Bizde çok fazla çok et yağlı yemekle, patlıcanlar, falan bayılırım demek oluyor ki. Kebap tabii."
1ab92ef_o.jpg
21.jpg
20836.jpg
3850148091523.JPG
ekran-resmi-2015-04-07-10.43.11.png

Geri