gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Mardan Palace - Antalya [ Avrupa'nın En Lüks ve En Pahalı Oteli ]

Konu, 'Türkiye Otelleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mardan palace Arkadaşlar şimdi size bir otel tanıtımı yapmak istiyorum ama ben otelin ilk resimlerini gördüğümde böyle bir otelin Türkiye'de bulunduğuna inanamadım inanılmaz güzel ve lüks bir otel.Tamamen Avrupai bir görünümünde ve her türlü konfor düşünülmüş Resimler bile beni cezbetti eminim sizde birazdan vereceğim resimlere baktığınızda aynı kanıda olacaksınız büyüleyici bir atmosferi var otelin ...Buyrun size şimdi otelin resimlerini veriyorum otelimizin adı Mardan Palace ve otel Antalya da bulunuyor [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un Antalya'nın Kundu bölgesinde 1.4 milyar dolar harcamayla yaptırdığı Mardan Palace'ın açılışı için getirdiği Mariah Carey, Paris Hilton, Sharon Stone, Richard Gere ve Seal gibi ünlü yıldızları ülkemizden ayrıldı.

[​IMG][​IMG]

Otel hakkında sizler için netten geniş bir araştırma yaptım arkadaşlar bakın otelin genel olarak özellikleri nelermiş

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un Antalya Aksu’da inşa ettirdiği 24 bin metrekarelik havuzu, 80 bin euroluk antika koltukları, 2 bin 500’er metrekarelik kral daireleri bulunan, Mardan İstanbul Palace oteli Mayıs sonu açılıyor. Sadece çatal bıçak takımlarına 17 milyon dolar harcandığı belirtilen otel, lüks ve ihtişamda dünyanın sayılı otellerinden biri olacak.
    OTELİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN
    YENİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Bu yaz sezonunda hizmete girmesi planlanan Mardan İstanbul Palace oteli lüksün sınırlarını zorlarken, dünyanın en ihtişamlı oteli olarak gösterilen Burj El Arab’ı da gölgede bırakmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin şu ana kadar yapılan en lüks otellerinin 150 milyon dolara malolan Calista Luxury ve 130 milyon dolara malolan Rixos Premium Belek Oteli olduğu düşünülürse, 400 milyon dolarlık maliyeti olacak Mardan İstanbul Palace’ın Türkiye’de de lüks kavramına yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.

Antalya Aksu’da inşa edilen otelde kişi başı bir gecelik oda fiyatlarının 400 dolardan (533 YTL) başlayıp 20 bin euroya kadar yükseleceği öğrenildi. Antalyalı otelciler söz konusu otel sayesinde tüm turistik otellerin fiyat seviyelerinin de yükselmesini bekliyor.

Havuzu dünyada ikinci

500 odalı oteldeki odaların yüzde 70’i 60-70 metrekarelik süitlerden oluşacak. Standart odaların büyüklüğü 45-50 metrekare, dubleks odalar ise 200 metrekare olacak. Ayrıca 100’er metrekare büyüklüğünde 20 villa bulunacak. Dolmabahçe Sarayı örnek alınarak yapılan ana binanın en üst katında 2.500’er metrekarelik kral daireleri yer alacak.

Tam 24 bin metrekare büyüklüğünde İstanbul Boğazı şeklinde inşa edilen havuz bu büyüklüğü ile dünyanın ikinci büyük havuzu olacak. Havuzun Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy, Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyacak. Bu bölümler aynı zamanda konaklama üniteleri olacak. Avrupa ile Anadolu yakası arasındaki ulaşım saltanat kayıklarıyla yapılacak.

Da Vinci köprüsü var

Kayıklar Beşiktaş, Moda, Haydarpaşa benzeri iskelelere yanaşacak. Bu iskelelerde farklı restoranlar bulunacak. Havuzun en iddialı restoranı ise tam ortasındaki Kız Kulesi şeklinde tasarlanan balık restoran olacak. Bu restoranın etrafı 80 metre uzunluğunda bir akvaryumla çevrelenecek. Akvaryum yemek yiyenlerin balıkları ve arkasında da yüzen insanları görebileceği şekilde tasarlandı. Ayrıca otelin ana binasının alt katında da toplam 7 restoran olacak. Sadece restoranlar için alınan çatal-bıçak takımlarına 17 milyon dolar harcandığı söyleniyor.

İç mimari de bir o kadar iddialı. Saray kısmı ve villaların iç mimarisi Zeynep Fadıllıoğlu tarafından yapılıyor. Otelin lobisine Dolmabahçe Sarayı’nın altın yazmalı el işlemeleri, tavan süsleri, hatta sarayın girişindeki altın varaklı büyük merdivenin benzerleri konuluyor. Tüm dekoratif malzemeler tarihi eserlerden seçiliyor. Antikacılar tek tek dolaşılarak Osmanlı dönemini yansıtan koltuklar, aynalar aranıyor. Tek bir antika koltuk için 80 bin euro ödendiği konuşuluyor.

İstanbul Boğazı şeklindeki havuzun iki yakasını birleştiren iki de köprü olacak. Ancak bu köprülerin modern çizgiler taşıyan iki Boğaz Köprüsü şeklinde olması yerine Leonardo Da Vinci’nin Galata Köprüsü için çizdiği proje dikkate alınmış. Söz konusu köprü, Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilmemişti. Yaklaşık 550 yıl sonra, ahşap Da Vinci köprüsü Mardan İstanbul Palace’ta hayat bulacak.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Ben oteli gördüm ...Süperrr...

Mardan Palace - Antalya [ Avrupa'nın En Lüks ve En Pahalı Oteli ] konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. en pahalı gelinlik

en pahalı gelinlik

dünyanın en pahalı gelinliği en pahalı gelinlik pahali gelinlik pahali gelinlikler gelinlikler
  2. En Pahalı Tatlı

En Pahalı Tatlı

tatlı pahalı bitkiler en pahalı bitkiler en bitki Dünyanın en pahalı tatlısının fiyatı tamı tamına 25 bin dolar. İçinde altın parçacıkları da bulunan tatlının tadı ise fiyatı kadar ilgi görmemişti. Şimdi ne yapıyorsunuz eşlerinize " bak bak buda var işte insanlar bunlardan yiyor sen bana almıyorsun " şeklinde cümle kuruyorsunuz ve noluyor :D:D Düşünmek bile istemiyorum. :puha:
  3. Dünyanın en pahalı evleri

Dünyanın en pahalı evleri

dünyanın en büyük evi dünyanın en büyük evleri pahalı evler Dünyanın en pahalı evleri, nerededir, fiyatları nedir, boyutları ne kadardır, kime aittir bunlar hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Dünyanın en pahalı evleri listesinin ilk sırasında ABD'de, California Beverly Hills'teki, bir dönem Amerikan medya imparatoru William Randolph Hearst'e ait olan 6.5 hektar alan üzerine kurulu...
  4. Dünyanın En Pahalı ve En Büyük Villası

Dünyanın En Pahalı ve En Büyük Villası

dünyanın en büyük villası Dünyanın En Pahalı ve En Büyük Villası, nerededir, kim yaşıyor, boyutları ne kadardır, nasıl yaşanır konuları hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Bu evde yaşamak bir dert yaşamamak ayrı bir dert. Sorunlar büyük olur evde büyük olunca. Siz yaşamak ister miydiniz Melekler :) Fransız Riviera'sında bulunan ünlü Leopolda Villası, dünyanın en pahalı evi...
  5. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası!

avrupanın en liberal uyuştucu yasası uyuşturucu yasağı ile ilgili yasalar avrupada uyuşturucu yasağı hakkında Meleklerim şaşkınlıkla okuduğum bir haberi paylaşmak istiyorum sizinle.Ne kadar güncel bilemiyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.İnsan hayatı bu kadar basit değil bunu da söylemeden edemiyorum.. Avrupa'nın en liberal uyuşturucu yasası 1 Ocak itibariyle Çek Cumhuriyeti'nde...

Sayfayı Paylaş