gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Margarin ile tereyağı arasındaki farkı biliyor musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

· Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir. · Tereyağı çok az daha fazla doymuş yağ oranına sahiptir. 8 grama 5 gram. · Harvard Tıp Fakültesinin çalışmasına göre tereyağı ile karşılaştırılınca margarin yemek kadınlarda kalp hastalığına yakalanma olasılığını %53 artırıyor.
    · Tereyağı yemek, yiyeceklerdeki diğer besin öğelerinin emilimini artırıyor. Tereyağının besinsel değeri yüksek olmasına rağmen margarinin çok düşüktür. Çünkü katkılıdır.
    · Tereyağı margarinden çok daha lezzetlidir ve diğer yiyeceklerdeki tadları zenginleştirir.
    Tereyağı yüzyıllardır bilindiği halde margarin 100 yıldan az bir süredir yapılmaktadır.

Ve şimdi margarine gelelim...

· Yağ asitleri çok yüksektir...
    · Koroner kalp hastalığı riskini üçe katlar...
    · Toplam kolesterolü ve LDL"yi yükseltir. (Kötü kolesterol)
    · HDL"yi düşürür. (iyi kolesterol)
    · Kanser riskini beş katına çıkarır...
    · Anne sütünün kalitesini düşürür...
    · Bağışıklık sistemini zayıflatır...
    · İnsülin tepkisini düşürür.

İŞTE EN İLGİNÇ KISMI!
    · Margarin plastikten yalnızca 1 molekül farklıdır.

Kendiniz de deneyebilirsiniz: Bir paket margarin alın ve gölge bir yere koyun. İki gün içinde şunları gözlemleyeceksiniz. Üzerinde bir tane bile sinek yok! (Bu size birşeyler anlatmalı.)
    Çürümemiş ve kötü kokmamıştır. Çünkü hiçbir besin değeri yoktur ve üzerinde hiçbir şey gelişmez. Hatta mikro organizmalar bile yerleşmez. Neden? Çünkü nerdeyse plastiktir. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza sürer misiniz?

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Bunu duymuştum canım çok ilginç gerçekten :)

Margarin ile tereyağı arasındaki farkı biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Margarin ve tereyağı arasındaki farklar?

Margarin ve tereyağı arasındaki farklar?

margarin margarin resmi Margarin mi yoksa tereyağımı zararlı desem belki içinizde elbette ki tereyağı diyenler olacaktır çünkü margarini bizler tereyağına göre daha hafif bir yağ sanırız aslında durum hiç te düşündüğünüz gibi değil.Konunun uzmanları bizleri oldukça şaşırtacak bazı açıklamalarda bulunmuşlar bakalım margarin ve tereyağı arasındaki farklar nelermiş? · Her ikisi de hemen hemen...
  2. Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar siz de Havanın Nemi Ne İle Ölçülür merak ettiniz mi hiç bilmiyorum ama ben harbiden de çok merak ettim sizden Havanın Nemi Ne İle Ölçülür diye biliyorsanız bana yazmanızı rica ediyorum.
  3. Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar neşe dolu bir hafta sonu geçirirsiniz inş diyor ve sizlere Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür diye soru yöneltiyorum. Cevaplar için şimdiden çok tşkler.
  4. Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz

Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz? Ben Aras Bulut İynemli (Mete) hayranıyım sevgilisi varmış merak ettim kim diye:)
  5. Aldatılmak ile  aldatmak arasındaki farkı

Aldatılmak ile aldatmak arasındaki farkı

Merhaba kızlar sizce aldatmak ile aldatmak arasındaki fark ne aldatılınca bi koli mendillle ağlarız peki ya biiz aldatınca erkeklerin tepkisi nası olur ?:clapping:

Sayfayı Paylaş