gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

margarin yer misiniz?

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kucukken mahallenin altini ustune getirir, deli gibi kosar kisnerdik. oglen saatlerinde arkadaslarimiz anneleri tarafindan hazirlanan uzerine margarin surulmus ekmekleri yerdi, ben de yalanarak izlerdim onlari. cunku ben annemden margarinli ekmek istedigimde "sagligina zararli" der ve izin vermez; ekmegin uzerine tereyagi, recel veya salca surerdi. margarini o kadar merak ederdim ki...

o zamanlar gizli gizli yedigim margarinli ekmeklerin tadini simdi en guzel restoranlarda bulamiyor olmam bu ilkel fast foodun yararli oldugunu gostermez elbette...

eger siz anne-baba olarak cocuklariniza bu margarin denen hedeyi her ne sekilde olursa olsun (pisirdiginiz yemekte veya ekmek uzerine surerek) yediriyorsaniz o cocuklardan hicbir tesekkur beklemeyin. len bacaksizlar siz de oturup evde margarinli ekmek falan tikiniyorsaniz vazgecin olm hamambocegi yiyin daha iyi. ettir en azindan.

buyrun kendiniz deneyin:

bir paket margarini acin ve golge bir yere koyun. iki gun boyunca bekletseniz bile bozulmadigini goreceksiniz. ne curuyecek, ne de kotu kokacak. oysa besinler bozulma ve kokma gibi dogal haklara sahiptirler. peki margarin neden kokmaz?

margarinde hicbir besin degeri yoktur. birakin kokup bozulmasini, uzerine sinek bile konmaz. o kadar faydasizdir ki, uzerine mikro organizmalar bile yerlesmez.

buldugu her seye ususup tikinmaya calisan bortu bocegin bile yaklasmadigi bir maddeyi nasil oluyor da yiyorsunuz? sonra da bir oturusta 7,5 iskender yedim diye bana midesiz dersiniz. peh!

margarinlerle ilgili hazirlanan bir diploma tezinden birkac madde yazalim suraya, kusmadan okuyun:

1 - margarinde yag asitleri cok yuksektir, koroner kalp hastaligi riskini 3 kat artirir.

2 - toplam kolestrolu ve ldlyi (kotu kolestrol) yukseltir.

3 - hdlyi (iyi kolestrol) dusurur.

4 - kanser riskini bes katina cikarir.

5 - anne sutunun kalitesini dusurur.

6 - bagisiklik sistemini zayiflatir.

7 - insulin tepkisini dusurur.

8 - ekmekustu, koprualti, zeytinyagli vs. modellerin hepsi aynidir.

9 - margarin, plastikten yalnizca bir molekul farklidir.

yani?

plastik kemiriyosunuz abi siz!?

...

bu tabloya gore...

sizce margarin paketlerinin uzerine sagliga zararlidir yazmamak hatta reklam yapmalarina izin vermek ahlâki bir davranis mi?

butun margarin firmalari en saglikli margarinin kendileri tarafindan uretildigini iddia ederek goz gore gore halki kandirmaya devam ediyor. vatandasin cani cekiyor diye sucuk reklamlarina sansur koyan devlet babamiz yedigi margarinler yuzunden mi bu kadar sisip hantallasti acaba

kaynak:web portaltürkiye.com

margarin yer misiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Margarin

Margarin

Rüyada margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir. Rüyada margarin yemek, mide rahatsızlığı olduğuna işaret eder. Rüyada margarin görmek isinizde ve evinizde yaptiginiz bazi harcamalarinizdaki kisintinin, size fayda degil zarar getirecegine; bu planinizi daha uygun bir sekilde yürütürseniz daha karli çikacaginiza isarettir.
  2. Vergi, zekat yerine geçer mi?

Vergi, zekat yerine geçer mi?

vergi zekat yerine geçer mi vergi vermek Vergi vermek zekat yerine geçer mi?Vergi veren kişinin zekat vermeye zorunluluğu varmıdır sorularını merak ediyorsanız işte cevabı: Vergi bir vatandaşlık görevidir; zekat ise dinî bir yükümlülüktür. Ayrıca zekat ile vergi, yaptırım kaynağı, temel gaye, oran , miktar ve harcanacağı yerler bakımından birbirinden farklıdır. Bu itibarla, devlete ödenen...
  3. Pirana İnsan Yer mi?

Pirana İnsan Yer mi?

pirana balığı, insan yer mi, doğru mu, bilinmeyen gerçekler, parçalar mı, ile ilgili bilgiler burada melekler Konusu pirana balığı olan filmlerde hep görürüz melekler :) Piranalar suya düşen hiçbir insanı kaçırmaz yerler,hem de saniyeler içinde :S Acaba diyordum abartıyorlar mı? Derken aşağıda ki makaleye rastladım ve sizinle paylaşmak istedim :) Katil ruhlu doyumsuz ve kana...
  4. Köpekler balık yer mi ?

Köpekler balık yer mi ?

Benim bir köpeğim var ona balık vermek istiyorum. Acaba köpekler balık yiyebilir mi köpeği olanlar cevaplarsa sevinirim.
  5. Yumurta Tatlısı Yer misiniz?

Yumurta Tatlısı Yer misiniz?

Yumurta Tatlısı Nasıl Yapılır? Yumurta tatlısı Tarifi? Eeee Ramazan ayinin , iftar menülerinin vazgecilmezi , olmazsa olmazi tatlilar.Benden de size yapimi cok kolay ve tadi süper bir tatli tarifi melekler.Buyurun... :) (resim cok net olmadi telefondan cektim ancak bu kadar oldu :) ) Malzemeler 2 yumurta 8 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı karbonat veya 1 paket kabartma tozu Yaklaşık 1,5 su...

Sayfayı Paylaş