gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Margarin

Konu, 'L-M' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Rüyada margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir. Rüyada margarin yemek, mide rahatsızlığı olduğuna işaret eder. Rüyada margarin görmek isinizde ve evinizde yaptiginiz bazi harcamalarinizdaki kisintinin, size fayda degil zarar getirecegine; bu planinizi daha uygun bir sekilde yürütürseniz daha karli çikacaginiza isarettir.

Margarin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. margarin yer misiniz?

margarin yer misiniz?

kucukken mahallenin altini ustune getirir, deli gibi kosar kisnerdik. oglen saatlerinde arkadaslarimiz anneleri tarafindan hazirlanan uzerine margarin surulmus ekmekleri yerdi, ben de yalanarak izlerdim onlari. cunku ben annemden margarinli ekmek istedigimde "sagligina zararli" der ve izin vermez; ekmegin uzerine tereyagi, recel veya salca surerdi. margarini o kadar merak ederdim...
  2. Doktorlar margarini yasakladı

Doktorlar margarini yasakladı

Özellikle Bati ülkelerinde bir epidemi haline gelen obezite sorunu Amerikan hükümetini radikal adimlar atmaya itti. Ülkede 1980 yilindan beri yayinlanan ve tüm dünyada otorite kabul edilen beslenme tavsiyelerinde yazan her sey degistirildi, ilk rapor yalnizca 7 maddeden olusurken 2005 tavsiyeleri 41 maddeden olusuyor. 70 sayfalik rapor, kamuoyuna içinde resim ve grafiklerin de bulundugu...
  3. margarin kullananlar dikkat!!!!!!!

margarin kullananlar dikkat!!!!!!!

Yemeklerinde ya da kahvaltılarında margarin kullananlar dikkat! margarinin erime ısısı vücudumuzun ısısından daha yüksek olduğu için yediğimiz margarinler vücudumuzda erimiyor. damarlarımızda kalıyor ve zamanla damarları tıkıyor. ayrıca e maddesi içeriyor. kanser yapıcı özelliği var yani. anlayacağınız doğa için naylon poşet neyse insan vücudu için de margarin aynı şey. yok olmuyor,...
  4. Margarin ile tereyağı arasındaki farkı biliyor musunuz?

Margarin ile tereyağı arasındaki farkı biliyor musunuz?

· Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir. · Tereyağı çok az daha fazla doymuş yağ oranına sahiptir. 8 grama 5 gram. · Harvard Tıp Fakültesinin çalışmasına göre tereyağı ile karşılaştırılınca margarin yemek kadınlarda kalp hastalığına yakalanma olasılığını %53 artırıyor. · Tereyağı yemek, yiyeceklerdeki diğer besin öğelerinin emilimini artırıyor. Tereyağının besinsel değeri yüksek...
  5. Margarin ve tereyağı arasındaki farklar?

Margarin ve tereyağı arasındaki farklar?

margarin margarin resmi Margarin mi yoksa tereyağımı zararlı desem belki içinizde elbette ki tereyağı diyenler olacaktır çünkü margarini bizler tereyağına göre daha hafif bir yağ sanırız aslında durum hiç te düşündüğünüz gibi değil.Konunun uzmanları bizleri oldukça şaşırtacak bazı açıklamalarda bulunmuşlar bakalım margarin ve tereyağı arasındaki farklar nelermiş? · Her ikisi de hemen hemen...

Sayfayı Paylaş